Kombinace kojení a UM z lahve. Podařilo se vám dlouhodobě udržet?

21. říj 2023

je tu někdo komu se daří nebo dařilo dlouhodobě udržet kojení a zároveň pití um z lahvičky ? Dlouho v sobě bojuji s tím že nechci přestat kojit úplně ale zároveň bych to pro psychickou i fyzickou pohodu potřebovala nějak "osekat". Malému je 6 měsíců a z lahvičky už si UM v pohodě dá když má hlad a dokonce ho to i mnohem lépe zasytí. Líbilo by se mi kojit v noci a ráno a na uspávaní, a mezitím dát lahvičku s UM, ale nevím zda se to dá takto nějak dlouhodobě udržovat, aby nedošlo k nějakému samoodstavu že začne úplně odmítat prso atd. Z té dnešní kojící osvěty a tlačenice má dneska člověk pomalu hrůzu tomu dítěti dát do pusy cokoliv jiného než prso 🙈

luciesofiealex
21. říj 2023

Já to tak měla u syna od porodnice (málo mléka,dceru kojím už rok bez flašky)a v roce už flašku nechtěl a do dvou jsem kojila.Hlavne ať jsi v klidu ty=bude v klidu i dítě.

dominge
21. říj 2023

Měla jsem to tak s dvojcaty asi do roka. Pak se dostavili úplně od všeho. Hele, stát se může, že se ti odstaví od prsa, třeba ne. Ale lepší je být psychicky v pohodě. Neřešit osvětu a věřit intuici 😉 držím palce 🍀