Malá začala zlobit. Co s tím?

nursik
31. bře 2008

Ahoj, mám 14. měsíční holčičku, doteď byla dost "samostatná", nikdy nebyla velký mazel, ale co s ní poslední dobou děje už nějak nepobírám. Začalo u nás období vztekání, vynucuje si pozornost, v kočáru vydrží tak 10 minut a začne kňučet ( ještě nechodíme ). Vůbec, ale vůbec neposlouchá, vyloženě provokuje, tak jí napomenu a vzdálím od věci, kterou dělá, vrátí se a dělá to pořád, zvýším hlas a opět odnesu, jde to dělat znovu, tak po desátém pokusu už většinou vybouchnu a plácnu přes zadek. Chvilku kníká, ale jde to dělat zase. Prostě na ní nic neplatí.
S jídlem bojujeme od narození, obědy mi úplně bojkotuje, buď zavře pusu a nedostanu do ní nic nebo si to vezme do pusy a začne jídlo prskat všude kolem. To samé i u dopolední a odpolední svačiny. Mlíko pije dobře, ale je velká na to, aby byla jen na mlíku. Absolutně odmítá tvrdé potraviny, to pak jídlo rozmačká v rukou a všude patlá, takže sušenky, rohlíky nebo ovoce či zelenina je všude jen ne v ní.
Poslední dny na sebe poutá pozornost kníkáním, ale průběžně kníká celý den, vůbec si sama nehraje jako dřív, vzteká se v kočáru, což dřív nedělala. Snažím se s ní být většinu dne venku, máme psa, který jí zbožňuje, mezi dětma byla taky v pohodě, vydržela je pozorovat, ale teď jí prostě nic nezabaví, já za celý den nestihnu se ani najíst a večer jsem vyřízená jak fyzicky, tak psychicky. Pokud si chci alespoň chvíli v klidu sednou a vezmu si notebook na klín, tak mi do něj začne strkat, bouchat a řve. Dělá schválnosti, strhává prádlo ze sušáku, strhává si boty, čepici. Teď spí tak hoďku přes den, v noci se hodně budí.
Doteď to bylo sluníčko usměvavý, nebojí se lidí ani zvířat, ale teď se změnila na malýho teroristu 😀 a já to nějak nezvládám. Prostě nevím, jak na ní a každý večer mám pocit, že za chvíli skončím v blázinci . Poradíte?

nursik
autor
3. čer 2008

No nám nic moc není, je až moc živá 😀
Zrovna jsem o různých očkováních včera mluvila s doktorem a za jedno, prý neví, co ty nové očkovací látky můžou v těle udělat za deset, dvacet let, potom vzrůstá spoustu autoimunitních onemocnění už od dětského věku - dětská cukrovka atd. z důvodu, že se očkováním zatíží organismus a tělo si pak vytváří protilátky proti vlastním orgánům a za další spousta doktorů má kontrakty přímo s farm, firmami a dost tučné provize za každou očk. látku, takže se nediv, že některý doktor by ti naočkoval vše od A-Z 😖

amj
3. čer 2008

teda holky, tak už v tom očkování fakt mam hokej. u žloutenky jsem měla jasno, to je jasnačka, stejně kdyby jsme jeli do Afr. tak ji potřebujem všichni. klíštata jsou taky jasný, dneska v parku za barákem tapala po asfaltce, v trávě nebyla, na nic nešahala a doma už po ní lezlo klíště 😠 no tak musim k tomu ostatnímu něco nastudovat...ach jo... 😲

nursik
autor
4. čer 2008

Jj, klíšťata chci taky, máme jich tu dost, ale to až po 3 roce.

amj
4. čer 2008

fatk? my můžem prej na podzim, říkala mudr. tak nevim. to ji budou skoro 2...se v tom fakt nevyznám 😝

nursik
autor
4. čer 2008

No já četla, že děti až po 3 roce, tak si vyber 😠 .

