Kojení a příkrmy. Dělám něco špatně?

alice180
8. lis 2021

Ahoj, nevím zda dělám správně ?
Malé je půl roku a dva týdny. Příkrmy jsem začala dávat na začátku 5. měsíce. Dle řad lékařů, narodila se předčasně.

Příkrmy zvládla moc dobře. Takže nyní k obědu sní masozeleninovy příkrm 200g. A večer 200 g nemlecne kaše s MM. Dnes chci začít dopolední svačinu ovoce.

Takže její jídelníček vypadá následovně:
Ráno: kojení
Odpoledne: kojení plus ovoce
Oběd: masozeleninovy příkrm plus voda
Odpoledne: kojení
Večer: kaše plus hned po kojení
Usne v sedm a většinou spí az do rána do sedmi, noční kojení nevyžaduje.

Ve většině diskuzi čtu, že se má do 8 měsíců kojit 5-6 denně. Jenže malá kojení mezi jídly nevyžaduje. Po obědě prostě nechce.(po obědě odsavam na večerní kaši) Tak nevím, jestli dělám něco špatně?

emamaira
8. lis 2021

Mám stejně starého chlapecka, s příkrmy jsme začali o trochu dýl, tak na zatím nemá dopolední ovoce, ale jinak úplně stejně. Ale kojí se v noci dvakrát, protože chce. Myslím, že to děláme dobře 🙂

schulzovavera
8. lis 2021

@alice180 já mám chlapečka 8 měsíců a jíme příkrmy až po 6.měsíci,jinak byl plně kojeny. Ráno kojime,je svačině má tak cca 150 g ovoce +sušenka, na oběd cca 180g příkrm( zelenina a maso nebo žloutek, případně trochu těstovin či rýže nebo brambor) pak si řekne cca po hodince o mlíčko, pak svačinka zase cca 150 g ovoce a večer zase 150-180 příkrm nebo kaše z vody a po hodině kojení. Spi celou noc, max 1x kojení. S tím spaním celou noc to máme až cca 3 týdny,do té doby jsme kojili cca 3x za noc. Jinak mu nechce nic jiného pít, takže,když si řekne o mléko,davam mimo jídlo,tak mu to dám a neřeším to,ale mám ho málo,takže se snažím vnutit pár lžiček i vody nebo dělám ridky příkrm či tu večerní kaši,abych do něj tu vodu dostala. Ale důležité je,že má světlou moč a počurané plenky 🤗 Myslím,že si deti řeknou,pokud jsou nespokojené. Jinak dobrá je knížka "vaříme pro kojence " 🙂 Hezky den 😘

malenka3
8. lis 2021

Pokud přibírá, tak bych se tím netrápila a užívala si dítko, které krásně jí příkrmy.

jjasmina
8. lis 2021

@alice180 tak to já měla malou i na prsu furt, ale teda, jiné tekutiny než mléko měla až v 8 mes

katule1990
8. lis 2021

@alice180 Myslím si, že je to v pohodě, měli jsme to hodně podobně. Každé dítě je jiné, jedno jak ochutná příkrmy, už se do mlíka moc nežene, druhý se skoro výhradně kojí ještě po roce. Já mám syna taky předčasně narozeného, taky přírmy od 5. měsíce a taky už se pak moc kojit nechtěl. Jediný rozdíl je v tom, že mně teda v noci nespal a nespí (je mu rok). Cca od 8. měsíce už to máme tak, že se kojí jenom večer na uspání a v noci + přes den mu dávám ke svačině kaši ze 100 ml odsátého mléka. Jinak od toho 9. měsíce se dá dávat jogurt, pak zakysanou smetanu, což to mléko trochu nahradí. Taky jsem se bála, jestli se nekojí málo (proto i to odsávání), ale když příkrmy jí pěkně a prso prostě nechce, tak to už lámat přes koleno nehodlám, stačilo mi, co jsme si s kojením užili v začátcích 😅.

alice180
autor
8. lis 2021

Děkuju všem za reakce. 🙂