Kolik vám je při porodu 3. dítěte?

gaudi
30. pro 2014

ahoj maminky,
mam dve uzasne holcicky, ale posledni dobou mi hodne lita hlavou myslenka na cislo 3. Jen si rikam, jestli na to uz nejsem stara, je mi 32, brzo bude 33, male je teprve 1 rok, chtela bych jeste pockat, ale kdyz cekat jak dlouho?
V kolika letech se narodily vam vase deti? jak zvladate nespava miminka? kdyz uz jsou vetsi, jak zvladate pubertaky? neumim si predstavit mit doma 15leteho divocha kdyz budu mit 50... delam si zbytecny obavy?

hadruska
1. led 2015

Ja mela prvni ditko ve 28 a druhe ve 31 letech. Pokud treti, tak si rikam ze do 40 let casu dost. Uvidime, jak se budem citit, co deti, finance a chut. Jinak moje mama nas mela tri v jednom chumlu, je rocnik 58 a nas mela 04/80,11/81 a 01/83. To musel byt ficak. Dala si pauzu a s novym partnerem mela segru ve 32 letech a dalsi ve 38

evulina77
1. led 2015

první 31, druhé 34 a třetí 37. Pro někoho stará, ale za mě ve správný čas. Před třicítkou jsem mít děti moc nechtěla, chtěla jsem si něco odžít jako mladá bez závazků... S manželem jsme spolu od mých 20 a manželé od 24 let...

ewik84
1. led 2015

Už od 25 let se o mimčo snažíme a nepřichází a nepřichází. Letos mi bude 31 let a budeme se opět snažit i s doktorma. Pokud se to konečně povede, určitě nebudu přestávat a budem se snažit o další. Můj sen jsou alespoň 4 děti a nehodlám se ho vzdát.

romantika
1. led 2015

první v 32, druhé 35, kamarádka ceka druhé v 38. dost si to obe uzivame, vylety, pohoda. nespave jsem mela první takove to fakt echt co do tri let nezabralo a nejak mne to nerozhodilo. a myslim, ze se stejne tak méně nervuji při vychove, spis ve vice vecech se citim jista, protože uz nejsem mlada a blba. Do triceti jsem dělala aktivne aupair tak si umim představit srovnani. dřív jsem mozna akorát věci vic brala hakem a netusila jsem spousta věci, které clovek nabere vekem. apropo osobne se zdravotne citim po dvou porodech a před ctyricitkou lip nez jsem se citila ve vkeu od 20ceti do třiceti. A to necvicim, nespim. Mysim, ze to bude i hodne zalazet na jednotlivci.
Jinak ja osobne nechtěla protahovat otehotneni do 40ceti, mela jsem takovou tu vnitrni hranici do 35-36. Taky jsem nechtěla mit v 50sati 15lete. U chlapa je to jiné, ale jako zenska bych chtěla byt ještě detem uzitecna a vidim ze v 60ti jsou většinou uz zlomy.

madulinka
1. led 2015

nespadám do dotazované kategorie, ale první jsem měla ve 30ti a druhé zatím není v plánu (ze strany manžela), já bych si dala říct i na 3 děti.. Teď mi je 33 let, a už si taky začínám připadat stará, takže to na 3 děti nevidím, ale druhé bych si ještě přála...

mesiacik2924
1. led 2015

Ja som mala prve mimi v 22 a druhe v 26 a na tretie sa nechystame 🙂 kazdy ma dieta vtedy ked sa na to citi 🙂 a nic v zlom nechcem byt vobec konfliktna ale som rada ze som otehotnela tak "skoro" aspom nebudem moc stara ked budem mat dospele deti a v pohodke si ak sa nic nestane uzijem vnucata :D

emisekkk
1. led 2015

@madulinka stara???? Holky,co ja bych dala za 33 let. Neblaznete se starim! Jak jsem psala vyse-treti dite jsem mela temer v 39 letech a prozivala a auzivala jsem si to nejvic. Pred 6-ti tydny bohuzel potratila mimi...tak bych ho mela v 42 letech. Tak at! Jsemmentalne i fyzicky mladsi nez mnohe v 35 letech. A kdyby chtel nekdo namitat,ze se nedoziju puberty nejmladsiho ditete-mam jednu vyhodu,kdybyse tak stalo-mam o 10 let mladsiho manzela 🙂. Tak to pak bude na nem.
Nepremyslejte o veku,ale o tom,jak se citite.