petule.h
4. čer 2008

klíšťata mi nebudem asi dávat, mě to zase vymlouvalo několik doktorek...máme chatu u nymburka, tam je dost velká zóna klíš´tat a nic...zatím, na nás jdou zase komáři, ale pokud by se na něj sáli hodně, tak nebudu určitě proti, ale zatím nejsem přesvědčená...je to živá vakcína a taky prý velký zásah, ale co není zásah? Já si vždy vakcíny kupuju na recept v lékárně a pak je mám doma v lednici 🙂

ikuska26
4. čer 2008

ahoj holky, nursik dakujem za vysvetlenie....zanety nemame, ale manzel ich mava, dost, a aj jeho otec maval, tak neviem, ci to je dedicne, myslim ucha...uvazujem o ockovani po 2 roku, mrknem este cenu v lekarni....som chcela ho dat ockovat na sk, ale to nejde...tak totiz neplatia ...

a ku klistakum, my vravela doktorka, ze je lepsie neockovat, aby si to dieta samo vytvorilo protilatky...je to vhodnejsie pre ludi so slabsou imunitou a starsich.....tak to som z hlavy pustila...

nursik
autor
4. čer 2008

Ikusko,
možná tam i je nějaká genetická dispozice. Já zánět měla snad jednou v životě, ale tatínek malé měl jako dítě desítky zánětů, na jedno ucho hůř slyší, takže je možné, že tam i nějaká spojitost je a já bych nerada, aby malá měla takové problémy. Ceny jedné očkovací látky je kolem 1800 záleží na ceně lékárny, ceny se můžou v lékárnách lišit, je dobré si jich obejít více a zeptat se.

klarinkav
4. čer 2008

Ahoj maminky, jsem tu dnes poprve, ale vase debata o ockovanich me hrozne moc zajima..mam 13ti mesicniho Adamka, v unoru prodelal zanet stredniho ucha, obe usi mu pichali a tak jsem si rekla, nez tohle zazivat, tak radeji ho aspon trochu ochranit a nechala jsem mu pichnout PREVENAR. Zatim mame jednu davku, ale musim rict, ze jak rady se tyhnle zanety vraceji, tak nas uz nastesti miji, tak verim, ze ockovani pomohlo...
Takze doporucuji vsem, kdo maji problemy prave s ouskama.

nursik
autor
4. čer 2008

Klarinko, to je moc dobře, že vám to pomohlo, ale ty záněty jsou kolikrát i virového původu a na ty je očkování krátké ☹ . A pokud k tomu dítě má dispozice, tak se sice množství zánětů sníží ( možná ), ale určitě to není 100% ochrana.

petule.h
5. čer 2008

Klarinkav: ono to někomu pomůže, někomu né...u nás od té doby máme pokoj z pícháním ucha, ale kolikrát jsem byla už na ORL a ucho se rozehnalo (Otobacit), takže opravdu nevím...švagrová dala vytrhnout malé mandle a prevenar měla taky a sem tam je taky píchnou, takže určitě je to individuální, takže držím palečky...
Nursík: jak to, že ty tak všechno znáš? že ty jsi zdravotní sestra? A co koťata?

klarinkav
5. čer 2008

jezismarja, nestraste me 😕 zazit jeste jednoupichani usi bych vazne nechtela, bylo mi Adamka tak lito a nemohla jsem nic udelat. Me prave doktorka po tehle zkusenosti sama nabydla ten prevenar, ze je to primo proti tem ouskam+samozrejme dalsi veci zpusobene pneumokokem. No ale asi mate pravdu, ze je to individualni, kazde dite ma jinou imunitu a tak..no hlavne vsem preju, at jsou deticky zdrave, to je to nejdulezitejsi!!! Vzdyt kdyz jsou spokojene deti, tak jsou i maminky stastne, ne? 😉

petule.h
5. čer 2008

my měli ucho píchané 2x, 1x do roka a druhé asi v 15 měsících v létě ve vedrech a malej neměl ani rýmu nic...pak bylo očkování a jak říkám, nic od té doby není, ale zrovna jak píšu před 14 dny jsem byla na pohotovosti,pač tomík strašně v noci plakal a bylo to uchem,ale rozkapali jsme to, takže ok..ale pořád s tím počítám...on i meningokok ten druhej může po očkování znovu přijít.moje kamarádky dcera ho měla a asi tak před 6 měsíci zase jeli do nemocnice a doktorka, že meningokok a ona jí říká, že je na něj očkovaná a ona jí řekla, že se to stejně může projevit, ale ve slabší formě...takže bohužel 100% není nic, jen to očkování potlačuje tu hlavní velkou nemoc..Ale netrap se tím... 😀

klarinkav
5. čer 2008

V lete jo?? a bez rymy? no to je teda hrozne 😕 no asi je fakt zbytecne se tim trapit, kdyz to prijde, tak to prijde, budemem to muset pretrpet jako tenkrat..

