Jaké zvířátko pro 4,5 a 2 leté kluky?

timbouctou
11. zář 2012

prosím všechny maminky, které mají už nějakou zkušenost s pořizováním zvířátka dětem 🙂 Naši kluci pořád otravují s tím, že chtějí pejska. Tak jsem se rozhodla, že zvíře ano, ale spíš králíčka nebo morče. A teď navíc jsem zjistila, že lze pořídit pro takhle malé děti psíka, který je k nim vhodný, mopse. No, a teď babo raď. Hlavně taky, jak to zařídit, aby potvoru přinesl Ježíšek.

mitote
11. zář 2012

@zvirka souhlas, potkani jsou hodne inteligentni...nebyt toho skaredeho ocasu 😅

kammka
11. zář 2012

@timbouctou nic ve zlým, ale takhle malým dětem žádný zvíře...zvíře není hračka..

dagina
11. zář 2012

@zvirka prosím tě, přítulní 😕 ?????

dagina
11. zář 2012

@mitote no právě ten ocas 😀

timbouctou
autor
11. zář 2012

@dagina rybičky taky chcípaj 😀 trvá celkem dlouho, než se je člověk naučí pěstovat. Ale já chci nějakou chlupatinu, oni se mi mazlej kašpaři s naprosto cizíma psama 😠

camelinka
11. zář 2012

@dagina no sou, sikovni, pritulni a chytri 🙂 ale kdyz je k nim odpor, tak nepomuze ani IQ 150 😀 😀

timbouctou
autor
11. zář 2012

@dagina velmi přítulní, jejich nejoblíbenější místo je pod trikem 😀

mitote
11. zář 2012

@timbouctou no mazli se se psama, to se mazli vetsina deti...

timbouctou
autor
11. zář 2012

@zvirka to jo, ale jsou takový křehký a dost rychlý, ten menší se jich bojí

petapete
11. zář 2012

@kammka tak já zas nevidím problém, proč nepořídit domů zvíře, když po něm děti touží a rodiče nejsou proti a jsou si vědomi toho, že gró péče o zvíře padne jim a jdou do toho s tím, že se postarají...ano, zvíře není hračka, ale nevím, proč by se dětem do domácnosti nemohlo pořídit zvíře, s kterým budou vyrůstat...

timbouctou
autor
11. zář 2012

@mitote s cizíma? Ráno musíme vycházet do školky o půl hodiny dřív, protože si sousedi pořídili štěně a Metík se ráno vzbudí s žádostí Já ci hafíka.

dagina
11. zář 2012

@timbouctou mít barák a prachy, tak jdu do nějakého většího poníka. Obě holky koně milují, starší letos začala jezdit, byla by možnost ustájení, ale min. za 2 tis. měsíčně 😖 ...radši spadnu nohama na zem a zůstanu u křečků 😀
Jj, chcípaj ryby, ale jsou úžasně tiché..., no uvidíme, už to vidím, že nebude nic.

timbouctou
autor
11. zář 2012

@kammka četlas, co jsem psala předtím? Myslím, že trochu povinností ještě nikomu neublížilo.

mitote
11. zář 2012

@timbouctou tak kamaradcina dcera utika za kazdym psem 😅 a ja jako mala jsem se teda taky vrhala na kazdeho... a na naseho psa se ted take vrha kazde male dite co jde okolo, takze me to neprijde nija zvlastni

timbouctou
autor
11. zář 2012

@dagina no my bysme museli pořídit koně každýmu 😀 😀 ale toho si opravdu nemůžeme dovolit, zatímco psa ještě snad uživíme, mops je minipes. Náš minulý hafík sežral 15 kg puriny za tři týdny, takže měsíčně cca za 2000,-

timbouctou
autor
11. zář 2012

@mitote já neříkám, že to je zvláštní, ale budu radši, když se budou vrhat na svého než na cizího, u kterýho nevím, jestli jim neutrhne hlavu 🙂

mitote
11. zář 2012

@petapete no takovy pripad znam, uz jsem ho psala, deti 9 a 11 chcou kralika, jeden se koupil...budiz pece, tak druheho, pece sla do haje, kdyby jim mama nedala obcas vodu a seno, tak pojdou, nakonec se usnesli, ze je daji pryc. Tak ze si poridi psa, ze pes je narocnej, ale ze ona je doma a ma cas ho vychovat a ze deti ho moc chteji a ona matka taky. No, psovi je vice jak rok a porad neumi curat venku, protoze mu prece staci od narozeni venceni po 4 hodinach. I pres nase rady, snahy, pes vypada zanedbane a dela doma louzicky. Ale kdyz jsme je varovali. A popravde, ja se proste zvirat jako vanocnich darku bojim. Pokud zvire, tak prvne nakoupit knizky, spolecne s detma nastudovat, probrat, pak spolecne koupit a spolecne zacit se starat, ale davat zvire pod stromecek me rozumne neprijde. Vzdyt kolik jich konci v polich (krecci, kralici), kolik v prehrade (zelvy), kolik v utulku a kolik na ulici?