matyldaaa
1. led 2015

Přesně, jak píše emisekkk - mé první dítě se narodí v mých 35 (a půl)...takže 3. dítě ve 33 je luxus! 😉

palomitacheca
1. led 2015

Syn se mi narodil ve 23 letech, dcera ve 26 letech a termin 3. porodu mam ve 29 letech. Jsem moc rada, ze jsme to stihli takhle brzy, protoze muj manzel je o 16 let starsi. A ted u 3. ditete jsme zvazovali, jestli do toho jeste jit...

merilinka
1. led 2015

První v 25 letech druhé 28 letech a třetí teď,pokud bude vše v pořádku a dotáhneme do konce v 33 letech 😵

alt
1. led 2015

první v 24 , druhé v 30 a třetí tedkom čekáme, bude v necelých 33 letech

elu
1. led 2015

první ve 31 a druhé ted chci, je mi 35....do 40 je to ok, tak nač s tím spěchat, ja jsem s manželem 15 let a až poslední dobou jsme na děti zralí, takže je to i věku psychickém i když nezastírám, že fyzicky už na tom nejsem jak ve 20 🙂

vercaafilip
1. led 2015

třetí a je mi 28 🙂

julietta111
1. led 2015

V květnu mi bylo 34 a třetí miminko se mi narodilo v srpnu. Tak pokus chceš třetí dítko, tak věk neřeš, rozhodně nejsi stará🙂

anetka1701
1. led 2015

Ahoj. Mám dvě dcerky. První se narodila když mi bylo 24, druhá 27 a po třetím miminku moc toužím, chtěla bych to stihnout do třicítky. Pro mně osobně je to strop, řekla jsem si, že pokud to nestihnu do tý třicítky, třetí chtít nebudu - ale to je můj osobní názor, každý to má jinak...

veru85
1. led 2015

Já měla první dceru ve 27 a druhé a třetí dítko zároveň ve 29...další už rozhodně neplánujeme, už i to třetí bylo tak nějak "nadplán" 😀

ludva
1. led 2015

Měla jsem třetí dítko v čerstvých 35 letech. Bylo to mé nejlepší rozhodnutí a nejlepší těhu 🙂
Mé spolužačky mají mladší většinou mladší dětičky jako prvomatky, tak nic neřeš a raduj se ze života 🙂

marselina
9. led 2015

tak mně je 34let a třetí také plánujeme,snad se letos zadaří,říkám si do 35,ale švagrová porodila druhé dítko v 37letech,a jedna paní u nás dokonce ve 46letech své 6dítě,tak že stará určitě nejsi 🙂

andelka
9. led 2015

První v 26, druhé ve 28 a na třetí mám čas tak do 37. Zatím to takhle cítím, i z okolí co tak vidím, tak mi to přijde.
Taky jsem kdysi chtěla dvě děti do 30 a pak už nic. Jenže mi letos bude 32 a necítím žádnou změnu oproti třeba 28. Moje kamarádky mají kolem 30 teprve první dítko. Mamka mě měla v 34 a přijde mi to úplně v pohodě, kor v dnešní době, kdy nemá většina žen děti kolem 20, ale kolem 30. A na třetí dítě je kolem 35 ideální čas. Na první poněkud natěsno, ale na třetí..v pohodě.

