Jsem máma a nezvládám úklid

kulihrasekzeleny
15. únor 2018

Malemu bude za mesic rok a ja nezvladam bezny uklid. Myslim tim zametani, vysavani, a utirani prachu. Je to katastrofa jeste mame dva male psy a kocku. Takze jeste venceni. Vysypane stelivo z kociciho zachodku. Kazdy den je doma smeti, prach. Maly to roznasi. Pritel uz ma poznamky ze neuklizim. Ja to proste nedavam. Kdyz chci neco delat, syn dela neporadek. Bere co nema, chodi kam nema, hrabe do skrinek. Do toho pitomeho zachodku hrabe. Otvira dvere na zachod saha na prkynko. Tak za nim neustale litam. K tomu kazdy den varim 3ruzne obedy. Protoze drzim dietu. A pak vidim vsude ten bordel na zemi to smeti a uz nemam silu to uklizet, kdyz vim ze to za chvili bude znova. Vynadajte mi ze sem zdechla a vymlouvam se. Uz nevim co delat. Jak to zvladate vy, kdyz porad litate za prckem? :((

zitova
16. únor 2018

@dixi86 to je tak krasne naivne, ze zakazy pochopia aj tak malicke deti ☺ syn ma 3 roky a nie je stale mu cokolvek vysvetlit a obmedzit ho. dcerka 9m je v pohode, da si povedat. zalezi od povahy. takze ked ma zakladatelka lumpa, pomoze pen fyzicky zamedzit kontakt od veci, kam ozaj nesmie

blka
16. únor 2018

@kulihrasekzeleny taky si myslím, že horší to už nebude. Kolem toho roku to je fakt nejnáročnější.
Chlapi chtějí po práci odpočívat nejlíp celé odpoledne. Já, když něco potrebuju, tak dám syna manželovi a rovnou mu řeknu, co s ním má dělat - postav mu komín, vláček atd. Když jsem dřív chtěla, aby ho občas přebalil , tak jsem mu říkala atd mu u toho zpívá tu a tu písničku. A někdy malému stačí, že u něho leží na zemi a on po něm jezdí autama.

zlorenka
16. únor 2018

Jeste zalezi jak jsi asertivni a dobra herecka :D ale takhle pri patku uvarit/nechat dovyzt dobrou vecu, prohnacat muzi zada a udelat psi oci a postezovat si, ze vidis, ze neni spokojeny se stavem domacnosti...a ze se vazne snazis, ale ze treba venujes usili vecem, ktere pro nej nejsou tak dulezite a naopak pak nestihas ty podstatny...a ze by bylo hrozne skvely, kdyby ti mohl aspon jednou jedinkrat ukazat, jak by si to predstavoval a ty se toho pak muzes drzet, takze budete oba spokojeny. A ukecat ho, at si to o vikendu vymenite, vrazit mu dite, capnout sbalenou tasku, zmizet a vratit se v nedeli. A uvidis jak bude "vypiglovano" a bez hadky :joy"

ladyhacek
16. únor 2018

Syn téměř vše dělá se mnou. V roce to ještě šlo, ale kolem 2 to byl děs a teď co jsme oba nemocní a in mrzutý a fixovány na mě dům katastrofa. Když bylo synovi rok tak onemocněl manžel se zády a já krom domácnosti se musela postarat o zahradu . V zimě prikladat, do kotle, nosit uhlí. Postarat se o dva psy. Máme zahradu venčit jsem nemusela, ale uklízet po nich ano. Foto občasna brigáda abychom to finance dali. Byla jsem na pokraji zhrouceni. Na vše sama. A zvládla jsem to. Stojím pořád na nohou. Když nezvládám tak zapoj přítele. A Senna starání je málo to chce týden. Manžel byl pak na " mateřské" asi půl roku. Staral se i malého, vařil a myl nádobí + tedy už kotel. Zbytek už zase jen já.

Ráda. Zorganizuj si to. Ono i s malým dítětem to chce ale musíš mít plán. Já třeba nechala malého v obýváku ( náhodou vydržel) a umyla si nádobí, kuchyň no zírala jsem. Pak přišla do obýváku. V pokojíku našel Baťově čtverečky asi 200ks a roztáhla je všude i mezi hračky. Ale kuchyň uklizena 🙂. Když to nešlo jinak posadila jsem ho do jídelní židličky a pustila pohádku. Jinak miluju luxování. A dávání prádla do pračky. Podává mi prádlo a já ho věsim.