petule.h
5. čer 2008

no právě...nemá cenu se trápit tím, zda něco přijde...věř, že né..u těch dětí tě to bolí víc tebe já vím...ale já jsem se naučila si říkat, že se mu prostě uleví.. 😀 .

klarinkav
5. čer 2008

to je super pristup!!! ezmu si z tebe ponauceni 🙂

nursik
autor
5. čer 2008

Petul, jsem přímo dětská sestra 😝
Klarinko, Prevenar není přímo na uši 😀 , je to na původce onemocnění pneumokoka. A záněty uší můžou způsobovat i jiné potvory než pneumokok, to je právě to překvápko, že maminky naočkovují dítko Prevenarem a pak se diví, když má záněty. Ta reklama na Prevenar je totiž tak zprofanovaná, že si pak všichni myslí, že je to nějaký zázrak. Jinak my zrovna teď máme ten zánět potvrzen, že to byl pneumokok. My máme 3 zánět během půl roka 😖

klarinkav
5. čer 2008

no tak to se dozvidam veci 😕 tolik penez to stojia jeste to ani neochrani ☹ jezis, ja uz se snad nemuzu na nic ptat 😢

nursik
autor
5. čer 2008

Ale to ti měla vysvětlit doktorka ☹
Ještě jsem jí obejdnala Audiron - bylinkový extrakt a tím se mají ouška preventivně vytírat. Nevím jestli to funguje, ale už zkouším všechno 😎

petule.h
5. čer 2008

nursík: tak to je jasné, že máš přehled 🙂
amj: kde se touláš?

ikuska26
5. čer 2008

nursik, dakujem za odpoved, dnes sme boli u doktorky, ale pretoze, maly ma asi znovu campilopactera, nic hrozne, ale ma este aj vyrazku z nejakeho hmyzu a kasel a zapchaty nos, tz od kazdeho neco....ja bych do to ho prevenara sla, je jasne, ze ockovanie ta nezahrani pred nicim, ale uz len ked to zmierni, je asi fajn...my mame zatial iba hexu, uvazujem aj nad zloutenkou, ktora v nej neni zahrnuta...a prevenar, po 2 roku, ked sa dava jedna davka...

nurse - je vlastne sestricka, tak preto aj prezyvka tvoja ?

nursik
autor
5. čer 2008

Jj, nurse - zdravotní sestra 😀

amj
5. čer 2008

petule - doma pohroma, celej den jsme po doktorech, manža má ruku v sádře až nad loket. přístup k netu vááážně omezen 😲 co budu dělat??? tak pa, nějak se tu objevím

petule.h
5. čer 2008

jeje, tak to máte tatínka doma co? tak se brzy ukaž 🙂

amj
5. čer 2008

jj, a není mu dvakrát dobře 😖

klarinkav
6. čer 2008

nursik: ale tak tovis, ze vysvetlila doktorka, kdyby nevysvetlila, tak bych mu nikdy nenechala neco pichnout jen tak prece! Rikala, ze to muze prostepomoct na ty usi, no a zatim se drzi, tak myslim, ze to fakt pomhlo..no a kdyz nas napadne jiny bacil nez pneumokok, tak to snad taky zvladnem. 😵

nursik
autor
6. čer 2008

Amj, a copak maže dělal?

petule.h
6. čer 2008

nursík: a co ty kočky?

nursik
autor
6. čer 2008

Na koťátka mám zájemce, takže si spokojeně lebedí u maminky a až povyrostou, tak půjdou do světa 😀
Fakt se mi ulevilo 🙂

petule.h
6. čer 2008

tak hlavně aby necovnuli 🙂