Jak zvládáte dvě děti

lusinek12
15. únor 2018

Ahoj Maminky jdu si k vam pro radu.. mam doma jednu holcicku necele 3roky.. je hodne cila neposedi porad musi neco delat... chvilku vydrzi byt samostatn.. ale jak si zvikla byt hodne mezi detms tak.doma se porad nudi.. knoura, breci neumi poslouchat.. kdyz jdeme ven porad mi utika kdyz na ni volam.. tak se smeje a utika pryc vsechno ji okpakuji 10krat ad to nedels ale stejnak je to k.nicemu kdyz ji na neco reknu ne tak zacne knourat.. ruku nechce davat nekdy to sni jde ale nekdy je to na palici.. pritel tedka prisel stim zeby chtel jeste jedno momco ale bojim se jestli to zvladnu.. tak bych se vas chtela zeptat jestli nekdo ma podobne dite jako ja jak jste to zvladly.. zmenily sve chovani nebo to se starsimi detmi bylo jeste horsi.. :(

blahova_andrea
15. únor 2018

@lusinek12 no moje zkušenost je, že čím starší děti, tím tak nějak hůř v mnoha oblastech. každopádně ti doporučuji přitvrdit. být prostě rázná, trvat na svém, jasně určit pravidla, která se musí dodržovat a pokud ne, tak ponese následky. to, že dítě kňourá přece není důvod, aby bylo po jeho. občas prostě děti řvou, řvou párkrát a pak pochopí. ale ty nesmíš ustoupit! má tě prostě na háku. ale to nás mají všechny naše děti. jen každé v něčem jiném 😀

pivonka2
15. únor 2018

Ahojky, taky jsem měla takovou slečnu🙂 Když jí byly 2 roky, přibyl bráška. To je sice trochu jiné, než bys to měla ty, protože ten věkový rozdíl by byl větší. Ale zaměstnávala bych ji péčí o sourozence - tobě pomůže a bude důležitá, zabaví se. Teď má blbý tříleťácký období, kdy je všechno blbý - chce to vydržet, trvat si na svém, vysvětlovat, obrnit se trpělivostí a držet nastaná pravidla. Naučit chodi za ruku - na to u nás pomohlo jedině to, že když mi uteče, prorazí ji auto a bude z ní placka a maminkaa a tatínek budou hodně brečet.....Bylo dobře, že se to naučila, než se narodil malý, protože pak chodila ne za ruku, ale držela kočárek. Tvoje malá už bud větší a určitě to zvládne daleko líp. Za sebe musím říct, že jsem dvě děti chtěla blízko věkově od sebe, i když jsem čekala druh torpédo, šla jsem do toho. Malý byl jako miminko za odměnu a dceři to ohromně prospělo. Jestli chceš i ty druhé a jen se bojíš, jak to zvládneš, mysli na to, že nejdřív to bude za 9 měsíců a do té doby se malá může ještě hodně naučit a vyspět 😉
Jo a i nda může být přínosná, naučí se zabavit se sama a v tom umějí být děti hodně kreativní. Ale snadnější je prudit mamku 😉

lusinek12
autor
15. únor 2018

Moc dekujo za odpověďy je to hodne narocni s malou a moc me to mrzi ze ma akorad ze me srandu.. samozdrejmne ze kdyz knoura tak neskacu jak piska kdyz chce neco sladkeho a ja reknu ne tak to i plati.. myslela jsem si jak budou spolu vychazet ale bouzel asi to sni neumim..:( s tatinkem je hodna z neho ma velky respekt.. a kdyz ji davam na hlidani je to tedka docela casto 1-2tydne na 1,5 hod je prej moc hodna vubec nezlobi uplni zlaticko a maminku by nejradsi dohnala k silenstvi.. je pravda ze kdyz vidi maly miminko tak se uplne rozpliva je vzdicky uplne hotova.. hodne lidi mi rika ze bych mela malou chuvu.. ze maly deti zboznuje.. docela bych do deuhejo sla ale porad se rozmyslim.. pritelovi jsem rekla ze zatim ne domluvily jsme se tak cca 2-3roky a tedka zmena ze mimco chce ted..

