Jak vám usíná 8týdenní prcek?

vobluda13
19. kvě 2015

Ahoj, chtěla bych se zeptat, jak vám takhle staré mimčo usíná? My s tím strašně bojujem. V kočárku většinou usne, ale doma... Musíme ho velice pevně stáhnout - ruce, jinak s nimi šermuje a nezabere a nezabere. Nemáte někdo nějaké jiné řešení?

xdany
19. kvě 2015

@vobluda13 dát do šátku a pochodovat, hopsat na míči,...samý lepší rady, co? ;) Děti mají do 9 měsíců extrémně citlivý ústrojí rovnováhy v uchu, proto je houpavý pohyb tak dobře uspává.

zo_ja
19. kvě 2015

Šátek/ergonomické nosítko, hodně se tím uklidní.
A nejlíp jít do postele s ním, klidně usni taky, uvidíš že zabere, zvlášť u prsa 😉

pavlapl
19. kvě 2015

Uspávat u prsa. Mimčo se uklidní a ty si odpočineš.

vobluda13
autor
19. kvě 2015

v satku se mu zatim nelibi,to zkousime od zacatku...ano, u prsa mi usne, ale nevim jestli je to nejlepsi reseni, protoze pak ublinkava a kdyz si neodrihne, tak trapi brisko:( ale dik za napady🙂

janinek
19. kvě 2015

V posteli u kojeni. Mimo domov usina v satku nebo kocarku.

xdany
19. kvě 2015

@vobluda13 a nebo hold prostě bejt hodně venku a jezdit s kočárkem, já se synem ze začátku nachodila kilometry, protože jakmile se zastavilo, byl vzhůru, pak bojkot kočárku, tak jsem začala nosit (jedině venku ale usnul, doma ne-e), pak zase začal spát dobře v kočárku, pak ho zase nesnášel...a pak v roce najednou začal usínat v posteli 🙂

milmic
19. kvě 2015

@vobluda13 Mám 3týdenní miminko a uspávám různě - někdy usne u prsu (a to dávám vždycky stále stejný prs, aby toho moc nevypila a potom neblinkala, takže sice něco upije, ale potom spíš dudlá). Nebo v šátku, nebo na rukách. 🙂
Naše třetí Bludička pevné zavinování nepotřebuje, stačí jí ovinout do fleesové dečky a v tom je spokojená, ručičky si umí zklidnit sama. Ale moje dvě starší děti s tím taky hrozně bojovaly, měli jsme zavinku Red Castle a poctivě jsme houskovali. Pak jsem si je zahouskované vzala do náručí a uspávala no. 😅
Ono s takovým miminečkem toho asi moc vymyslet nejde. 🙂

lindaaax
21. kvě 2015

A co takhle zkusit fén? Viz kniha Nejšťastnější miminko v okolí.

cabo
21. kvě 2015

Maly mi spal az do trech mesicu pevne stazeny v zavinovacce, vyzadoval to. Jakmile byl i behem dne dele rozbaleny, zacal plakat a jen jsem ho svazala- a to nejdriv do plinky,pak do zavinovacky- zklidnil se a i krasne usl. Ve trech mesicich najednou zacal naopak plakat,kdyz byl svazany...... Tak uz byl bez zavinovacky,jen ve spacim pytli a nastesti mu to pohodove a okamzite usinani zustalo. Tak ho zkuste proste vazat,kdyz mu to dela dobre.

ladyhacek
21. kvě 2015

Mám 2 měsíčního syna a přes den celkem v pohodě když si šmudlá oči nebo pobrekává tak ho dám do kočárku nebo postýlky a buď usne hned nebo během pár minut. Mám ho na hrací dece kde si i unaví. Večer to je horší - musí usnout u prsa a když ho nechám odkrknout tak ho musím zase přiložit - usíná u prsa občas když usne tak ho položím do postýlky a on se probere a zase brečí vezmu ho zase k prsu a on se ududá a usne. Musím říct, že dnes to šlo velmi dobře:
Vzbudil se ve 4 odpoledne a já se bála v kolik usne protože den předtím se vzbudil ve 3 ale usnul až v půl 9. Dnes tedy začal být nevrlý už v půl 6 tak jsme ho opláchla, namazala a nakrmila, odříhnul si, chvíli na mě koukal -nakrmila, odříhnul usnul v náručí za chvíli se probral a zase jsem dala prso - a od půl 8 spí jak zabitý - takže jsem ho kojila prakticky hodinu, ale tak dlouho nesál intervali tak 5-10 minut a pak zase odpočinek asi je to ke zbláznění kojit hodinu, ale když jsem ho dny předtím položila tak brečel, nebo usnul ale za 15 minut se zase probral.
Malý spí v overálku a má i ponožky-a je přikrytý dekou u sebe má plenu s medvídky a na postálce má ještě jednu-když se probere tak na ně kouká (někdy ho to i unaví a usne. V zavinovačce spát nechtěl zhruba od 2 týdne-začali ho trápit prdíky a kopal nožičkami a v zavinovačce to nešlo. Jednou zase brečel a nemohl usnout tak si říkám asi prdíky-rozbalila jsem zavinovačku a v ten moment usnul-nemohla jsem tomu věřit-od té doby spí jen pod dekou.
ALe přes noc se budí jak kdy někdy každé tři hodiny někdy se vzbudí jen 2x ale vždy ho zase položím a usne, ale kojím po tmě.teď už přes noc nepřebaluji. Přes noc mi přestal kakat a v pamperce vydrží. Jinak přes den ho musím přebalovat každé 2-3 hoďky když je pokakaná a i počůraný tak se mu to nelíbí (ale nemá pampersku 😉 Když rozsvítit a přebalím ho tka se úplně probere. Dám ho ale do postýlky rozsvítím malé světýlko a kouká na medvědy a nebrečí, já usnu a když se proberu tak jen vypnu světlo a je to🙂

evaamy
21. kvě 2015

Usne u kojení

alboo
21. kvě 2015

přes den 11-14 spala v kočárku, usnula témeř hned po rozjetí, čím větší zima, déšt nebo sníh tím líp 🙂 , doma moc neusnula, třaba jen na 15-20 u koloče nebo na hrací dece, jinak protě ven, ven, ven
večer v postýlce témeř hned po jídle, ale nesnesla zavinovačku, byla jen tak volně v teplý dece a přes do ještě peřinku, ale hodně jsmě větrali, po jídle položili do postýlky, bud usnula sama a nebo jsme chvíli drželi za ručičku, takhel usínala kolem 20hod, pak sem vzbudila kolem 22-23 na poslední UM a po něm jen položila bez jakýkoliv uspávání, přkryla, zhasla a spalo se až do rána

eficenka
21. kvě 2015

@vobluda13
u prsa usíná doteĎ ( 11 měsíců)
starší usínala u prsa do 13 ti měsíců a pak ze dne na den už nechtěla, tak jsme uspávali během čtení pohádek a říkanek, případně zpívání...