Když přijde přítel dej mu psy a dítě ať jde ven ( nebo o víkendu) a ty úklid.

Až budu mít chvíli najdu ti odkaz na můj článek o uklízení

dixi86
16. únor 2018

@zitova naivní to není, mám doma lumpa pořádného, ale pochopil velmi brzy. Má místa kam může a není jich málo, ale pokud nepochopí, že prostě ne, to samé u trouby, sporáku, tak je mi líto. Já mám naštěstí zlobiče, ale v podstatných věcech od cca roka poslechne. Ne hned, ale na podesáté ano.

verinikki
16. únor 2018

Já jsem na to celkem kašlala - podlahu jsem řešila, až když malá lezla, ale se zvěřincem musíš no.
Každopádně zapojit chlapa🙂

Tip na úklid koupelny:
vytahovat nebo nandavat špinavé prádlo do pračky - to se uklidí jednoduše a pak zapneš a sleduje se jak se točí...a ještě když hraje! no vystaráno na půl hoďky🙂

Tip na úklid kuchyně:
myčka!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
dále šuplík s plastovýma krabičkama nebo vařečky atd - ale hlavně něco, co se dobře uklízí
+ jídelní židlička a křupky

Tip na úklid ložnice:
šuplík nebo pytlík s ponožkama

blahova_andrea
16. únor 2018

nadávat ti nebudu. blbé je, že to vadí i tobě. někdo tomu úklidu moc nedá, ale prostě proto, že mu to nevadí a má to nastavené jinak. pokud ti to vadí, asi to bude chtít najít nějaký systém. já hlavně nikdy nelítala celé dny jen za prckem. když bylo potřeba někde zavřít, tak jsem zavřela, v roce přece nedosáhne na kliky, pak taky existuje klíč 😀 no a já třeba vařila a prcek mi seděl pod nohama a mlátil vařečkou do hrnce. nebo přeskládával ve spíži plechovky. z druhé strany...nedovedu si představit vařit tři obědy. s mojí rychlostí a schopností by to byla práce na celý den a taky bych asi nic moc dalšího nestíhala. nemůžeš si třeba uvařit na dva dny? a ten volnější, kdy jen ohříváš se vrhnout na vytření podlahy? ohrádku asi nemáš, když ti prcek všude leze, to docela schvaluji, taky jsem neměla. ale třeba by zrovna tobě s ní bylo líp. já třeba vařila s dětmi na lince a vytírala hlavně, když spaly. ale já měla celkově štěstí asi na rozumné děti. když někam neměly lézt, tak to respektovaly. moc zakázaného neměly. vlastně asi jen skříňku pod umyvadlem, kde byly čističe. naštěstí je víc zajímaly šuplíčky vedle a tam je bordel dělat nechala. určitě se naučit rozlišovat nepořádek ve smyslu vyházeného šuplíku nebo rozházených kostek a nepořádek jako neumyté wc. stanov si priority a udělej pokaždé jen kousek. jeden den vytři, druhý umyj koupelnu...po kouskách jsou to chviličky, co to zabere, průběžně je uklizeno a není takový stres. nepotřebuješ pak, aby ti někdo hlídal dítě půl dne, aby jsi pořádně uklidila. provozním nepořádkem jako rozkoplými botičkami nebo vysypanou stavebnicí se prostě nenech rozhodit 🙂 důležitá je ta podlaha, když po ní prcek furt leze, zvlášť když jsou i zvířátka. pak ta koupelna a tak dál...a rozhodně zapoj manžela. pokud se mu něco nelíbí, tak ať pomůže. můj má třeba meze běžného úklidu jinde. já jsem náročnější. ale pokud má přijít návštěva, tak já zas rozlišuju jaká, na jak dlouho apod. a u někoho prostě nemám potřebu piglovat jak před vánoci 😀 no a to on zas jo, tak se na to vrhne sám 😀 nebo prostě jeden peče, druhý meje tu koupelnu...trošku si to rozdělte. budete to mít pak rychleji a zbyde vám víc času pro sebe a prcka 🙂

buldrik
16. únor 2018

jestli to jen trochu jde, za me jednoznacne pani na uklid - 2-3 hodky ji staci na vypucovani celeho bytu . U nas nejlepsi investice, uz se nestresuju, ze neni doma uklizeno a mam mnohem vic casu pro sebe a malou.
Nebyt zverince, tak podle me zvladas relativne v pohode, ale s tim se neda nic moc delat.
Ja ted tady nemam na tyden ani manzela, dite nebo psa .. a razem neni co uklizet 😀 Alespon je mi jasne, kdo dela ten bordel 😅
malou se snazim ucit, aby mi pomahala. Ale je fakt, ze vsechno trva desetkrat dyl. Ted uz treba nedovolim vzit si novou hracku nez si tu predchozi uklidi. To pochopila docela rychle.
A samozrejme manzel musi taky prilozit ruku k dilu - bud uklidem nebo hlidanim. A jestli to jde, vyuzij hlidaci babicku.

