Když nesnáším mateřskou - co jste dělaly, abyste si to užily?

bayt
24. říj 2018

Nadpis je jasný. Najde se tu taky někdo, kdo to prostě nesnáší, být "doma" 24 hod. s dítětem? Syna miluju, ale zrova dnes jsem si uvědomila, jak mě hrozně nebaví chodit každý den po parku s nosítkem/kočárem, nesníst si ani ten oběd (natož v klidu), být bez lidí, hrát si celej den ty tři hříčky, které syn umí atd. Jak to děláte, abyste to nejen přežily, ale i si to trochu užily? Nebo tedy aspoň přežily? Klidně si můžem psát SZ 🙂

andulee2
28. říj 2018

Ahoj holky. Pridavam se do klubu. Posledni dobou velky splin. Nemuzu delat co chci, jit kam chci. Veskery domaci uklid a mit to tu hezke marna snaha (deti 2a pul a rok a pul, totalni kramari a dablove). Ze se nerozvijim, jsem na jednom bode. Chlapovi neustale praci zavidim a rikam mu to. Mozna budu jednou vzpominat, ale ted teda ne 😃 nemam na sebe skoro zadny cas, jsme celkem bez hlidani. Na brigady, kam jsem chtela, me nevzali, nevyhovuji casovym pozadavkum. A dalsi a dalsi... dekuji za moznost citoveho vylevu, az bude vic casu proctu tuto diskuzi, treba tu najdu neco, co me nakopne a povzbudi ☺

bludicka2
28. říj 2018

@andulee2 Tak to obdivuju dvě děti takhle po sobě, to bych nedala. Jinak náš mladej taky pořád jen kramaří, chvíli neposedí, pořád na mě visí, záda mám neustále bolavý.

bayt
autor
28. říj 2018

Zkusila jsem poslat všem ty pozvánky, jestli vám nic nedošlo, tak prosím napište, zkusím to znovu.

bayt
autor
28. říj 2018

@linbrno Jé nekecej, no tak to bych si docela ráda početla 🙂 Já jsem teda na Larpu nebyla strašně dlouho, naposledy tak pět let - práce, dodělání školy, teď dítě. Ale klidně bych jela, kdžy by byl prcek větší, to by se mu líbilo 🙂 Víš co, na to, jak si tu stěžujeme, že se nerealizujeme my přijde, že se tady všichni realizujou teda nějak hodně!

Už budu psát v té soukromce, ale dneska už ne, malej je asi nemocnej, takže mám aspoň vysvětlení, proč byl poslední dny tak nesnesitelnej. Nevím, asi nic vážnýho, ale lupla jsem mu čípek a pořád k němu chudákovi běhám :(

bayt
autor
28. říj 2018

@andulee2 Jasný, vítej, stěžuj si a případně i v tý soukromce :D

linbrno
28. říj 2018

@bayt No, tak já to dám třeba dokupy a pošlu do zprávy, mám to náhodně v souborech v PC;). a přeju klidnou noc.

vitezove
28. říj 2018

Takhle to má opravdu hodně lidí. Moje kamarádka si prostě musela najít jiné kamarádky - matky. Aby si měla aspoň s kým na pískovišti pokecat a tak. Hodně jezdí na výlety. A jinak třeba jednou za měsíc jde s kamarádkama (bezdětnýma) někam večer ven pokecat. Chce to najít nějaký koníček a nebo právě nové kamarády. A nebo úplně jiný styl mateřství. Hodně výletů, vzdělávání se.

drep
24. únor 2019

Děvčata, pročetla jsem celou diskuzi a pokud uzavřenka stále existuje a “berete” členky, tak se hlásím. Před otěhotněním jsem pracovala 300+ hodin v měsíci, našláplá kariéra, aktivní sportovkyně a teď dokolečka kojím a přebaluju a převlíkám a tak ráda bych rukamai hlavou dělala něco jinýho, intelektuálnějšího. Dceru mi občas vezmou v kočárku ven babičky, takže už trochu sportuju, ale mně tak strašně chybí ta moje stresová a šílená práce, která se navíc nedá dělat jako home office a zkrácený úvazek je možný jen ve smyslu dva dny v týdnu, ale ne 4 hodiny denně. Už odpočítávám týdny, kdy mi skončí ppm a začnu s přikrmy a budu se snad moct aspoň na ten jeden den vrátit.

luci676
22. črc 2020

@bayt som rada ze nie vsetky su len vyskerene a stastne ako blchy. Mne uz pomaly lezie na nervy vsetko, byvame na dedine, kde nikoho nepoznam, moji rodicia su hodinu cesty a mama stale pracuje, partnerovi rodicia su byvaju 6 hodin cesty. Cele dni som s malou sama doma, to neviem urobit nic poriadne lebo mala ani v ohradke sama nevydrzi. Druha vec je, ze uz ma to nebavi, prestavujeme tak je vsade bordel, velka zahrada plna buriny. Uz vela krat som hovorila partnerovi ze by som chcela aspon 2x do tyzdna cvicit jogu, aby sa postaral o malu ale bud si prave vtedy rozmysli ze ide konecne nieco robit alebo potrebujem navarit, umyt podlahu... a ked uz ju strazi tak jej ani mlieko neurobi, to musim ja a aby ho napadlo pozriet jej plienku to tiez nie. Nikam nechodim lebo soferovat neviem tak stale iba sedim doma na zadku a ked pridu moji rodicia tak prve co pocujen ze uz ani ibrus nevyzehlim a ze je prach na cele posteli. Posledne dni uz sa mi vobec nechce do nicoho. Mala ma 9 mesiacov a ked si predstavim ze takto to bude este dva roky tak ma ide porazit.