• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Vliv vitamínů v těhotenství na porodní váhu miminka?

30. října 2014 
Maminky, chtěla bych se zeptat, jestli mělo u vás braní vitamínů vliv na porodní váhu miminka? Končím 3 měsíc a ptala jsem se doktora, zda po kyselině listové brát nějaké vitamíny. Říkal, že ani nemusím, že záleží na mě, ale max 1 denně, že se potom maminky diví, že když do sebe ,,ládujou" vitamíny, rodí pak 4 kilová miminka... Jaké s tím máte zkušenosti vy u svých dětí? A je něco, co má určitě vliv na porodní váhu miminka, krom teda těch vitamínů? Děkuju za rady :slight_smile:
1. led 2014 ve 12:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Naprostá blbost. U prvního jsem vitamíny nebrala - porodní váha 3725 g, u druhého jsem brala celé těhotenství Femibion a porodní váha 3440 g. Vliv na porodní váhu miminka má genetika a případná těhotenská cukrovka
1. led 2014 ve 12:08  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
já měla 4kg miminko a nic jsem nebrala, má sestra se pro změnu ládovala vitamíny a rodila 4,05 oba :slight_smile: těžko říct
1. led 2014 ve 12:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Osobně si myslím, že to vliv má. Endokrinoložka mě pochválila, že beru femibion s jodem-právě kvůli poruše štítné žlázy potřebuji v těhotenství a v době kojení jod. Ale k tomu mi i řekla, že pokud mi gynekolog řekne, že už je dítě dost velké, abych ty prášky přestala brát, ať se stavím na předepsání jodu.
Kamarádce doktor taky doporočil v pátém měsíci přejít na čistou kyselinu listovou, že malá je větší než průměr.
Já si skoro ani nemyslím, že by se řešila porodní váha dítěte (protože málokteré se narodí v daném termínu a odchylky jsou dost velké), ale spíš ten vývoj - aby "tabulkově" vycházel s davem.
1. led 2014 ve 12:23  •  1 dítě - čeká miminko, termín má v srpnu 2017 (20. tt)  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Já mám právě dilema, jestli nějaké vitamíny brát nebo ne, tak se ptám, co si o tom myslíte. Myslím, že kdyby s tím doktor neměl zkušenost, tak by mi to neříkal :frowning2:
1. led 2014 ve 12:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@toga25 já brala vitamíny obden u Tomíka(sestra říkala, že to stačí)...jinak ono záleží na maminčině jídelníčku...je-li dostatečně pestrý a obsahuje vše, co má, vitamíny nejsou třeba....
1. led 2014 ve 12:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@toga25 pokud máš pestrou stravu a jíš ovoce a zeleninu tak stačí jen kyselina listová, mě to říkal doktor i v lékárnice :wink: Dokonce jsem zkoušela na jednom serveru si zadat svoji celodenní stravu a poměr vitamínů a vše mi vyšlo dobře. :slight_smile:
1. led 2014 ve 12:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Tak snažím se, ale nějak nemám na jídlo chuť, špatně mi nijak není ani nezvracím, ale ani ta chuť není no :frowning2: A kys. listovou mi říkal, že už brát nemusím, že je důležitá hlavně první 3 měsíce na vývoj nervosvalové trubice, takže už ho mám vysazovat...
1. led 2014 ve 13:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ja berem len kyselinu listovu a miesto ,,umelych vitaminov,, papame ovocie a zeleninu. Ja myslim ze to vlyv ma na mimino. nech si radsej zvyka na riadne ovoce a zeleninu ja vobec liekom vseobecne neverim len na nas chcu zarobit. Dakedy taketo veci neboli a deturence sa rodili aj tak zdrave :slight_smile: moj nazor
1. led 2014 ve 13:01  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
No já myslím, že trochu vliv to má...já brala první tři měsíce a pak už jen tak ob den či jednou za tři dny, jak jsem si vzpomněla. A to jím teda velmi zdravě, ale dneska ani ta vyhnaá zelenina a ovoce není co to bývalo... No miminko přišlo na svět o pět týdnů dříve kvůli slepému střevu a já byla šťastná, že jsem se vitamíny ládovala, protože mimčo mělo 2750g a nemuselo ani na kyslík ani nic :wink:
1. led 2014 ve 13:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
vitamíny jsem brala v 1.těhu a Sebík měl 3,15kg. Ve druhém kvůli nevolnostem vůbec nic-ani zeleninu a ovoce a Damiánek měl 3,10. Vliv to nemá. :wink: Znám i holky, co vitaminy nebraly a mají miminka s porodní váhou přes 4kg. :sweat_smile:
1. led 2014 ve 13:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
No asi to vypadá, že si nějaké koupím, ale budu je brát 1x za 2-3 dny :slight_smile:
1. led 2014 ve 13:47  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
ahoj, ja beru vitamíny jak si zrovna vzpomenu. nekdy jen 1x tydne :slight_smile: a u malé taky. mala je zdrava, porodni vahu mela 5,35 a měřila 49cm :wink: jen jsem slyšela, že v podlenich mesicich prej to mimču pribira na vaze a velikosti, tak to jsem je vysadila u male uplne posledni 2 mesice. (jsem se lekla) :grinning: ale jsou to jen spekulace -co by kdyby :wink:
1. led 2014 ve 13:50  •  čeká miminko, termín má v dubnu 2014  • Odpověz  •  To se mi líbí
Velká porodní váha po vitaminech je rozšířená fáma, kterou bohužel šíří i někteří lékaři. Podle článků, které jsem na toto téma četla, to spíše souvisí s tím, že v současnosti žijeme v hojnosti a potravy máme kvantitativně i kvalitativně nadbytek. Velkou roli hraje také genetika.
