Jak vypadá váš den s miminkem/novorozencem?

janabrozova
7. kvě 2016

Ahojte maminky,

zajímalo by mě, jak vypadá váš běžný den s miminkem? Jak často chodíte ven a jak to řešíte, když vám mimi začne venku plakat - kojíte na veřejnosti nebo nosíte lahvičku? Mám dva a půl týdne starou holčičku a připadám si, že jsem pořád zavřená doma... vždy čekám, kdy mi malá usne, že se vypravím ven, ale ona mi třeba dnes od 10 ne a ne v klidu pospat. Dokonce jsem i obědvala teprve před chvílí. Pokud chviličku leží v klidu tak se tak tak najím nebo osprchuji a nebo sotva stihnu uklidit. Pak si řeknu, že si teda lehnu taky a ona se za 5 minut probere a zase pláče. Když si jen tak leží v postýlce a kouká, tak mám výčitky, že ji nechávám samotnou a přemýšlím, jestli ji nevzít do rukou a chovat. Ale zase ji nechci pořád tahat. ☹

Jak to je u vás?

Díky Jana 🙂

slunina
8. kvě 2016

@janabrozova Matýsek to má rád od narození. Zprvu to tam je tak leželo vedle, pak si začal muchlit k obličeji plínku, co má pod hlavičkou a teď už mu toho muchlíka dávám k dosahu. Po jídle ho zavážu do zavinovačky, dám do postýlky, k ručičce muchlíka a jdu si po svém.

zlatkavlk
8. kvě 2016

@janabrozova já bych ještě zkusila třeba i jiný dudlík, některé děti jsou vybíravé 🙂 my teda frčíme v MAM dudlících, ale první dostala Aventový, co jsme dostali jako vzorek (dokonce několik ks 😀))

janabrozova
autor
8. kvě 2016

@ppejskova tak to se drž, ať vás to moc nerozhází s ficite si hezky po svém 🙂

janabrozova
autor
8. kvě 2016

@slunina jeee to by se mi taky líbilo ..Nikolka ne a ne sama spinkat. Ani vedle mě v posteli...jen na mne a u prsu

janabrozova
autor
8. kvě 2016

@zlatkavlk zkusit to můžu... Mám tady asi 4 dudliky tak se jí může zalíbit jiný.. Ten vzorek aventu máme taky... Myslím že z porodnice jako dárek 🙂 🙂

karlajasmine
9. kvě 2016

@janabrozova můj taky dudlík od narození nechce vůbec žádný.. Všechny plive ven a zavinovačku nesnášel. Radim ti se s tím smířit, sednout si k televizi a nechat ji spát na tobě 🙂 bude vyspana, spokojená a ty taky. Já diky synovi shledla na podzim vsechny biatlony 😉 a taky díky procházkám shodila poporodní kila. Nesnaž se svoje dítě měnit.. To nemá u takto malinkyho dítěte smysl.. Zaved režim, který se hodí tomu dítěti, který mas, a bude to fajn 🙂 jestli Nelci od vedle spi dítě celý den v postýlce ti může být jedno.. Tvoje dítě je takový jaký je.

janabrozova
autor
9. kvě 2016

@karlajasmine 🙂 jsem fakt moc ráda, že to tak nemám sama - ona vždycky usne kolem 23 hod až půlnoci a spí do rána - i 6 hodin, pak ji přebalím a nakojím brzy ráno a spí mi do 10 - 10:30 - teda obyčejně. No a pak to začne a nepřestane zase až do večera...dnes s ní chci jít chvíli zase ven, tak jsem zvědava, jestli bude řev a nebo spinkání 🙂 ještě jí teda zkusím dát i jiný dudlík, ale moc tomu nevěřím - jak zjistila že se jí snažím ošidit, tak si na to udělala vlastní názor 🙂 je mi jí vždycky tak líto, nechci ji nechat plakat, ale někdy už mi praskají nervy fakt 🙂

konik_mischel
9. kvě 2016

ahoj holky, narazila jsem na vaši diskuzi, která pro mě ještě není aktuální, ale moc mě zajímá, protože za pár měsíců, když se vše povede jak má, aktuální bude. Hodně z vás řeší vaření - od našich jsem před cca 3 lety dostala tento hrnec a od té doby nevím, co to je stát u plotny, zvládne všechno, vaří sám - nehlídáte, nemícháte... vřele doporučuju, dělám v něm všechno - od polévek, přes kuře na paprice, guláš, jakékoli maso či omáčky, rýži, brambory, luštěniny ... prostě všechno a je to miláček. http://tlakove-hrnce.heureka.cz/eta-0131-90000/ 😉

jitavrtule
9. kvě 2016

@slecnajohanna aniž bych chtěla být nepřející - sama uvidíš, až bude prtě na světě, co z Karpa je a co není pravda.
Pokud to mám shrnout za naši rodinnou jednotku - pevné zavinutí Ela nenáviděla od začátku, spala zásadně s rukama nad hlavou a zavázat ji, tak se zblázní. Dudlík flusala do metrových vzdáleností, bez ohledu na typ, vyzkoušeli jsme ji vícero. Zvuk vysavače jí byl naprosto putna. I přes to první zhruba tři měsíce spala bez problému prakticky celou noc (6-7 hodin) v kuse.
Spaní je tak naprosto individuální záležitost, že si osobně nemyslím, že ho lze napasovat do obecně platných pouček.

jitavrtule
9. kvě 2016

@janabrozova já první měsíce nenosila, nebyl moc důvod - malá byla pohodová, i dost spala, kojila jsem v naší velké posteli, ona u toho usnula a já ji pak jen odpojila a odešla. Tehdy byla navíc i spící přendatelná, tak jsem ji často uspanou šoupla do kolíbky a tu jsem měla třeba v kuchyni, když jsem vařila.
Zhruba ve dvou měsících jsem pořídila Manducu, ale vyšlo to tak blbě na léto a byly ty velký pařáky, takže jsem stejně moc nenosila, bych nás uvařila obě. Pořádně nosit jsem začla až na podzim, to byly Ele 4 měsíce a to už se jí to fakt líbilo. Manduca jí tehdy seděla fajn, jak je relativně malá. Kolem půl roka jsem začla přemýšlet o nošení na zádech a v nosítku mi nešlo ji nanadat dostatečně vysoko, koukala mi do zad, tak jsem začla se šátkem a od tý doby se vezu 😀
Teď je Ele rok, ještě nechodí, máme Tulu Toddler a dva šátky a nosím víceméně každý den. Kočár se mi většinou nechce táhnout, s tím jezdí babička a teta, takže malá s ním problém nemá. S nosítkem/šátkem mě nic nelimituje, dostanu se všude, navíc od chvíle, kdy dítě aspoň leze po čtyřech/sedí/stjí už není problém jí různě vypustit, posadit do židličky nebo někam postavit, tak rázem jde obstarávat i věci, co dřív nešly - naposled jsem takhle kupovala plavky 🙂

janabrozova
autor
10. kvě 2016

@jitavrtule tak my to máme naprosto stejně.... 🙂 hezky popsané 🙂