Řev při kojení. Kdo to měl stejně? Přešlo to?

2. čer 2021

Ahoj! Prosím, ze v tom nejsem sama?
Mám tříměsíční miminko, plně kojim a asi se z toho brzo zblázním 😔 Poslední dny, jakmile dam malou k prsu, je šílený řev. Pláče až se zalyka a dusi. Vždycky se ji snažím trochu uklidnit dudlikem a znovu prso nabídnout. Vím, ze chvíli trvá, než mléko začne tect, ale ona se rozčiluje i potom. 😔
Nejhorší je to večer - to se absolutně odmítá kojit, ale zároveň proste neusne, protože má hlad. Takže ji většinou dam mléko z lahve, protože mi ten pláč láme srdce.
Snažím se ji brát v jiných polohách. V leze se odtahuje, v sedě by si zlamala pater, jak se otáčí pryč.
Strašně mě to trápí, protože mléko mám. Ale zároveň mám jenom jedny nervy a kdyby to takto mělo byt porad, tak mě asi šlehne. 😔
Vím, ze lahvička a dudlik není ideální řešení, ale zkoušela jsem všechno. Bez dudliku neusne a lahvicku musím dat večer, jinak taky ne.
Je tu někdo, kdo to měl stejně? Přešlo to? Nebo to mám vzdát a přejít na UM? 🙏

klovalka
2. čer 2021

Stalo se mi to také-asi od 2 měsíců, asi jiný tok mléka, než si mladý pán představoval. Začalo jsem to řešit tak, že jsem odsávala (hlavně v noci) a když si takto stěžoval, tak dokrmovala z lahvičky odsátým MM. Od 4 měsíců jsem začala přidávat příkrmy.

autor
2. čer 2021

@klovalka Dělám to taky tak. V mrazáku mám spoustu sáčků s mrazenym mlékem. Ale stejně bych byla nejradši, kdyby to šlo normálně 😔 Už z důvodu praktičnosti..

evula19
2. čer 2021

U nás to bylo stejné a nevydržela jsem, prostě už jsem ho k prsu nedostala, i když po konzultaci s laktační jsme prý vše dělali dobře. Bylo to asi v 15-16 týdnech. Ještě měsíc jsem odsávala a pak jsme přešli na um. Byl spokojený a já jsem nepřišla o nervy.

klovalka
2. čer 2021

Nepraktiké to je, ale u staršího jsem musela z nedostatku MM dokrmovat od porodnice 2 měsíce UM a měl ABKM, trochu to přikládám tomu UM. Tak jsem chtěla vydržet na MM.
Ale bylo to supernáročné jak na čas, energii i psychiku..

pe_tu_ss_ka
2. čer 2021

Mě tohle malý dělal, když jsem po 9 týdnech od porodu dostala první menstruaci a pak ještě další dvě, vždy to byl necelý týden úplně masakr, protože to mléko mění nějak chuť, ale pak si zvykl a kojil se asi do 15 nebo 16 měsíců.

marelle
2. čer 2021

U dcery toto období bojkotu trvalo od 3.do 7.měs. Kojila se jen na balónu při houpání nebo v nosítku. Nakojit ji v jiném prostředí bylo nemyslitelné. Pak mi někdo poradil odebrat dudlík a od té doby byl klid. Kojila jsem nakonec téměř do dvou let. To je tedy jen naše zkušenost. Mnoho dětí se kojí s dudlíkem v pohodě, tak třeba to ani u vás nebude příčina bojkotu. Přeji hodně sil.

autor
2. čer 2021

@marelle Jéje, jak já bych rada odbourala dudlik. Ale proste to nejde 😔 Zkoušeli jsme to několikrát, ale to je při usinani takový řev, ze to nejde vydržet 😔

jana_zofie
2. čer 2021

Já mám asi atypické dítě. Taky podobné projevy. Ale mlíko teklo pěkně, dle laktační vše ok, jen asi nemá hlad/nechce se kojit. Nojo, jenže ona nechtěla třeba i sedm hodin v kuse. Pak jsem zjistila, že ta opice pravděpodobně jenom nechce spát/chce si hrát a jídlo ji zdržuje. Párkrát jsem ji kojila pod hrazdičkou nebo ji u toho zpivala/bily sum a v tu chvíli problém nikdy nebyl. Večer pomohlo si s ní ještě chvíli hrát, pak se nechala. Nekecám, připadala jsem si jako debil. Prostě k tomu chtěla zábavu. CTrvalo to měsíc. Pak se zase prsu odmítala pustit.

michaela666
2. čer 2021

Měli jsme to stejně už od porodnice. Kojení šílený boj, nakonec bradavky krvavé, malá byla strašně vzteklá u prsa. K tomu se přidaly moje horečky a antibiotika. Já to vzdala a je na UM, odsáváním jsem nedostala dost mléka. Do teď mě to štve... Přeju pevné nervy, ať to s malou překonáte a jste spokojené obě.

mysh_me
2. čer 2021

Bojkot kojeni, taky jsme meli. Nastesti jsme to prekonali docela rychle, bylo to o nervy... zkouseli jsme ruzne polohy na kojeni, taky pomaha menit prostredi (postel, gauc, kreslo, jina mistnost), a nejvic mi asi pomohlo kojit v polospanku. Kdyz se zacala budit, rychle jsem ji prilozila nez se rozkouka a probere, tak to se napila. A kdyz mela ty stavy, ze uz byla na piti moc unavena, tak jsem ji uhoupala s dudlikem v naruci a nechala spat na me, vetsinou si tak pul hodky odpocla a jak se zacala budit, soupla jsem ji v polospanku prso. Bylo to jen obdobi a pak se to srovnalo, kojim doted, tak drzim pesti.

autor
2. čer 2021

Díky moc všem za povzbuzení ❤️ Je super vědět, ze v tom nejsem sama 🙏 Nejradši bych si teď dala panáka na nervy 😄