Má užívání vitamínu D vliv na zarůstání fontanely?

zdenkaj92
22. bře 2016

Krásné deštivé odpoledne 🙂

Má užívání vitamínu D vliv na zarůstání fontanely?

cachenka
22. bře 2016

Ano, proto ho lekar predepisuje

zdenkaj92
autor
22. bře 2016

Bez toho nezaroste? Někde jsem totiž narazila na to, že ho někdo vůbec nedává

nonnni
22. bře 2016

@zdenkaj92 jisteze zaroste, proto se vitamin D nedava🙂 Dava se pro vyvoj kosti a ne zarustani fontanely🙂 Mmch, v nekterych zemich se nedava vubec a lide se vyvijeji uplne stejne, jako u nas. To by dite muselo dojit do stadia kurdeji, aby mu mekly kosti a neuzavirala se fontanela.

zdenkaj92
autor
22. bře 2016

@nonnni Děkuji. Takže když ho někdo nedává, tak to neznamená tragédii. Jen třeba zaroste pomaleji. (?)

veverun
22. bře 2016

@zdenkaj92 U nás se dává Déčko kvůli tomu, že nejsme dostatečně dlouho vystaveni slunci, obzvlášť kojenci, že jo. A nemusí se dávat jen Vigantol, co předepisuje doktor, některé děti ho špatně snášejí a maminky to řeší jinými produkty. Já třeba dávám dětem D i teď v jejich 6 a 2 letech, kvůli posilování imunity. Dávala jsem čisté D v oliv. oleji, ale to jim moc nejelo. Teď jsem přešla na něco jiného, ale nevím, zda to tady mohu zmínit, aby to nebyla reklama nebo propagace.

nonnni
22. bře 2016

@zdenkaj92 neroste pomaleji, to by fakt musel mit kruty nedostatek. Jak pise
@veverun tady se dava zejmena kvuli tomu, ze u nas neni extra slunecno 12 mesicu v roce. Daji se davat jine suplementy, pripadne hlidat detskou stravu, vitamin D je v potravinach.