Jídelníček 10ti měsíčního mimi. Kolikrát denně dát UM?

Prosím napište mi, některá maminka, která nekojí a má zhruba 1Oti měsíční dítě, jak vypadá váš jídelníček. Přestávám kojit (malá nechce) a nevím, kolikrát denně a kdy dávat um. mléko a další příkrmy. Zatím jsem kojila asi 3x-4x denně a měli jsme 3-4 příkrmy. Poslední dobou v tom ale máme dost zmatek, malá nechtěla ani kojení ani moc jíst, roste jí zoubek.
Strana
z2
Dolů
PředchozíStrana
z2
Další
monika12353
1. čer 2012
Souhlasim s tou lenosti- vsak to byl taky jeden z duvodu proc sem se snazila, abych kojit mohla...a dodnes si neumim predstavit, ze bude Kubik rano rvat hlady a ja budu 10 minut pripravovat mliko a ohrivat (nechci davat do MT).
monika12353
1. čer 2012
@camelinka A lepsi takhle odstavit nez ve dvou letech ho premlouvat at uz maminku necha 🙂
camelinka
1. čer 2012
@monika12353 jojo jasny, ja su rada /ikdyz litani dolu do kuchyne s jednim napul rozlepenym okem neni moc slastny/ 😃 😃 😃 .aspon uz sem to vychytala tak, ze vecer si v konvici predvarim vodu a rano ji jen ohreju,takze mam UM za tri minutky komplet, ikdyz i tak je to slozitejsi nez vytahnout vercajk 😃
madea
2. čer 2012
Ahoj já mám 10.měsíční holčičku-váha 6400g a míra 63cm a náš jídelníček je asi takový ráno v02.30h.kojení,v 05.00h.kojení,08.00 jogurt+kojení,11.45h oběd+kojení,potom nějaká křupka,15.30 ovoce+kojení,18.00křupky a 19.15 kojení .Přes den 3x denně spí dopo.od 10.00 do 11.30,odpo od 14.00 do 15.30 a 17.30 do 18.00.Kojit bych ctěla ještě dlouho tak uvidím 🙂 jinak jsme se narodily v 35,týdnu tak oficiálně máme 9.měsíc
petrunka01
3. čer 2012
ahoj..naše 10ti měsíční holčička to má takto:
ráno kolem páté,šesté-kojení
kolem osmé jogurt,chleba s Lučinou nebo třeba loupák
11:30-12:00-oběd-většinou už to,co my,pokud to jde,jen nekořeněné
kolem třetí svačina-jogurt-pokud neměla ráno,ovoce nebo přesnídávka
pak po šestý večeře-kaše(ale moc ji nechce,zkouším dávat spíš k snídani),zbytek od oběda,chleba,rohík
před osmou kojení
Taky jsem za kojení ráda.Nejdřív to vypadalo,že to nepůjde a kojím stále a doufám,že ještě přes léto to zvládnem,pak můžem přejít už i na kravský-třeba kakao k snídani
monika12353
4. čer 2012
@madea Ahoj, ty mas 10.mesicni mimco a kojis v noci po trech hodinach?? A jako zijes, nebo je z tebe chodici mrtvolka ? Nas se budil v noci jednou a musim rict, ze uz jsem fakt nemohla- a to se tak budil cca 7 mesicu- ted ho vecer narvu kasi a spi do rana- diky bohu pro me!!!!
iva_kucerova
4. pro 2012
najde se tu taky někdo, čí dítě neumí baštit chleba ani nic podobnýho??? My máme v 10 měsících ještě úplně nevylezlej 1.zoubek a malá umí baštit všechno jen rozmixovaný, kousky moc neumí a chleba si vůbec neumim představit. Ráno vypije tak 120 Um, dopoledne tak třičtvrtě přesnídávky, pak maso se zeleninou v poledne, potom někdy Um, odpoledne jogurt, večer kaši a těsně před spaním UM. Máte to někdo podobně? Já jsem z toho trochu špatná,že nezvládá pečivo,sýry a tak
js07os
3. led 2013
ahoj iva-kucerova, nam ted bude 11 mes. a vcera sem prvne zkusila chleba s maslem a zub nemame ani jeden. Nemusis se bat, kdyz to rozkrajis na maly kosticky, tak to rozzmoula. jen jsem u ni sedela a hlidala, brala si kosticky sama z prkynka a po par kostickach sem ji pristrcila caj na zapiti... 🙂) jinak my zacinali kostickama ovoce, spis neco mekkyho - hrozno, banany, ted hodne basti mandarinky, takze sem se kosticek chleba nebala... jinak jeste taky kojim rano, hodina jak se vzbudi, kolem 9h jogurt nebo presnidavka a ted uz i chleba, kol 12-13 obed, 15 prestnidavka, po 18 kase a dokojeni. a pres den jeste v mezicasech ovoce a sunarky ci piskoty
missa2
27. čer 2014
Ahoj holky, jak dáváte malým dětem chleba? Jako ukrojíte krajíc (dáváte i s kůrkou??? nebo okrajujete?) a namažete slabě? A nakrájíte na kostičky? Nebo necháte broučka si s tím poradit?
andelka
27. čer 2014
@missa2 tak u nás tohle od 11m. Krajíc chleba, okrát kůrku, namazat (máslem, žervé) a nakrájet na kostičky. Krásně baštili sami.
missa2
27. čer 2014
Takhle jsem to teda jednou také zkoušela. Vůbec neprošlo 🙂 Akorát to mačkala v ruce, takže celá od másla a od chleba 😃 Dává to do pusy, ale neví co s tím 😕 Tak jsem to trochu vzdala. Nějak celkově neumí kousat. Přitom kolikrát jsou přesnídávky už s hrudkami (ale to spíš rovnou poliká). Tak já nevím.. Kdy vám začli normálně kousat? Čerstvé jablko taky nic.. že by ho třeba žužlala. ani bananek...
Strana
z2
PředchozíStrana
z2
Další