Má někdo chlapečka s naušnicí v oušku?

luckanovakova
24. črc 2016

Ahojky, chtěla jsem se zeptat zda máte někdo zkušenost s propíchnutím jednoho ouška u chlapečka.

Mám chlapečka 5 měsíců starého a koupili jsme mu krásnou naušnicku- malý kroužek.
Na kterou stranu ucha jste mu ji nechali pichnout a jak reagovalo vaše okolí?

Prosím pište opravdu jen vaše zkušenosti, o názory typu: chlapeček by mit nausicky nemel nebo ze to na chlapeckach nesnasite ci ze to neni hezke, nestojim.

Děkuji za odpovedi

micaella23
25. črc 2016

Jeste se s nim skoc objednat ke kadernici aby mu udelala melir! Takhle era snad skoncila s rokem 2000 ne??? Bozee. :D

alikam
25. črc 2016

@karlajasmine Přesně. A když už jste se do toho teda pustily - ještě, my se občas při "nostalgické" s bráchou hrabeme ve fotkách z dětství, i jsme tenkrát nějaké měli přinést na přírodopis - a být tím chlapečkem by mi bylo i líto, že od 5 měsíců nemám žádnou pěknou fotku, kde nevypadám jak ###@ se zlatým kruhem v uchu. Teď si to sice neuvědomí, no. Ale tyhle výstřelky rodičů odnáší akorát ty děti.

zoyka
25. črc 2016

Já nenechala píchat ouška ani holce, protože si myslím, že o takových věcech by si měla rozhodnout sama. Nikdy nevíš, co Ti dítě v pubertě vyčte 😀

pkolin
25. črc 2016

Ahoj, můj brácha (nar. 2000 - je mu 16) má naušničku v levém uchu od miminka a nikdy mu to nezpůsobovalo žádné problémy, je pravda, že se lidé ptali, proč jí má atd. ale jeho se to nijak nedotýkalo, ve školce s tím žádný problém neměl, má ještě od malinka dlouhé vlasy a občas si ho někdo spletl s holkou, to je fakt, ale jak rostl, mužské znaky byly víc znát, dnes už by si ho nikdo zaručeně nespletl 😉 Za mě, já bych svým synům nedala, ale u bráchy se mi to líbí, prostě to k němu patří (podotýkám, že táta žádnou nemá 😉 a je to jen na rodičích, když jí pak nebude chtít, dírka zaroste (to že tady někdo píše, jak nezaroste, to jsou fakt výjimky, dírky zarůstají normálně hrozně rychle) a to, že je to zbytečně způsobená bolest, chudák chlapeček, a co holčičky, ty to prostě vydrží? To přeci není rozdíl a navíc mi přijde lepší u miminka, než dělat bolest 4 letému chlapci, ten už si to bude pamatovat....

alexandra18
25. črc 2016

Manžel má píchlé ucho 🙂 a dodnes to nenávidí a mrzí ho, že mu naušnici dali.

1nelinka
25. črc 2016

@alikam jenomze bohuzel kdyz to neni nausnice v uchu tak je to neco jineho kuli cemu se na svoje fotky z detstvi nemuzes ani podivat protoze rodice nemaji rozum..:(ja mam kudrnate vlasy a mamka me do 10let strihala uplne na jezka takze holcicka jak vysita..manzel ma take kudrnate vlasy a jemu je zas nechavali jak obri blondatou helmu a vypadal jak kudrnatej debil*k do ted se mu vsichni z fotek smejou a niky jsme nepochopili proc ho normalne nestrihali.. takze taky mame moc krasne fotky z detstvi..🙂))

andysek2512
25. črc 2016

@pkolin nerekla by h že to jsou výjimky..... Já si druhou náušnici nechlaa střelit v 15 od 16 jsem ji nenosila a nenosim, je mi 24 a nezarostla..... Můj nevl táta od 18 nosil 4 náušnice v uchu samozřejmě hromadu let už je nenosí je mu 43 a ty dírky má stále nezarostle. Takže to nezaroste jen tak🙂)))

ivatko0406
25. črc 2016

@pkolin nausnice nenosim dvacet let a dirky nezarostly

ckocko
25. črc 2016

Mne dirky v uchu nezarostly 24! let, takze rychle opravdu nezarustaji...bohuzel. Je nas tady vic, kterym nezarostly, takze to vyjimka asi nebude, mozna prave naopak 😉.
@pkolin

handous
25. črc 2016

@pkolin já si nechala píchnout druhou dírku v 8. tř. na základce. Náušnici tam už léta nenosím a dírka nezarorostla. Takže jen tak dírky nezarostou.
A jinak nejsem zastánce toho, aby kluk měl náušnici.