blahova_andrea
15. únor 2018

@lusinek12 netrap se tím, to ti potvrdí snad všichni, že děti nejvíc zlobí maminky. mě nedávno i učitelka ve školce říkala, že 28 dětí ve třídě je pohoda a dává to v klidu, ale dojde domů, tam její dva draci a do hodiny je hotová 😀 prostě to tak je. být maminkou je velmi náročná a nevděčná práce. jinak k tomu rozdílu...ono každý rozestup má své výhody i nevýhody. já jsem spíš pro ten bližší, protože se brzy "srostou" a budou si dělat parťáky. když je ten odskok větší, tak ti starší sice může víc pomáhat, ale už jsou to spíš dva jedináčci. každý někde jinde.

kaculka2014
15. únor 2018

Ahoj. Řeknu to jednoduše. Zvládneš to. Budeš muset 😀.... ne sranda. Obava každý maminky. Jak to zvládnu? Zvládneš. Taky zvládám. Akorad musíš byt vic razna a dusledna aby věděla kde má hranice az budeš mit druhý tak ji zamestnat podej plinku, prines Prosím. ..vyhod prosim, a bude si připadat vic využita 🙂 ! A hlavně zaměstnana. Chválit chválit ale byt dusledna 🙂

verinikki
15. únor 2018

@lusinek12
Naše holky jsou od sebe necelé 3 roky. No my jsme měli situaci, kterou přesně popisuješ-povaha se rozhodně nezmění - máme prostě holku divočáka🙂 Každopádně to, co říkáš o neposlouchání - prostě neustupovat, být přísnější - pokud to dělá jen tobě, tak je to o něčem jiném než čistý vzdor (to jsme měli my a zvolna už ustupuje naštěstí)
Dvě děti nyní zvládám naprosto v pohodě díky tomuto:
1. starší je naprosto samoobslužná kromě vytírání zadečku po velké
2. chodí do školky, zatím na tři dny v týdnu
3. zapojuju ji doma neustále do čehokoliv co dělám, moc ráda se mnou vaří i přebaluje
4. malou Terezku miluje - ze začátku to bylo náročné kvůli projevům lásky, vysvětlit vhodné chování - pusinky, hlazení, furt ji chtěla tahat, a tak., ale zatím žádné projevy sourozenecké rivality
5. malá je kliďas, bříško ji nebolí, neřve, pěkně spí - to bohužel neovlivníš☹

priefi
15. únor 2018

@lusinek12 Pokud druhe ditko chces i Ty, tak do toho bez. Urcite to das. My se ted snazime o druhe (syn ma 20m) a z jedne strany druhe ditko chci,.z druhe mam neskutecny strach. A na vic, neni receno, ze se zadari hned, takze 9m + doba snazeni.... Tva holcicka Ti bude pomahat a bude mit mimi rada,.uvidis 😊 preji hodne stesti 😊

baraskaska
15. únor 2018

Taky z toho mam strach, mala je presne to co popisujes ty. Proste vyzaduje temer stoprocentni pozornost. Za 4.mesice k nam pribyde druha prdolka a jediny na co myalim, je jak to zvladnu. No jak, proste nejak. Budu muset. Deti jsem v tomhle vekovym rozdilu chtela protoze mi prinde ze si jsou povetsinou blizsi nez s vetsim vekovym rozdilem a na malou se moc tesim a neverim ze tady je hodne zenskejch co by nemeli stejne pochybnosti, to k matertsvi patri... Ve finale je to stejny jako jedno. Taky ma clovek predtim strach zmeni se mu zivot pribyde neco, co nikdy nepoznal. Za par mesicu muzu poreferovat jaky to je s presne takovou treperendou jako mas ty. 🙂

izz76
15. únor 2018

@lusinek12 Pokud jsi mladá maminka a máš před sebou ještě hodně plodných let,tak není důvod s druhým dítětem spěchat. Užij si malou,však ona rychle vyroste a bude s ní lepší spolupráce... 🙂

lusinek12
autor
16. únor 2018

Tak nepocitam stim ze se hned zadari o malou jsme se snazily necely rok pak najednou to prislo necekane rikala jsem to pritelovi ze to nebude hned kdyz stim mam problemy.. ale tak nerik na jednu stranu jeto zlaticko rada pomaha treba vesit spodni pradlo a maly susak vo mam na topeni.. uz konecne zase zacala papat sama.. odnasi po sobe nadobi ale jen kdyz ji to reknu sama od sebe ne.. vysava.. uklizeni nee to ji.muzu rikat treba 10krat a stejnak to ani nehne tatinek jije rekne jednou uklizeja uz jede.. taky rada vytira.. moc ji to bavi ale. Horsi je zo sni venku no ze neposloucha.. nechce davat ruku.. v obchode mi lita ja jak blazen rvu po celem obchodu ad se vrati.. stojim use pokladny a platim malamala utika ven a ja tam vse unejlepsi pokladny necham a, mazu za ni.. :( :/