blahova_andrea
16. únor 2018

@swetlusska měla jsi někdy mazlíčka? myslíš, že je tak snadné je přemišťovat? že jsou na ně třeba příbuzní zvědaví? nemyslím si, že mazlíček dítěti ublíží. pokud se dodržují nějaká pravidla, základní hygiena, tak to dítě naopak obohatí. mě chlap přinesl domů kotě, když byl synovi rok. prý mu vlezlo do auta a jemu se líbilo, tak ho vzal domů. no jasně, že nejdřív prošlo jinou očistou a karantenou, ale pak byli se synem nerozlučná dvojka. brečím dodnes, že jsme se přestěhovali a o kočičku přišli. a nejen já, ale i chlap a děti. jasně, že záleží na tom jaké je to zvíře, kde ho člověk má, kolik jich má apod. ale takto plácnout, že zvířata jsou jen na nemoci, že k dětem nepatří a že bys je hned dala pryč...je velmi neempatické
jinak dobrej lux tě rozhodně vytírání nezbaví. vysaje drobky, ale polité a počmárané věci za tebe fakt nevyřeší 😀 já vysávala i několikrát denně a stejně jsem musela i vytírat

blahova_andrea
16. únor 2018

jen k zamyšlení...co myslíte...? dřív nebyly myčky, sušičky, jednorázové pleny...a maminy stíhaly. čím to bylo? měla rodina jiné nároky na pořád v domě? nebo třeba všechno stíhaly, protože neměli internet a nechodily s kamarádkami po dětských koutků...? možná kus od obojího. berme to tak 😉 dřív to byla fakt dřina a vlastně totální separace. dneska se máme krásně. máme s dětmi kam jít, máme domácí pomocníky...mateřská je krásné období a nenechme si ho kazit nějakým tím smítkem nebo ubrblaným chlapem 😉

35_a_budu_mamka
16. únor 2018

Mam 16mes mimi, 2 kocky a 2 obri psy doma a je to masakr, luxuji a vytiram + bezny uklid po obede, kdyz mimi spi a znovu vecer, kdyz spi, aby rano bylo cisto. Je to unavne, ale jinak to nejde.

35_a_budu_mamka
16. únor 2018

@35_a_budu_mamka Jeste jsem chtela napsat, ze pomaha casto zviratka vycesavat, aby nebylo vsude tolik chlupu a kocici zachod s krytem a dvirky, super vec - ditko nezajima, protoze je dobre ukryty a kocky z nej nevyhazuji stelivo (pouzivam drevene peletky).

smudlinka24
16. únor 2018

To je zase nazor, zvirata pryc z domu, nemaj u malyho ditete co delat😒. Ze se tomu divim, uz se nehodi, nebavi, odkladam.... U nas zatim nejlip funguje zidlicka a bud si hraje s chrastidlem nebo me pozoruje a ja ji u toho vykladam nebo zpivam.

swetlusska
16. únor 2018

@blahova_andrea měla a mám zvířata moc ráda, celý život jsme měli psy, morče, pak i příbuzný právě kočky (ty moc nemusím, to je pravda) a právě proto vím, co zvíře dělá za nepořádek. To není nic proti zvířátkům, ale k dítěti mi to prostě nejde, toť vše 🙂 Každý ať se zařídí dle svého, když toho máš na starosti prostě moc, je jasný, že to pak člověk nezvládá.

dixi86
16. únor 2018

@swetlusska máme velké psy, obří kočku a měli jsme toho víc, ale pokud má člověk wc pro kočku, tak maximálně zamete stelivo před wc, u psa předpokládám po venčení umytí psa, tak krom chlupů z něho nemá co padat, misky mají snad na jednom místě, takže u nás největší "bordel" je od syna, který si baští sám, tu mu něco upadne, případně maluje obrazy, kde se mu zrovna zlíbí. Takže kromě chlupů po zvířatech není co uklízet a pokud zrovna nelínají a pravidelně se o ně člověk stará, tak z nich opravdu není bordel.

