• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Je nutné lahvičky, dudlíky sterilizovat v páře?

29. října 2010 
Ahojte, prosím o radu, uvažovala jsem o nákupu sterilizátoru. Jelikož nevím, jestli se podaří kojit či nikoliv nevím ani na kolik bych ho mohla skutečně potřebovat.
Vím, že se dají levnější pořídit i v domácích potřebách a nebo je možné věci vyvařovat. Ale spíš mě zajímá, je-li opravdu nutné lahvičky a dudlíky (budu-li kojit a lahvičky používat v podstatě vyjímečně) nutné sterilizovat v páře. Nepostačí nějaký program v myčce ? Vždyť tam se dá nastavit teplota až na 70 C a nádobí vyndaváme odmaštěné, dokonale umyté.
Diky.
26. srp 2010 v 11:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, já bych tedy sterilizátor zatím nekupovala, ale do myčky bych lahvičky taky nedávala. Než jsme pořídili sterlizátor (máme tu levnější verzi do mikrovlnky), tak jsem lahvičky vyvařovala v hrnci a před tím jsem je umyla jarem a pak pořádně vypláchla tekoucí vodou. Do myčky dáváš přece jen agresivnější prostředky a další špinavé nádobí. Ale to je čistě můj názor.
26. srp 2010 ve 12:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
pokud chceš kojit, tak bych sterilizátor zatím nekupovala - dá se dokoupit kdykoliv. Lahvičky jsem vyvářela normálně v hrnci, do myčky bych je nestrkala.
26. srp 2010 ve 12:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
OK, ale pripada mi, ze zrovna jar na nadobi je stejne agresivni jako tableta do mycka. Opravdu si myslim, ze ten "praci" proces je hodne horky a dost na konci oplachuje, takze umyje, vysterilizuje a pak jeste vypari tou horkou vodou. Ja doufam, ze budu kojit a nebudu to potrebovat, presto by chtela vedet, jestli nekdo dava veci pro mimi do mycky.
26. srp 2010 ve 12:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tital To ale rozhodne neni totez, kdyz veci vyvarujes nebo myjes v mycce. V tom je zasadni rozdil. Rozhodne bych ani lahvicky nemyla jarem, jen vydrhla v horke vode a dala vyvarit. Chemie do sebe decka nacpou behem zivota spoustu, tak proc zacinat uz v tak nizkem veku :wink: Docela dostacujici je sterilzacni krabice do mikrovlnky od Tommee tippee, je soucasti setu s rucni odsavackou a lahvickou. Vygoogli si to. :wink:
26. srp 2010 ve 20:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Plně kojím, dudlíky nepoužíváme, takže jsem sterilizátor nikdy nepotřebovala, ale pro jistotu jsem si koupila v akci za asi 70,- (jeslti pův.stál 100?) sterilizátor do mikrovlnky z Teska, stačí nalít vodu a dát na nějakou dobu (nevím to z hlavy) do mikrovlnky :wink: Žádné tablety nejsou potřeba :wink: Myčka nic nevysterilizuje. :wink:
26. srp 2010 ve 22:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Pokud chceš kojit tak si timhle vůbec nezatěžuj hlavu :slight_smile: Já jsem začala první lahvičku potřebovat až po půl roce a normálně jsem ji vyvařila v hrnci (cca 5 minut). Pak jsem dostala sáčky do mikrovlnky do Medely a tak je použivam, ale klidně bych vystačila i s obyč hrncem a sporákem. Do myčky bych taky radši flaštičky nedávala aspon ne ze začátku.
27. srp 2010 v 08:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
A ten sterilizator - napr. z Tesca - je to takova umelohmotna krabicka s vickem a nekdy i s naparovackem ?
27. srp 2010 v 09:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tital jo je to ono, kamarádka si ho taky pořídila ke tchýni, doma má nějaký za asi 600,- a prý to udělá stejnou službu, akorát je menší. :wink: prostě jak píšeš, plastová krabička s "napařovákem" :sweat_smile:
27. srp 2010 v 10:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, já si sterilizátor nemůžu vynachválit. Do myčky to určitě nemůžeš dát a při vyvařování ti udělá voda na lahvičkách a dudlících takový bílí povlak. Pak jsem se ho těžko zbavovala. Se sterilizátorem se ti tohle nestane, navíc je všechno krásně leské a podle mě i dýl vypadají pěkně. Všechno tam nahážeš a je to
27. srp 2010 ve 21:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Podívej se i do bazaru. Stejně je ten sterilizátor jen ne chvíli a na něm nemáš co zničit.
27. srp 2010 ve 21:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte, my teda používáme lahvičky jen na kaše a na čaj. Koupila sem od Farlinu mycí gel na lahvičky, je antibakteriální a dobře ze stěn lahvičky uvolňuje zbytky té kaše. Je vhodnej i na umývání ovoce a zeleniny. Používá se to stejně jako třeba jar. Je to fakt dobrý :slight_smile:
27. srp 2010 ve 21:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj, ja pouzivam avent sterilizator do mikrovlnne trouby. nedam na nej dopustit. cca 750kc. lahvicky umyju vodou s jarem, oplachnu a dam na 7 minut do mikrovlnky. ve sterilizatoru pak bez otevreni vydrzi veci vysterilizovane asi 24 hodin. kdyz lahvicku zavru, a nepouziju, tak ji pouziju klidne druhy treti den bez dalsi sterilizace. i kdyz jsem ze zacatku jen kojila, tak jsem uzila na sterilizaci lahvicek nebo via kelimku na uskladneni odstrikaneho MM v mrazaku a na dudliky. ted obcas umyju lahvicky v mycce, ale savicky atd. jen sterilizuju. navic sterilizator ti da cisty lahvicky za par minut, mycka treba za hodinu. az sterilizator nebudu potrebovat, mam v planu ho prodat, po trictvrte roce pouzivani je porad jako novy. u nas ho meli i v porodnici, kde jel temer 24 hodin v kuse.
27. srp 2010 ve 22:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
jo, medela sacky dobry, ale jsou maly a jeden stoji asi 20kc.
27. srp 2010 ve 22:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ok, juknu po tech "obyc" krabickach do mikrovlnky. Ja mela objednanou velkou darkovou sadu od Aventu, jenze pak ji tak nejak nedodali. Tak jsem si samostatne koupila odsavacku a nejake VIA kelimky... sterilizator tedy nemam a rada bych to alespon vymyslela, kdyz ne zaridila :slight_smile:, do porodu, abych pak mela jasno a nezpusobila Malemu potize tim, ze dam veci do mycky. Diky moc.
30. srp 2010 v 18:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
kdyby někdo měl zájem tak sterilizátor od Aventu právě prodávám, jinak lahvičky bych v myčce nemyla, po pár umytí mi přijde, že křehnou
6. zář 2010 v 15:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Mam "obyc" krabicku a nebylo ji potreba :angry: Stejne jsem vyvarovala v hrnci... Ted plne kojim, zatim nepotrebuji nic, uvidime az dojdeme na prikrmy ...
29. říj 2010 ve 13:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek