Kousky v jídle. V koliky děti bez problémů jedly?

arwen666
20. dub 2020

Ahoj holky mám dotaz jak naučit na kousky v jídle mám syna 13 měsíců. Když mu dam do ruky mrkev, rohlík, chleba, krupku, jablko tak v pohodě jsi to okouse ale jakmile udělám oběd a nechám tam kousky nebo i male těstoviny tak nepolyka sysli jsi to v puse pak ho natáhne a vyplivne to ven. V kolika Vám deti jedli bez problémů kousky?
Děkuji za zkušenosti a odpovědi

zuzita15
20. dub 2020

@arwen666 zkousela jsi namackat vidlickou? Pokud to sni, tak postupne mackat vic a vic nahrubo. Nektere deti nechteji kousky v jidle, hlavne, ze aspon neco kouse. Muze to byt i rustem zubu, to pak nektere deti vyzaduji mixovane i v roce a pul a pozdeji 🤣

leniczka23
20. dub 2020

@arwen666 Matysek zvlada kousky od 8m..ted mu je 11m a uz nemixuju vubec nic. A to prosim nema ani jeden zub😁
Musis proste prestat mixovat, on si zvykne..to ze ho nadavuje je v pořádku, on si na to ten krk musi zvyknout a takhle si proste zvyka..Vezme to na milost neboj.

arwen666
autor
20. dub 2020

@zuzita15 zoubek mu roste. A to když jím já tak.nema problém vzit jsi kus bramboru nebo celou velkou testovinu nebo kus masa do ruky a prostě jsi s tím poradí ale jakmile má jeho oběd tak nic. Zkusim s tím mackanim postupně a uvidím

zuzita15
20. dub 2020

@arwen666 a nebo jezte z jednoho talire. Ve 13m uz muze normalni jidlo (samozrejme uzpusobene diteti). Pokud od tebe z talire ji kousky, tak udelej jidlo pro oba a najezte se spolecne. Zabijes tim dve mouchy jednou ranou - bude jist kousky a nebudes varit pro neho zvlast 😉

adelka951
20. dub 2020

A proč ho chceš učit na kousky v jídle v tomto věku? Dej mu opravdové jídlo a máš po problému. Děti mívají problém spolknout jídlo, které si předem v puse nezpracovali.

veronikav31
20. dub 2020

Co je to jeho oběd? syn i dcera jedli kousky docela brzo(8m). od 10m jsem uvařila těstoviny, na to trochu omáčky(třeba rajská), do toho kus masa nebo na kousky maso a hotovo, od 1 roku jí sami(ať rukou nebo lžičkou, pak už vidličkou).

karla2015
20. dub 2020

Dcera zvladala kousky v jidke az v roce a ctvrt...jinak se dokazala poblit nebo to vyplivla...zbytecne bych to nehrotila, prislo to samo ze dne na den😉

pajula123
20. dub 2020

Souhlas s @karla2015 , syn to tak měl ještě dýl, pak to přišlo samo. Vůbec jsem to nehrotila, taky mi na návštěvě tvrdili, že mu to nemůže vadit, z pidikousku jablka se málem pozvracel, jediný výsledek: přestal jíst i jablečnou přesnídávku. Nemá smysl spěchat, každé dítě je jiné, časem to zvládne.

arwen666
autor
21. dub 2020

@karla2015 a pajula 124 nechci na něj tlačit vím že mu rostou ty zuby je pořád na prsu a nechci mu to jídlo zprotivit ji fakt krásne už od začátku a dneska jsem jen rozmackala sice to trvalo dyl ale spapal vše

iulia
21. dub 2020

Já jsem mixovala až do 18 měsíců, prostě kousky plival nebo se potom poblinkal. A potom jsem jeli na dovolenou k moři a najednou to šlo samo🙂

foxietrixie
23. dub 2020

Hlavně, že jí :D Můj syn nejedl do 13ti měsíců NIC. A mohla jsem se stavět třeba na hlavu. Jen se kojil a jednou za tři dny milostivě snědl trochu kaše nebo přesnídávky. Pil jen vodu, čaj džusík...neexistovalo. A pak, ze dne na den začal jíst skoro vše, v podstatě sám a to dokonce lžičkou, obídky snídaně vše jak dospělý (jen pokrájené). Takže no stress, do maturity ti určitě jen mixované jíst nebude :D

keksik002
3. kvě 2021

@arwen666 nemixovala jsem vubec, od zacatku jen namackane vidlickou o to lip zvladl kousky. Jak mel prvni dva zuby slo to lip 🙂

antoinet
3. kvě 2021

Kousky je hodně potřeba dávat, když se to odsune, tak pak s tím může mít dítě problém roky. Začít tak v těch 9 měsících a přidávat. Roční už v pohodě jídla jako velcí (samozřejmě neslaná, zdravá), měkké velké kusy, super jsou ty brambory, pečená zelenina, kousky lososa, knedlík v omáčce, noky...zkoušejte 🙂 Ale určitě nemixovat dohladka, to je koledování si o problém.