Jméno Anna, Adéla a Anežka

brokovich
7. čer 2018

Nositelky těchto jmen, jak jste s nimi (ním) spokojené? A jestli můžu, kolik je vám let, stačí "zhruba" 😀 Rozmýšlíme jméno a nevím, jestli nemají"skrytá úskalí". 🙂 Díky.

vivid
7. čer 2018

@karlajasmine Anička je krásně jméno.

karlajasmine
7. čer 2018

@vivid Anna je krasne jmeno, ''Anicka'' je otresnost :D Ale je to samozrejme vec nazoru 🙂

editah222
7. čer 2018

@karlajasmine otřesné? Podle tebe je nějaké jméno otřesné? To je snad ještě divnější názor než ten s tou karmou (tam jeden nikdy neví) :D

Anna je krásné a mezinárodní jméno. Moje kamarádka je Ana (s jedním N) a říkáme ji Any. Jediné co mi na tom jménu vadí je oslovení Anča. Naše máma se tomu chtěla vyhnout a tak je moje ségra Aneta, no a doma ji říkáme zásadně Anča :D

beruda
7. čer 2018

Každé jméno má skrytá úskalí, pokud se najde nějaký blbec. Moje dcerka je Anna, je jí 6 týdnů a ano, ač se to někomu zdá "otřesné" (viz blbec), říkáme jí Aničko, Áňo, čtyřletá dcerka jí oslovuje Aňoušku...kdo ví, co se z toho ještě vyklube. V každém případě to říkáme s láskou, a to je to nejdůležitější.

olivv
7. čer 2018

Máme tři dcery všechny na A, jedna z nich je Adéla 😉 Při každém těhotenství jsme si pohrávali s myšlenkou na Annu, ale vždy mi naskakovala husí kůže z Anča, Andula...A nedala bych Anežku, protože je to zdrobnělina. Mám sestřenici 40 let, 100 kg a je Miluška 🤦🏼‍♀️ Přeji šťastnou volbu 🙂

vivid
7. čer 2018

@karlajasmine Ok, mně to neva. 😀

odula
7. čer 2018

@bayt me se zjevit Marie Terezie, tak z toho spis porodim... tehotna netehotna :D :D

antoinet
7. čer 2018

Já jsem Adéla, věk přes 30 a celý život a jsem se svým jménem spokojená, líbí se mi i v základní podobě, většina lidí si ho ale upraví, což mi nevadí. Nesnáším úpravu jmen končící na -ča, což naštěstí nejde🙂 (Lenča, Pavča, Janča...pomoc). Co mi vyhovovalo nejvíc, že kolem mě další nebyla, teď je to běžné jméno. Anna i Anežka jsou taky krásná, obě mě evokují významné světice, v pozitivním slova smyslu🙂

rybamrazena
7. čer 2018

@adusch12345 Ať se klidně smějí, karma je zdarma 🙂

glimmer
7. čer 2018

moje dcera je Anna ... říkáme jí Aňí, Aničko, Andulko ... když zlobí tak Andulo ... ve škole a na mažoretkách jí říkají Ančo ... mě to docela vadí, ale když jsem se doma ptala Aničky, tak jí to nevadí ...

adau
7. čer 2018

@rybamrazena
@bayt teda já věřím na ledasco, nějaký ty energie kolem jména bych i brala 😀, ale zjevení Máry Táry a následné neplánované početí, šmarja 🙈🙈🙈

rybamrazena
7. čer 2018

@adau Myslím, že to bylo míněno jako rádoby dobrý vtip

babanci
7. čer 2018

Adélka se jmenovala moje dcera. Měla svoje jméno hodně ráda, byla s ním spokojená. Letos v dubnu by jí bylo 31 let. Zemřela na rakovinu prsu před 7 lety. Už byla maminkou a dala dceři jméno Anežka. Holčičce je už 13 let a jméno se jí líbí, v minulosti chtěla být spíš Anetka, ale dneska je spokojená, že i v základním tvaru je něžné a působí jako zdrobnělina. Anna se jmenovala moje babička z matčiny strany, sice se mi taky celkem líbí, ale svému děcku bych ho nedala.

brokovich
autor
7. čer 2018

Oslovení Anička mě nijak neirituje. Horší je asi Anča či Andula. Ale dá se oslovit i Ani, Aninko, Andulko... A holky, nehádejte se mi tu. 😉 To zjevení MT jsem chápala, že má být vtip. 😉

babanci
7. čer 2018

@adusch12345 Áńa, Anče, Any, Inez a Agnes, říkáme jí různě. 😀

brokovich
autor
7. čer 2018

@babanci Děkuji za odpověď. Zvažovali jsme i Anetku. 🙂 Jinak je mi celé situace u vás moc líto :((

babanci
7. čer 2018

@brokovich Děkuji za účast. O té karmické zátěži jsem už taky četla. Moje jméno je prý také zatíženo. A opravdu nemám lehký ani šťastný život.

brokovich
autor
7. čer 2018

@babanci Já té "karmě" moc nerozumím, na mě je to moc "nadpřirozena".

asvobodova
7. čer 2018

Jsem Adéla. Nevím jak dnes, ale před 28 lety bylo dost časté jméno a rozčilovalo mě, že v každém kolektivu nás bylo několik a pořád mi někdo vymýšlel nějaké přezdívky, aby nás rozlišil.

bayt
7. čer 2018

@odula :D Ale no tak, zaděláváš si propříště na nějakýho chrobáka.

martina1317
7. čer 2018

tak mi to nedalo a dívám se na tu karmickou zátěž a vhodnost jmen pro znamení....
https://www.astrokarty.cz/astrologie-a-krestni-...
https://www.samankarenata.cz/news/karmicka-zate...

zajímavé...

brokovich
autor
7. čer 2018

@martina1317 Mě by zajímalo, kdo tohle vymýšlí, resp. odkud čerpá takovéto "poznatky".

odula
7. čer 2018

@brokovich z paty

marieku
7. čer 2018

Moje neteř 12let je Anežka a říkáme ji Agnes,Ani a když zlobí tak Ančo nebo Anino.My máme Marii a teď čekáme druhou pipinku a už nikomu neříkám jak se bude jmenovat protože jsem už alergická na tohle jméno je takové a makové.

cerlada
7. čer 2018

Máme kamarádku Annu a všichni jí v jejích 30 letech říkáme Aničko. Manžel to nemá rád, protože se mu zdá infantilní, aby oslovoval dospělou ženu Aničko. A moc tomu nepřidává fakt, že je většího tělesného rámce. Mně se nejvíce líbí Adélka. A ještě se mi v poslední době líbí Amálie a Adina.

babanci
7. čer 2018

@asvobodova Fakt?Já ho dala dceři před 32 lety a chodili se na mě v porodnici dívat...to je ta,jak dala to divné jméno.

lenatko91
7. čer 2018

@lenka0703 jde... Anešo, třeba...

asvobodova
7. čer 2018

@babanci Jojo, školka, základka, střední, kroužky - všude jsme byly aspoň 3.

absintka19
7. čer 2018

@adusch12345 smat se muzu cemu chci a kdy chci. Taky to zkus.