Po celou dobu těhotenství se synem jsem brala vitaminy (Femibion) z toho důvodu, že jsem trpěla nevolnostmi a potom nechutenstvím, svoje oblíbené ryby jsem nemohla ani cítit:slight_smile:. Synova porodní váha v termínu byla cca 3350 g, což je, myslím, zcela normální.
A kyselina listová se v současnosti doporučuje po celou dobu těhotenství, neboť má pozitivní vliv na krvetvorbu a zásobení plodu živinami přes placentu:wink:.
1. led 2014 ve 14:01  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
Myslim že nemá. Jak píše dezyre- genetika a cukrovka. Já měla oba kluky vyšší hmotnosti, temer 4 kg. U druhého trochu méně, protože vyvolali porod o 2 týdny dříve, jinak pokud by byl v termínu, měl by stejně. U prvního jsem brala jen 3 mes kyselinu listovou a u druhého denně po celou dobu femibion a ke konci tehu jsem pila magnesii. U obou těhotenství se mě dr ptal, jestli nemám cukrovku, že kluci jsou vyšší hmotnosti a jsou na mě velký :slight_smile:, cukrovku jsem nemela. U prvního mi padaly vlasy, bolely zuby, krvácely dásně a ke konci silné křeče do nohou po ránu, přitom jsem měla jen zdravou a pestrou stravu, dostatek ovoce, zeleniny a ryb. U druhého jsem nemela nic. Mě tedy vitaminy dělají dobře, myslím si, ze pestrá strava nestačí a miminko si dost bralo ze mě u prvního těhotenství. Jinak každy má jiný názor, moje OL max doporučuje kyselinu listovou a to behem cele doby těhotenství, nejenom kvůli VV ale i kvůli trombol. mutacím, které mohou mít vliv na potrácení atd, spousta lidí ani neví, ze mutaci má. Já mám nějakou lehčí potvůrku:slight_smile:, která nemá vliv na potraty nebo trombozy apod, ale doporučili mi listovku brát . Také ji moje OL doporučuje brát po celou dobu kojení, takze ji beru i ted .
1. led 2014 ve 14:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Pro klid duše jsem vitamíny brala první tři měsíce v obou těhotenstvích (bych si třeba vyčítala, že kdyby něco nebylo v pořádku, že třeba mimi chyběla nějaká důležitá látka pro správný vývoj - moc jsem toho totiž v té době nesnědla, jak mi bylo blbě a o vyvážené stravě nemohla být řeč :grinning: hubla jsem místo abych přibírala. Porodní váhy dětí byly 2,9 a 3 kg.
1. led 2014 ve 14:22  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jinak všeobecně ohledne vitaminu ( nejen v době tehu ) má každý jiný názor. Já jsem zdravotník a dlouhou dobu jsem byla proti, proto jsem je také u prvního těhotenství nechtěla brát, brala jsem je jako umělé vitaminy, které tělo nepotrebuje a říkala jsem si, že jsou možná i škodlivé. Ale zase v dnešní době je problém s kvalitou potravin - máme nedostatek jódu, ryby nejíme čerstvé ale mražené, o kvalitě masa ani nemluvím... Atd. Už na škole byla spousta vyučujících proti potravinovým doplňkům. Čím jsem ale starší, zjišťuji, že mi dělají vitaminy a potravinové doplňky dobře ( at uz na kvalitu vlasů, nehtů, na PMS, chci je brát i kvůli štítne žlaze - mám cysty a zvětšení ). Brala jsem před těhu preparáty od firmy energy, chystám se na ječmen...
