Kapičky Biogaia. Máte zkušenosti?

sanyy22
17. črc 2021

Ahoj, máte někdo zkušenosti s kapičkami na prdíky? Mám 14 denního chlapečka a trápí ho prdíky a bolest bříška, v porodnici nám doporučili espumisan, a dneska v lékárně kapecky Biogaia. Budu ráda za názor

michaelarousova
17. črc 2021

@sanyy22 nam to vubev nepomohlo spis jeste zhorsilo a to jsme tomu dala pres tyden cas☺️ Jeste si myslim,ze jsou az od uk. 1 mesice…nam asi nejvic pomohly babycalm

barmo
17. črc 2021

U nás zafungoval babycalm. Espumisan to ještě zhoršil😕ale kapali jsme do půl roka i biogaiu ta je super jen účinek přijde až tak po 3 týdnech braní. Může se brát od narození (ta klasická bez déčka)

makovice88
17. črc 2021

@sanyy22 U nas nepomohlo vubec nic, jen cas 😀

mamikry
17. črc 2021

@sanyy22 Ja davam malemu Biopron probioticke kapky a rekla bych, ze mu pomohly. Od doby, co je davam, se prestal v noci kroutit a budit kvuli brisku. Zabraly do tydne.

janinasm
17. črc 2021

@sanyy22 biogaia jsou předražený preparát, který u našeho miminka vůbec nepomohl. Zabral nám espumisan.

kiluau
17. črc 2021

@sanyy22 my jsme brali preventivně biogaiu a espumisan a na prdíky malý netrpěl... teda trpěl, ale nebylo to tak strašné, že bychom se třeba nevyspali nebo tak 🤷‍♀️

sanyy22
autor
17. črc 2021

@kiluau a to jste dávali najednou ? Můj syn trpí na prdíky hooodne, celé noci proplace a celej se kroutí

rejalin
17. črc 2021

Ja jsem zkoušela biogaiu, babycalm a ani jedno moc nefingoval. Skvělé nám zabral ten espumisan.. ono to chce vyzkoušet, každému sedne něco jiného 🤷

acttivia
17. črc 2021

@sanyy22 vyzkoušela jsem skoro vše u syna (biogaiu, espumisan, baby Calm atd.), ale nakonec zabralo až když jsem vyřadila mléčné výrobky (abkm) - do dvou dnů to bylo lepší a za týden byl bez kroucení a pláče.

vaculovav
17. črc 2021

U prvního syna jsem vyčetla že u některých dětí může espumisan působit právě i opačně. Brzy jsme ho vyměnili za kapky biogaia a nemůžu si stěžovat.. a to jsem dávala i vigantol a bez problémů.

jasemin26
17. črc 2021

Nám tedy kapičky doporučili v porodnici, máme nedonosenatko, pak mu je dávali i na Jirpu, a i teď když už jsme doma jsou super, malý prdankuje jak vzteklý 😂, žádné zařazené prdíky ani bříško nás netrápí 👍

95newmommy2020
17. črc 2021

Já dávám 17 měsíčnímu od návratu z porodnice biogaiu, a nemůžu si stěžovat. Ale do těch 3 měsíců jsem k tomu dávala ještě SAB SIMPLEX. A tohle kombo pomáhalo. A dávala jsem na jednou.

luhana
18. črc 2021

@sanyy22
Davam malemu espumisan, ty mu aspon trochu ulevily. Baby calm nam nepomohl vubec a BioGaiu davam preventivne kazdy den.

sanyy22
autor
18. črc 2021

@luhana a to kombinujete ? Poprosila bych jak to davkujete

luhana
18. črc 2021

@sanyy22
Davam 5 kapek espumisanu na radu doktorky pred kazdym kojenim. A ty probioticke kapicky BioGaia davam 1xdenne 5 kapek. Vzdycky na lzicku odstrikam trochu mlika a do toho to nakapu a davam do pusinky.

makkyv
18. črc 2021

@sanyy22 zdravím, mám dceru, ale trpěla silnou kolikou přesně 3 měsíce, nespala, kroutila se, bylo to fakt hodně silný kafe. Dávala jsem espumisan + biogaiu, pak to bylo nějaké horší, MUDr řekla ať to vystřídám, že uz může být imunní proti nim, tak jsem koupila babycalm + biogaia a nemohu si vynachválit, ale po tom espumisanu mi plačtila docela dost. Na prdíky pomohla hodně masáž s mastí pupík a tyto kapky s probiotiky. Nedám na biogaiu dopustit. 🙂

95newmommy2020
18. črc 2021

Já si ještě vzpomnela na jeden trik. Můžeš to dělat xkrat denně, a u nás to funguje i na věcně zaplynovanyho manžela. (Jen ten má těžší nozicky) 🤣

Polozis mimi na zada.
Vemes jednu nozicku pokrcenou k hrudnicku, odpocitas 20 vteřin.
Nozicku vratis zase zpět
Vemes druhou nozicku a uděláš to same.
V dalším kroku vemes obě nozicky slrcene k sobě směr k hrudniku, odpocitas 20 vteřin.
Poslední krok nozicky natahnes.

A pak ti vyletí kanonada prdiiiiicku :D A teda i to pracuje se strevama tak většinou jdou pak kaki.

kiluau
21. črc 2021

@sanyy22 dávali jsme najednou, doktorka říkala, že to nemůže ničemu uškodit 🙂