kkarolinka
9. led 2015

@gaudi tak mě se narodila dcera ve 24 letech, syn ve 27 a teď čekáme mimi a v TP by mi mělo být 31 let. Za mě určitě nejsi stará, ale myslím, že je lepší mít děti u sebe než třeba třetí po x letech, pač vidím to na starší ségře, její starší děti jsou už odrostlý, ale mladší je mrzutý a musí se mu věnovat a bavit ho, je to takovej jedináček a taky pěkně rozmazlenej. Jinak moje mamka měla nejmladší ségru ve 38 letech a říkala,že to byl záhul strašnej a rozdíl o proti těhotenství v 26 letech, kdy zase měla mojí starší ségru. Ted je mojí mamce přes 60 let a mladší ségra zrovna dodělává VS a je vidět, že až bude mít děti, tak mamka už nebude mít tolik sil na vnoučeta jako třeba pomáhá ted mě.

terkaz
9. led 2015

27,30 a 34let. Mela jsem limit treti do 35let. 😉 Pro nas idealni vekovy rozestup pro nas i pro deti. 🙂

magdaklikova
9. led 2015

Jà jsem měla prvnìho syna ve 21 letech, druhého ve 23 letech a teď čekàme třetí a to mi bude 25 🙂 Téměř nikdo v okolí v mém věku děti nemá, natož tři 🙂 Ale já jsem spokojená, zvlådla jsem s klukama i školu, i když učit se na státnice s dvouma raubířema bylo nåročný 🙂 Na třeti se moc těšíme 🙂 I jå jsem si dala limit do 30ti a potom už ne, ale samozřejmě každý je připravený na mateřství v jinou dobu.. a jà bych brala potom ještě jedno 🙂

kkarolinka
9. led 2015

@magdaklikova teda,jsi dobrá,takhle mladičká. Já s dcerou taky státnicovala a bylo to fajn,takové odreagování. Děti si krásně užiješ a ve 40 už budeš mít rodinou pohodku, žádné honky kolem prcků a třeba začneš cestovat, je to fajn mít děti brzo,ale né před 20kou,to mi přijde hodně brzy.

kkarolinka
9. led 2015

@terkaz máme stejný věkový odstup a taky mi to přijde fajn,není to tak brzy po sobě a ani daleko 🙂

kacikaci
9. led 2015

první jsem měla v čerstvých 26ti letech, druhé a třetí v 27ti 🙂 . neměnila bych..možná bude ještě číslo 4 ve 30ti, později už nechceme.

veronikaolomouc
9. led 2015

@ewik84. Moc vám přeju, ať to vyjde!

yamdena
9. led 2015

Ahoj maminky "tří a více", můžu mít na Vás jeden dotaz? Zajímalo by mě, v jakém oboru pracujete a kolik let jste strávily prací. Nehledejte v mé otázce nic negativního, velmi se mi naopak myšlenka velké rodiny líbí, ale obávám se, že bych to neuměla zorganizovat při mém věku a oboru tak, abych byla stále alespoň částečně finančně nezávislá (pro představu: mám jedno dítě, je mi přes třicet a pracuji jako právnička). Díky za odpovědi!

edeltraut
9. led 2015

@yamdena Já před prvním pracovala jako fakturantka ve stavební firmě. Po rodičáku (byla jsem šest let) jsem se vrátit nemohla - přestěhovali jsme se, takže jsem ukončla poměr a šla na ÚP, po dvou měsících jsem si našla místo ve stavebninách - správce e-shopu. Zde jsem byla rok, poté jsem 5let pracovala v zákaznickém servisu v e-shopu s kontaktníma čočkama, kam se budu vracet 🙂. Takže od ukončení školy doteď jsem pracovala 6 let 🙂. Při posledních dvou dětech jsem částečně pracovala na dohody 🙂

edeltraut
9. led 2015

První 21, druhé 23 a třetí 31 🙂

petulka25
16. led 2015

@gaudi tak nad tímhle taky poslední dobou přemýšlím, první dceru jsem měla ve 24, druhou ve 27 ted je mi 31 a přemýšlím nad 3 miminkem 🙂, v okolí mě nechápou ☹ , ale mě je to jedno to 3 miminko bych moc chtěla .............tak snad ☹