blahova_andrea
16. únor 2018

@swetlusska tak já si nemyslím, že jedno dítě, pes a kočka jsou moc. jen to chce prostě systém. a ten ne každý dokáže vytvořit nebo ne hned. taky je rozdíl dům či byt. pokud jsou v bytě, tak zas je to o dispozicích. ale prostě dát zvíře jen tak pryč...to dokáže málokterý chovatel. většina je bere jako další své děti.

kladpol
16. únor 2018

@kulihrasekzeleny Poč vaříš tři různé jídla? Pokud držíš dietu, tím že se zdravě stravuješ, tak to bys mohla dát i prckovi a chlapovi to můžeš jen trochu pozměnit a je to, myslím že vařit tři jídla denně je velký žrout času teda. A pokud musíš běhat za prckem a nemůžeš si v klidu uklidit, tak bych ti navrhla zkusit nosítko, můžeš si ho dát i na záda a je to 🙂. záchod bych třeba zamykala, pokud to jde, ale v roce by už mohl pochopit, že se to nesmí.

35_a_budu_mamka
16. únor 2018

Musim se zastat nazoru, ze zviratka k detem patri. Je to vic prace, ale dle meho nazoru je sobecke zbavit se zvirete, protoze dela bordel. To zvire ma taky dusi a ten, kdo si ho poridi, musi pocitat s tim, ze je s nim prace. Nemuzu slyset, ze se mi narodilo dite, tak zvireci kamarade sbohem, nemam na Tebe cas a vymluvu ze dela bordel. Bordel delaji i deti, manzel, tech se kvuli tomu taky nezbavim, ze.

chimneysweeper1
16. únor 2018

@kulihrasekzeleny já to vyřešila robotickým vysavačem. Uklízí, zatímco si s prckem hraju, pes líná průběžně a malej taky drobí, vysavač průběžně uklízí. Jinak bych se zbláznila. Prach a koupelnu tak jako v průběhu, když mám 5min čas. Dá se to.

luciebx
16. únor 2018

Me docela udivuje ze behem roka doma nemate rezim kdy muzes vsechny tyhle veci okolo domacnosti udelat. Mam malou skoro 9 tydnu starou a doma je uklizeno. rekla bych ze jeste vic nez predtim. Vim ze je rozdil mimi a rok stare ditko ale rezim snad mate ne? musi ti nekdy spat - rychle zapnout pracku. Nemas mycku sice tak to oplachnu behem 10 min nemas co delat. Nemuze ditko koukat na tv chvilku ho zabavit? Jako taky obcas nestiham prach me tu sere mam dva psiky ale hold to musim prezit kdyz nezvladam nebo pomuze manzel. By ho nezabilo vzit o vikendu na dve hodku ven a ty si muzes uklidit. Pak behem tydne jen to nejdulezitejsi. nadobi a pracka. Varit 3 obedy? ooo to si to uz ztezujes sama sobe. Tvoje dite v roce muze jist co ji dospely.

luciebx
16. únor 2018

@kladpol joo na nositko sem zapomela. vcera navecer byla mala tak mrzuta ze bez uvazani do satku bych neudelala ani caj. Diky satku klid a vecere na stole .

luciebx
16. únor 2018

sup sup mala usnula jdu si umyt vlasy. Zapla sem mycku a vysala. takze pro dnesek mam padla. a trvalo mi to pul hodiny. Ono to jde kdyz se chce.

baris
16. únor 2018

Já už mám skoro od narození holek pořád stejný režim. Okolo 18-19 hod šly holky s manželem na naší velkou postel, kde si hráli s legem, nebo se koukali na pohádku a já během toho vysála a vytřela podlahu. Oboje dělám každý den.

Hračky uklízím v průběhu dne, jak byly holky starší, tak mi pomáhaly s hračkami, při vaření buď "pomáhaly", ale většinou seděly na kuchyňské lince a kecaly. A to mám malou kuchyň, takže jsem krájela ve dřezu 😅

Peru každý den, žehlila jsem po večerech, manžel žehlí utěrky, ručníky, zvládl i oblečení od holek. Košile nechal mi. Důležité je zapojit partnera. 😉

A vařím každý den - holky nesmí ohřívané jídlo. Mám myčku - to je velký pomocník. Sušičku už bohužel ne.