lusinek12
autor
16. únor 2018

Nekdy ma obdobi ze je hodna da mi sama od sebe ruku a celou cestu mi neco povida.. ale kdyz jde s tetou tak je venku hodna posloucha.. prej sni byla v nemocnici i s malou na kyclich mela jsem strach aby to spolu zvladly a, uplne v pohode stala u dveri a hezky cekala.. to jsem koukala jak blazen byt tam semnou tak ji nahanim po cely nemocnici..

soleilll
16. únor 2018

@lusinek12 Vzhledem k tomu, že hoka nejspíš půjde brzo do školky, nebála bych se pořídit sourozence. Ovšem mate mě tvé tvrzení "přítel přišel" s tímto nápadem a jaký je tvůj názor? Jestli se jen bojíš, tak to je v pohodě, protože jestli chceš dvě děti, tak určitá obava, jak to zvládneš je přirozená, ale po čase si najdeš systém. Opravdu platí, že "jedno dítě = žádné dítě", což poznáš, jakmile si pořídíš další, ale to nejnáročnější období trvá jen pár měsíců, maximálně let. Jestli se chceš vyhnout tomu, že bys měla novorozeně a k tomu se ještě musela takto naplno věnovat i starší dceři, načasuj to tak, aby se druhé narodilo nejdřív, až bude dcera už nějakou dobu ve školce. A i kdyby ne - to zvládneš, i když to bude třeba chvílema skřípat.

blahova_andrea
16. únor 2018

@lusinek12 nám syn taky trval cca rok, tím se nenech ukonejšit. většina druhých dětí co znám, vznikla prakticky náhodou na první pokus 😉

lusinek12
autor
16. únor 2018

Asi bych to nemela rikat ale prijdu si jako spatna mama.. ze to s malou neumim.. ja vlastne ani nem jestli bych chela druhe chtela jsem ho az tak za ty dva roky.. ze se mala taky trochu zklidni.. a hlavne mi vadi tak ze jsem vlastne na malou sama pritel porad v praci nema na nas moc casu.. kolikrat ani nemam naladu kdyz se cely den rozciluji s malou a peitel se jeste divi..

priefi
16. únor 2018

@lusinek12 kazda druha si tady rikame, ze jsme spatne mamy... ono se vzdy najde neco, pro co budes chtit druhe ditko odlozit... a pak to uz jednou nemusi jit... a budete mit jedinacka

normalnimatka
16. únor 2018

řekla bych, že bys spíš měla hledat nějaký fóra ohledně výchovy...
doporučuju pročíst třeba krátkou, ale dost dávající knihu Zkoušeli jsme všechno, nebo AHA rodičovství, Respektovat a být respektován (zybtečně dlouhý) nebo namluvenou audioknihu Vychováváme děti ar osteme s nimi (ale to vyžaduje už krapet o tom uvažovat víc, abys to nevzala za špatnej konec), web Nevýchovy, aha rodičovství, a další...
vypadá to, že máš pocit, jako že svou dcerku nemáš dostatečně "ve svejch rukou". pracuj radši na tom vztahu s ní, na komunikaci, na výchově, na přístupu... nečekala bych další 3 roky... vychováváš tady a teď, a čím je dítě mladší, tím se taky vychovává líp. pokud ti už teď holčička sere na hlavu, za tři roky to fakt nebude lepší, to mi věř. naopak a už tam můžou bejt zapsaný určitý osobnostní rysy, který nevrátíš. říká se, že dítě je do 6 let v podstatě hotový. teď máš nejlepší čas a možnost s tím něco dělat.

lusinek12
autor
17. únor 2018

Moc dekujo holky za radu ale nejhorsi je na tom to ze ja proste nwm jak na ni po dobrym to nejde vysvetlovala jsem ji ze me takhle nemuze zlobit.ale to nezabralo.. a po zlym to sni take nejde.. ma to totalne nekde uz me jedine napadlo nejaka detska psychiatricka poradna jestli mi tam poradi :(