mitote
11. zář 2012

@timbouctou otazka je, jestli je pes doma pak neomrzi... deti se vrhaji na to ,co doma nemaji, co si preji, po cem touzi, ale kdyz to maji, casem se nabazi a uz to pro ne neni takovy super vec

dagina
11. zář 2012

@timbouctou jsem se musela na mopsíka kouknout na netu jak vypadá 🙂 , no je krásný...., takový k pomuchlání 😀

kammka
11. zář 2012

@timbouctou promiň, nečetla, jen jsem reagovala na otázku na začátku diskuze.. my máme psa (půlroční borderu), kočku, králíky, slepice, kachny,prasata a koně...a pětiletou dceru k tomu miminko.. co si s holkou užily kočky nebudu popisovat..a že čuba v půl roce slastně odpočívá, když je holka ve školce 😀DDD a to si fakt vesele hrajou, jen ta holka neví, kdy přestat a to můžu hučet, jak chci.. mamíí jí se to líbí...mamíííííííí....my si hrajééémm..čuba je super, neublíží jí, ale od kocoura byla pokousaná a doškrábaná až hrůza.. ta zvířata jsou všechna naše, nikoli její.. já bych se zvířátkem počkala tak do šesti let.. i když můj muž by nesouhlasil, domluvili se na mně.. chce jí pořídit morče..kam ho ale daj, to nevim,tady se nevejde už ani židle..nejspíš skončí s králíkama v kotci..

timbouctou
autor
11. zář 2012

@mitote to ale asi dělají lidi, co čekaj, že po nich to zvíře nebude nic chtít. Ale já vím, jak je zvíře náročné, jak moc potřebuje nejen materiální, ale i citovou péči. A můžoiu i onemocnět, když se v rodině něco stane, třeba když doted pohodová rodina se začne hádat a rozvádět. Ani by mě nenapadlo se zbavit zvířete tak, že ho někam přivážu. O tom vrácení králíka jsem psala proto, že když je nový, nemáte na něj vazbu ani on na vás a v tom zverimexu se o něj postarají, není to stejné jako ho vyhodit z domu.

timbouctou
autor
11. zář 2012

@dagina spíš pomuchlanej 😀

petapete
11. zář 2012

@mitote ale tak to souhlasím...ale přeci nikde není psaný, že zvíře jako vánoční dárek = nákup bez uvážení a zvážení následných nároků zvířete...já třeba se psy vyrůstám, od narození (resp. ještě před ním🙂) bylo doma min. jedno psí stvoření, ve 14 jsem dostala SVÉHO prvního psa, takže je fakt, že pořízení psa neřeším jako nějaký "zásadní" problém, kterýmu by bylo nutno předem podmiňovat cokoli - pořízení literatury, probírání...ale prostě jedeme, vybereme, přivezeme a máme😀. Ale je teda fakt, že jsme nikdy psa nedostali "pod stromeček", za vysvědčení,...ale vždy to bylo buď za umřelýho psa nebo prostě že jsme chtěli...Nicméně věřím, že bude dost případů i těch, kteří to zvíře dostanou pod stromeček nebo prostě jako dárek a pak se o něj vzorně postarají...a pokud to zakladatelka diskuze řeší už v září s tím, že by na vánoce přibylo domů zvíře, tak to považuju za doklad toho, že půjde zřejmě o uváženou akci se zvážením veškerým kladů a záporů a nikoli impulzivní rozhodnutí...

timbouctou
autor
11. zář 2012

@kammka tyjo, to je statek... Oni se kluci celkem umí k psům chovat, máma jednoho má. Ale je velký a oni pořád ho chtěj vodit a ta potvora táhne jak bejk.

mitote
11. zář 2012

@timbouctou no ja jsem teda po dvou tydnech vztah ke kralikovi mela, mozna jsem divna, ale mela a mela zodpovednost...a vratit do zverimexu? Aby ho rovno utratili nebo dali hadum?

timbouctou
autor
11. zář 2012

@petapete no ono je to ještě tak, že já tu něco řeším a plánuju a alergolog nám pak řekně, že chlupatý nee a budem kupovat morče naháče 😝 a to je opravdu ošklivá potvůrka.

dagina
11. zář 2012

@petapete jj, jako vánoční dárek asi ne, stejně by si holky zvířátko musely-chtěly vybírat samy...

timbouctou
autor
11. zář 2012

@mitote dva týdny se trápil? Tak to je slušný. Nevím co je na tom, dát ho hadům, někdo už pro hady přímo malé hlodavce kupuje 😉 Jasně, taky bych byla hooodně naštvaná.

timbouctou
autor
11. zář 2012

@dagina no jestli to nakonec bude ten pes, tak to stejně nebude pod strom, netuším, jak bych to udělala, abych dářeček zatajila a zároveň dárečkovi nezpůsobila nějakou újmu.

mitote
11. zář 2012

@petapete ja si myslim, ze je lepsi, aby se deti na dite pripravili, nez aby ho dostali pod stromecek. Aby si predem vse nastudovali pomoci rodicu, aby se podileli na priprave prichodu mazlicka. Urcite to neni nic proti zakladatelce, ale spise celkove pro kazdeho, kdo chce zvire a bude si to tu procitat. Je to na zvazeni kazdeho. Ja jen pisi, co si myslim po zkusenostech se zviraty 😉