elu
16. únor 2018

mam to stejně a to nevarim pomalu skoro nic...prostě podlaha je u nas hnus...nastesti manzel to neřeší...ja na uklid prostě dlabu...ale teda nikoho nezvu, to zas na to nemam zaludek 🙂

novamamina
16. únor 2018

@swetlusska to že zvířata nepatří k dětem je totální nesmysl! Jako proč k nim nepatří? A odmontovavat úchyty je taky bezva nápad teda. To bude ta kuchyň vypadat moc pěkne.... Myslím že stačí pojistky na dvířka.

novamamina
16. únor 2018

@luciebx když bylo moji malé devět týdnu tak jsem se kolikrát i nudila. Teď ji je pět měsíců a sice pořád stíhám, ale už je to náročnější 🙂

swetlusska
16. únor 2018

@novamamina náhodou to vypadá uplně v pohodě, nám to takhle vyhovuje a nemusíme pořád montovat ty pojistky, ty jsou podle mě blbost. Zvířátka k dětem za mě ano, ale venku, né do bytu, když pak člověk přeci nezvládá úklid. A to byl přeci dotaz a stížnost zakladatelky - že nezvládá úklid. To je můj názor 🙂

kaja2016
16. únor 2018

@kulihrasekzeleny Na šuplíky úplně všude dětské pojistký, ostatni veci do vysky, Hračky roztřídit Systematicky do krabic, umístit do vysky a podávat jen jednu a zase ji pak společně uklidit. Jist pouze v jidelni židličce, taktez malovat, hrat si s moukou a podobne..proste co dela bordel.A holt se smirit s tím, že dítě škodí, takže většina běžných věci, jako veselí pradla vezme hromadu vysvet lovani a dvojnasobny cas. A nebudeš mít problém. Me trvalo nez jsem na to prisla. Jinak klidu, je to náročný pro každou.-)

summer2012
16. únor 2018

Se starším to byl taky boj, takže mě zachránilo nositko, v kterém i občas spal, dětské pojistky na všechny skříňky s výjimkou jedné, která byla na jeho kramaření a ukluzena za minutu nahazené zpět (taky zákazy nefungovali), vařila jsem nám podobně, manželovi max lehce vytunila - nechceš? Ulov si něco sám...přes den jsem rovnala jen to nejnutnější a malej pomáhal a večer zavedla že koupe manžel a já si během té půl hodiny než se vyblbli, vyčistili zuby a vzali pyžamo, poklidila byt, vysála, vytřela - případně o víkendu nafasoval malého s tím že si mohl vvybrat jestli chce dítě nebo uklidí) a hračky uklízel malej sám (s naší pomocí) pokud chtěl před spaním pohádku...manželovi jsem vysvětlila, že rodičovská je od toho abych se o dítě postarala místo toho když bych byla v práci, ale po práci je to jeho dítě stejně jako moje...manžel na to přistoupil, protože je rád když večery trávíme spolu a ne abych šůrovala byt a nebo padala na hubu po celodenním zápřahu 😉 jo a myčka určitě dobrá investice i z hlediska úspory vody (o mém času nemluvě) a robotický vysavač na běžný uklid bomba, poustim když jdeme ven...klasický vysavač beru dvakrát týdně, když po tom chci rovnou vytřít ☺ když jsem byla znovu těhotná i teď s miminem jsem ráda, že to tak máme nastavené a manžel pomůže s čím třeba...ale bylo třeba ho k.tomu nasměrovat samo od sebe to napadne málokoho...člověk si.musí umět o pomoc říct...já neuměla až jsem jednou zkolabovala a nic jiného mi nezbylo...

krystalka
16. únor 2018

@novamamina - tak my měli zase odmontované kliky na oknech, třeba v pokojíčku a v ložnici, kde zůstával malej nějakou dobu sám....prostě jsme je vyšroubovali a dávali nahoru na vysokou skříň, kam nedosáhl, když jsme potřebovali okno otevřít, tak jsme vzali kliku, stačilo jenom nasadit, nemusela se šroubovat, otevřeli, vyvětrali, zavřeli a dali zpátky....no, tak byla pár let v rámu okna místo kliky díra, nijak zvlášť blbě to nevypadalo a hlavně, že to bylo funkční....a nemuseli jsme utrácet peníze za pojistky na okna, nebo za zamykací kliky....když vyrostl, tak jsme to zase vrátili zpátky a je to 🙂, já si tedy nikdy nedělala hlavu s tím, jak co vypadá, pokud to bylo praktické a plnilo to účel, tak to prostě nějakou dobu tak bylo, vždyť to není navždycky, to krámovací období většinou u dětí zase tak dlouho netrvá....časem si najdou i jinou zábavu 🙂