1. led 2014 ve 14:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
rekla bych ze ma ale jen v pripade ze se vse zalozi na zacatku jak ma, první byla bezproblemova dlabala jsem a mela ke 4kilum, u druhého se spatne dovyvinula placenta a ikdyz jsem dlabala ve velkem tak to byl prdolka. cili je to souhra vice nahod. proste kazde tehu je individualni. urcite neuskodi. dnes je strava nic moc
1. led 2014 v 15:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Femibion jsem brala celé těhu, malá se narodila měla 3,17 kg a 50 cm
1. led 2014 v 18:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Myslite ze mimí bude malinkate /menej ako 3kg/ ked ja aj tatinek sme mali pri narodeni menej ako 3kg? Pretoze doktor mi povedal ze ak bude mimi vacsie tak budeme mat problem a dost sa toho zacinat bat ...
1. led 2014 v 18:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@toga25 dobře napíšu to natvrdo, pokud se bojíš brát vitamíny, tak asi takhle. Druhý syn má genetické onemocnění a já a manžel jsme přenašeči daného onemocnění (a nejsme žádná rarita, každý 40tý je přenašečem toho onemocnění) a ve výsledcích z genetiky mě natvrdo napsali, že při plánování dalšího miminka, bych měla min. 3 měsíce před plánovaným otěhotněním brát vitamíny k tomu určené.. Víš, ono každý doktor ti to řekne jinak.. A možná bych se víc klonila k zdravému miminku než k tomu, že by eventuelně mělo o 200 g víc než normálně :wink:
1. led 2014 v 19:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
kamarádka ted rodila chlapečka 3810g 52cm... nebrala vitamíny, před třemi lety rodila holčičku 54cm a 4500g a také nebrala nic ...druhá kámoška rodila před rokem, brala vitamínky a malá měla 48cm a necelé 3 kila :wink: nemyslím si, že by to mělo vliv :wink:
1. led 2014 v 19:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Tak zvažuju nad tím, jestli si koupit GS Mamavit nebo Gravital, spíše se ale asi přikládním k tomu druhému... Jaké s tím máte zkušenosti? A ještě jedna otázka, během těhotenství vám lékař sděluje i přibližnou váhu podle UZV? A pokud ano, přibližovala se pak porodní váze?
2. led 2014 ve 12:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já jsem váhu ani u jednoho dítěte neřešila, řešila bych to jen v případě těhotenské cukrovky. Oba kluci měli vyšší váhu a přitom jsem měla oba dva porody rychlé, hlavně ten druhý a vše bez problému, druhý porod s dvěma malými stehy, na 2 zatlačení venku. Natrápit:slight_smile: se při porodu může i maminka s miminkem o nižší porodní hmotnosti. To je individualni. Já jsem se bála, aby bylo mimčo zdravé a nedošlo hlavně ke komplikacím během porodu. Jak píše dezyre, jestli váhově o 200 nebo třeba i o 500 g více je jedno, hlavně, že je miminko zdravé. Pokud nejsou komplikace, tak nechávají rodit maminky s vyšší porodní hmotností miminka spontánně, přirozeně a císařský řez je jen u komplikací.
2. led 2014 v 15:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@toga25 ano podle UZ a zapisuje do těhu průkazky, ve vitaminech neporadím, nevyznám se. Měla jsem femibion kvůli kyselině listové s metafolinem, byl mi doporučen
2. led 2014 v 15:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@toga25 já mám dobré zkušenosti s tím Femibionem, je sice dražší, ale .. A ano, měla jsem průběžné ultrazvuky. U Staníka se trefily téměř přesně - odhad byl 3800 g, skutečná váha byla 3725 g a u Honzíčka se sekli o půl kila. Tipovali ke 4 kilům a narodil se s 3440 g :slight_smile:
2. led 2014 v 15:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Samozřejmě,že vliv to má.Zcela logicky se tělo v těhotenství mění,stejně tak i jeho "spotřeba"..od toho závisí i to,co tělo potřebuje,to o co si řekne,to co mu dodáme a taky v těhotenství vše jinak ukládá vstřebává.Doplňky stravy by měly být samozřejmostí,stejně tak jako úprava stravy v návaznosti na vývoj dítěte.Taky hormony matky ovlivňují růst plodu
Ale když se ví jak na to,jde to snadno :slight_smile:
2. led 2014 v 19:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dezyre
Pokud je mi známo,tak vitamíny genetiku neovlivní,ale pouze vývoj plodu nebo otěhotnění dokáží podpořit zaručeně.
2. led 2014 v 19:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@21288 já si myslím totéž, protože u prvního jsem vitamíny flákala a je zdravý, u druhého jsem je brala poctivě i před otěhotněním a je nemocný. Ale bylo nám řečeno, že je brát mám, aby byly co nejmenší rizika.
2. led 2014 ve 22:28  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Příspěvek byl pozměněn adminem, protože nesplňoval pravidla fóra. Poznámka admina: “Pro reklamu na našich stránkách slouží Profil Profesionála.”
26. únor 2014 v 16:47 • alice80
Dle průzkumů na hmotnost miminek má vliv vitamín B. Takže zkuste užívat něco s menším obsahem těchto vitamínů :wink:
8. bře 2014 ve 21:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek