Jakou kosmetiku pro miminko?

luciferek9
18. črc 2018

ahoj, chystám se už pomalu nakupovat kosmetiku pro miminko, máte zkušenosti s konkrétní značkou? vlhčené ubrousky, plínky.... děkuji za rady

begavan
24. črc 2018

Za nás skvělá měsíčkova ráda Weleda z DM, plenky zelené Pampers, při přebalování čistá vlažna voda, dám synka vždy na deku na zem, do misticky náleju vodu a papírovými ubrousky omeju a osusim. Někdy při stolici do vody přidám trochu kokosového oleje. Pořádně vyvětrat a nemazu ničím. Jinak jsem slyšela samou chválu na kosmetiku Attitude, chci vyzkoušet.

bartakova_veronika
25. črc 2018

@miba10 pokud je atopik tak to je jasné .. to bohužel je lepší nemazat ... ale jinak tenhle olejíček je fakt super a mažeme už 9 měsíců s ním 🙂 nedám na něj dopustit .. na hlavičku je taky skvělý, když se malé loupala hlavička a měla takové ty žluté šupinky. Ten hodně pomohl 🙂

miba10
25. črc 2018

@bartakova_veronika jo přesně na to jsem ho pořídila. U nás to bylo jediné co nám na to pomohlo a na co jsem ho mohla použít. Ale nelituji. A ta vůně 😊

suromana
25. črc 2018

Na koupání stačí voda, občas do vody kápnout měsíčkový olej od Weledy, zadek omýt naředěným olejíčkem Medvídek od Eone a setřít bavlněným čtvercem z řady Babylove z DM, vlhčené ubrousky jsme nepotřebovali, pleny DM, krém jen na zadek, běžně Weleda a při větším začervenání sudocrema, v zimě Weleda krém zimní. Víc jsme nepotřebovali.

bartakova_veronika
25. črc 2018

@miba10 jj to je pravda ... krásně mi malá po naolejování voní 🙂 ani se nedivím že už je aviril minimálně 30 let starý :D

mourovatakocka
25. črc 2018

My máme doteď (8 měsíců) doma jen slunečnicový olej z lékárny, pudr od babičky, použitý asi pětkrát, a v porodnici jsme dostali z manufaktury nějaký gel na mytí, žen dáváme do vaničky, protože dělá pěknou pěnu a voní. Veškeré chemické nezbytnosti jsme zatím nepotřebovali.

martiniquest
25. črc 2018

My jsme nepouzivali v podstate zadnou kosmetiku. Myli jsme v ciste vode, obcas namazali mandlovym nebo kokosovym olejem. Jako prevence proti opruzeninam se nam osvedcila obycejna ondrejova mast. Plinky jsme zkouseli ruzne a ubrousky jsme nepouzivali vubec. Je to hrozna prasarna a sama jsem zjistila, ze temer vzdy je mozno dite umyt normalni vodou.

radula88
2. srp 2018

Holky, našla jsem tuto vaší diskuzi a potřebovala bych jen informací.
Chápu, že čím méně kosmetiky, tím lépe, ale teda abych to pochopila:
1)mýt dítě ve vodě s olejem. Tedy už pak netřeba žádná kosmetika a po osušení již také nemazat?
2) čistá voda, trošku kosm.pripravku a pak mazat nebo nemazat po osušení?

3)manžel jako malý trpěl na ekzém. Ja teď objednala olej do koupele a mycí gel od Mixa. Je to pro atopicky. Ale úplně se mi to rozlezelo, jestli jsem se neunahlila, když mimi atopik být nemusí....a nebo to nevadí?
Diky zabreakce

katka900
2. srp 2018

Já používám Nobilis... Hlavne Mandlák

suromana
3. srp 2018

@radula88
Používáním kosmetiky pro atopiky z něj přece atopika neuděláš.
Já myla tak dvakrát týdně ve vodě s olejem, ostatní dny jen voda, už jsem ničím nemazala, doteď nemá syn žádnou kosmetiku kromě opalovacího krému a mýdla na zadek. Vlasy myjeme šamponem dle potřeby, někdy třeba i jen jednou za měsíc, jindy opláchnu taky jen vodou, vlásky má pěkné. Je mu dva a půl roku. Když měl ještě plínku, používala jsem na otírání naředěný olej Medvidek od Eone.
V zimě v mrazech pak měl mastný krém od Weledy.

radula88
3. srp 2018

@suromana děkuji. Já to myslela, jestli není zbytečně používat něco se složkami pro atopickou kůži, když dítě atopik není...jako aby se do kůže vstřebávali něco, co tam nepatří!
A jaké mýdlo a olej do vody tedy používáš?
A ten krém, co uvádís - jen na obličej nebo cele telo? Budeme mít echt zimní miminko, tak chci vědět co nejvíce ať prcka nezatěžuji "chemii"...

katka900
3. srp 2018

@radula88 taky máme zimní mimi a používáme jenom Mandlák do koupele

radula88
3. srp 2018

@katka900 takže jen napustis vaničku a dáš pár kapek oleje,ano?mimco osplouchnes, osusis a hotovo?
A mandlak-prijdu do lékárny a budu chtít mandlovy olej na mimco?nebo?nebo jakou máš ozkoušení značku 😄. Vím, jsem vopruz 😀, ale jen chci vědět, co stačí a mimco bude spokojeně...i bez litrů spešl přípravku!

katka900
3. srp 2018

@radula88 jj dám do vanicky dvě polevkove lzicky. Když se nám chce, tak si pak dám kapku po vytáhuti a ještě masírujeme. Já kupuji většinou tento:Mandlový olej z Nobilisu. Vydrží nám dlouho. Určitě ale seženeš i v lékárně.

begavan
4. srp 2018

Ahoj, jen doplňuji k tomu olejicku do vany - pozor potom při vyndavání miminka z vaničky a veškeré manipulaci s ním, kůže je potom hodně kluzka.

luckylee
4. srp 2018

A taky neni potreba nicim mazat.Ani po koupani a uz vubec ne pri prebaleni preventivne-pokud se nebudou pouzivat vlhcaky tak je i mensi sance ze se oprudi ☺
Pokud bude mit miminko suchou pokozku tak pak teprve zvolit napriklad bambucke maslo-to je skvela vec na kuzi.
Ale na myti jsme meli penu(kachnicku) od Hippu.

katka900
4. srp 2018

@luckylee vlhcaky nemáme vůbec. Perlan

crazyduck85
4. srp 2018

Když byl syn miminko, tak jsme ze začátku používali pleny Pampers Premium Care, poté Active baby. Později jsme přešli na levnější - Lupilu a Sovičky z Tesca. Ubrousky od začátku používáme Babylove a jsem s nima nad míru spokojená. Kosmetiku nějakou extra nepoužíváme - koupala jsem ho v čisté vodě a pak jen namazala olejíčkem od Avirilu. Když se mi oprudil, tak jsme používali Rybyilku nebo Sudocream.

hanih
4. srp 2018

Co se týká kosmetiky pro miminko, zastávám taky názor, že méně je více. Malé miminko koupu jen ve vodě, cca v roce, kdy starší začala běhat, jsem začala používat sprchový gel (dobrou zkušenost mám se Santé). Po vykoupání mažu mandlovým, meruňkovým nebo kokosovým olejem. Na utírání zadečku používám doma vyrobené ubrousky - převařím vodu, když vychladne, naleju do ní trošku oleje (meruňkového nebo mandlového) a zaliju s tím papírové kuchyňské utěrky, které jsem si předtím nastříhala na požadovanou velikost. U starší jsem používala Medvídka od Eoné a občas se oprudila, mladší už utírám jen těmi domácími a opruzená byla jednou, když jsem použila kupované vlhčené ubrousky. Preventivně nemažu, pro všechny případy mám nachystaný Bepanthen. Co se týká plenek, tak nejvíc se nám osvědčily Happy Baby a Lupilu. U starší dcery jsme párkrát použily Pampersky, které jsme dostali, ale udělala se jí vyrážka, tak jsme s nimi zas skončili.