pandabox
25. črc 2016

@luckanovakova každý má přece jiný vkus- me přijde celkově 5th epic na náušnice brzy..Já dětem dávat nebudu, ať si to rozmysli sami jestli chtěj či ne. Já sama náušnice od puberty nenosím, dírky bohužel porad mám

alikam
25. črc 2016

@1nelinka Nojo, tak to máš pravdu - určitě to nebude jen o náušnici.. 🙂 Někteří rodiče jsou fakt schopni provést svým dětem neskutečné šílenosti.. Já jsem taky kdysi odmítala jít do školy, protože naši mě nechali fakt příšerně ostříhat.. 😀 Bůhví co budou jednou vyčítat moje děti mě.. 🙂

panickatlamicka
25. črc 2016

Moje sestra dala synovci nausnici,ale to uz byl vetsi. Ani nevim,zda uz mu to ucho treba nezarostlo. Je mu 20 😀 .

panickatlamicka
25. črc 2016

Aha,tak podle komentaru usi,resp.dirky v usich nezarustaji. Takze ji tam synovec furt ma. Ale nejspis uz bez nausnice.

luciebx
25. črc 2016

V Anglii se hodně malým klukům pichaji náušnice ale až tak ve 2 letech. Spis to mají takový ty slabší rodiny nebo černoši a Pákistánci. Já bych to synovi nedala. Už vůbec ne v par měsících. Nechápu co té k tomu tak vede

naomi6
25. črc 2016

@luckanovakova Já jsem učila na základce a tam mělo pár kluků náušnici - na druhém stupni. Byli to vždycky Romové. Nosili většinou pecičky s kamínkem - buď bílým, nebo modrým. Ale už si nepamatuji, na jakém uchu to měli. U nich to dost letělo. Je to ale už tak 5 let zpátky. Jsem na md, takže nevím, jak to teď ve školách letí. Každopádně je to každého věc. Jen teda na malém minču, nebo na malém kloučkovi si to neumím představit. Počkala bych, až si bude sám moct vybrat.

mika251
25. črc 2016

Ja myslím, že dierka po náušnici zarastie jedine vtedy, keď je ešte nezahojená a náušnica v nej nie je - proste je tam stále porušené tkanivo, ktoré sa hojí.
V momente, kedy je dierka kompletne zahojená, bez stroupku a tkanivo kompletne obnovené, tak už nezarastie - nemá dôvod, zdravé neporušené tkanivo nemá potrebu sa "hojiť".

ducik
25. črc 2016

Me to prijde na hraně i u holčiček v tomto věku. Ale tak je to velká tradice a každého věc. Nicméně i kluka tuplem. Když bude chtít, fa si ji. Ale aby maminka měla skvělý pocit jak miminko vypadá? Nebo co vás k tomu jiného vede?
Za me ne.

elinkal
25. črc 2016

U nas nechali nausnici pichnout synovci, ze bude jako fotbalista Ronaldo, no spis se mu ted posmivaji, ze vypada jako cikan a i kdyz hazi ramena, ze mu to nevadi, je videt, ze se neciti komfortne. V ocich ostatnich je ted za nekoho ze "socialne slabsi vrstvy", je to videt.

pandabox
25. črc 2016

@elinkal ty jo, to je teda docela tristni, ze si dite dokaze uvedomit, ze vypada o tridu nize..ja doufala, ze tyhle tridni rozdily moc v CR nejsou..no nic no..

englerova14
25. črc 2016

Já bych se tedy bála dát takto malému dítěti kroužek-zaškubne a malér je na světě...většinou se dávají pecky, takto malým. Že chlapci náušničku je věc autorky.

ducik
25. črc 2016

@englerova14 ano souhlas, to jsem taky chtěla zmínit, ze kroužek je nebezpečný, třeba i u skolkovych děti, hrabnou ruckou při pádu, nebo se postuchuji a náušnice zůstane v ruce v ruce, na prste atd

elinkal
25. črc 2016

@pandabox tak oni to deti muzou treba zaslechnout u rodicu, a pak to jen opakuji, proste ty stereotypy vladnou, je fakt, ze doktora, pravnika, bankere apod. s nausnici nepotkate...

pandabox
3. srp 2016

@elinkal no, ze to slysi od rodicu je jeste tristnejsi..

nomidlo
3. srp 2016

U pár děcek jsem si toho všimla, ale většinou to byli cikáni a neměli kroužek, ale takový kamínek. Okolí na to reaguje většinou negativně, ale třeba je to v nějaké komunitě trend.