Kojenec chce pořád spát. Je to špatně?

18. kvě 2021

Holky, mám dceru, které je 7 měsíců, poslední dobou je furt protivná, měla i teploty, ale už dobrý.. ale píšu, protože by furt spala a to se ji vůbec, ale vůbec nepodobá, sice spí po 15-20 min, ale pak je vzhůru 10 min, oči už oteklé a brečí a tak ji dám na prso a hned usina.. úplně se bojim co se děje, aby to nebyl třeba ten sids nebo já nevím 😔😔😔 co to muze byt….
Ona je opravdu velký nespavec, až teď už 4 dny by jen a jen spala… rostou ji zoubky a jak měla ty teploty, tak dostávala paraleny, ze by ještě byla unavená z toho? Děkuji…

palja
18. kvě 2021

A u dr jste nebyli? Já bych z toho byla teda dost znrpokojena, minimálně bych volala dr, může to být klidně i meningokokova, pneumokokova infekce. Taky to nic být nemusí. Dr jí vezme krev, moč, poslechne si jí. Já bych to teda řešila.

lilian2111
18. kvě 2021

Šla bych určitě k doktorce.

autor
18. kvě 2021

@palja byly a nic, prý je zdravá, jen kdyby měla teploty, tak přijít znovu za 2 dny, nic víc mi neřekla, ze to jsou asi ty zuby, ale o spánku ani slovo

lilian2111
18. kvě 2021

Tak bych šla znova že se ti to nezdá. Někdy trvá než se v moci/krvi něco objeví. Určitě to nenech být

autor
18. kvě 2021

@lilian2111 no my tam dnes byly, koukla ji do krku, na tělo a nic vic

autor
18. kvě 2021

@lilian2111 no, ono ji odebrat moč bude teda zahul, nevím jak.

lilian2111
18. kvě 2021

V pohodě, odebírala jsem už několikrát malým dětem. Necháš rozbalenou, nejlépe když se vzbudí a chytáš do zkumavky. Udělala bych to tak, že než usne umyj ji poradne, až usne polož, sundej plinku a čekat. Určitě se povede. Jinak odebírat ráno než by jste šli k dr.

autor
18. kvě 2021

@lilian2111 No, my tam byly dnes, řekla jen ať prijdu když budou teploty, tak to by snad něco poznala, kdyby se ji něco nezdálo ne? Řekla jen ať hlidam teploty a kdyžtak donesu moc, jinak prý to bude v pohode.
Nebo jet na pohotovost?
Co si myslíte, ze by to mohlo byt? 😔 ten sids třeba? 😔😔😔

palja
18. kvě 2021

Klíště neměla? Já bych taky šla znovu, spavé tak velké dítě není normální. Dcera byla spavá jen když měla horečky 39,5 to měla podezření na meningitidu a to byl teda kolotoč. Ikdyz se všechno vyloučilo, tak dr chtěla ať se každé 2 dny hlásíme, přece jen je to mimino. Bylo jí 6 měsíců. Jinak teď se musí brát v potaz i ten covid, u dětí muže probíhat bezpriznakove, ale spavost může být taky jeden z příznaků.
Jinak odběr moči u mimin, dají se koupit v lékárně odberove pytlíky, které se prilepi na zevní genitalie, pak se moč preleje do zkumavky. Jsou dvoje pytlíky, jedny pro kluky, jedny pro holky.

autor
18. kvě 2021

@palja Nene neměla. Je taková už od víkendu. Víkend měla 38,39 a dnes už dobrý, ale stále to není ta moje veselá holcicka. Je to jako by byla po ockovani.. protivna, spavá…

vikaleo
18. kvě 2021

Asi bych zapracovala na dennim rezimu - spanky 10-15 min. dcerce moc nepomuzou a urcite po takovem spanku je unavena. Organizmus ditete se zotavuje az po 1 hod. spanku, pricemz prvnich 20 min. neni spanek - to je takovy polospanek. Kdyz dite spi pouze takove kratke spanky, tak se vlastne vubec nevyspi a je normalni, ze po 10 min. mne si ocicka... Jak dlouho Vam vydrzi vzhuru mezi spanky? Navic po nemoci ta ospalost muze byt vetsi...

autor
18. kvě 2021

@vikaleo ona mi od porodu takto spí. Víc mi nenaspí prostě no..

lilian2111
18. kvě 2021

To netuším, proto bych neotalela. Doktorka s malou není cely den jako vy, chtěla bych znovu řádně vyšetřit, že se vám to nelíbí a nezdá atd...

martt
18. kvě 2021

A výtěr z krku ji nedělala? Můj syn ten byl teda starsi bylo mu cca 3 roky. Tak mel dva dny vysoké teploty . Teploty pak přestaly , ale byl porad unavený, apaticky . A na konec mu zjistili strepkokoka v krku. Tenkrát zastupující dr.nam tvrdila , že je syn v pořádku, ze je ještě unavený z těch teplot co mel a ze kdyby mu něco bylo, ze by mel teploty stále. Ale když se to nijak po dalších dvou dnech nelepšilo, tak jsem si vydupala podrobnější vyšetření. A potvrdil se ten strepkokok. Ale pokud ji rostou zoubky , tak potom by mohla byt protivná a unavená.

autor
18. kvě 2021

@martt teď jedeme z nemocnice, tak i crp má v pořádku, prý je to jen “jen” viróza, mám byt klidná.. a zoubky do toho, takže prso, tekutiny a paraleny to jisti 😊

sylvka
18. kvě 2021

Mám syna ,kterému je 9.pracuji v MŠ.kdyz jsem si ho minule léto brala sebou do práce,spal.jako první po oběde i tři hodiny.volala jsem dr.okamzite mě pozvala na krevní testy s tím,že v tomto věku už se jí to nezdá.opravdu poctivě odebrala vše co šlo.velkou spavost někdy způsobuje nedostatek železa např. Nakonec všechny krevní testy v pořádku a syn je pouze líný.pisu to proto,že si myslím,že by i u tvého dítěte Dr měla poctivě nabrat krev. Jako co pozná,když se podívá do krku ???? Drž se a dej vědět

autor
18. kvě 2021

@sylvka Joo, proto jsem jela do nemocnice. Děkuji moc😊

martt
18. kvě 2021

Tak to je dobrá zpráva. Jsem ráda , ze je malá v pořádku 🙂

autor
18. kvě 2021

@martt děkuji strašně moc ♥️

me_druhe_ja
19. kvě 2021

@lilian2111 Jinak existujou takový pytlíčky, který dětem "nalepis", dá se do plinky a ony se do toho časem vyčůraji a pak to jen sundas a zadelas. 🙂 Pohodlné a hlavně sterilní, moc se neznecisti. 🙂

lilian2111
19. kvě 2021

@me_druhe_ja mě bylo v nemocnici řečeno, že ta moč z toho naopak úplně nejčistší nebývá a je pravda, že z toho nám vyšla nic moc a ze zkumavky úplně čistá. Navíc, nějaký děti můžou mít reakci na to lepení, naše malá tam měla úplně do živa flek... myslím že ta chvilka kdy se čeká než se mimčo vyčůrá nikoho nezabije. 🙂 odebírala jsem takhle opravdu X krát a víc než 10min to nikdy netrvalo.