Malá začala zlobit. Co s tím?

nursik
31. bře 2008

Ahoj, mám 14. měsíční holčičku, doteď byla dost "samostatná", nikdy nebyla velký mazel, ale co s ní poslední dobou děje už nějak nepobírám. Začalo u nás období vztekání, vynucuje si pozornost, v kočáru vydrží tak 10 minut a začne kňučet ( ještě nechodíme ). Vůbec, ale vůbec neposlouchá, vyloženě provokuje, tak jí napomenu a vzdálím od věci, kterou dělá, vrátí se a dělá to pořád, zvýším hlas a opět odnesu, jde to dělat znovu, tak po desátém pokusu už většinou vybouchnu a plácnu přes zadek. Chvilku kníká, ale jde to dělat zase. Prostě na ní nic neplatí.
S jídlem bojujeme od narození, obědy mi úplně bojkotuje, buď zavře pusu a nedostanu do ní nic nebo si to vezme do pusy a začne jídlo prskat všude kolem. To samé i u dopolední a odpolední svačiny. Mlíko pije dobře, ale je velká na to, aby byla jen na mlíku. Absolutně odmítá tvrdé potraviny, to pak jídlo rozmačká v rukou a všude patlá, takže sušenky, rohlíky nebo ovoce či zelenina je všude jen ne v ní.
Poslední dny na sebe poutá pozornost kníkáním, ale průběžně kníká celý den, vůbec si sama nehraje jako dřív, vzteká se v kočáru, což dřív nedělala. Snažím se s ní být většinu dne venku, máme psa, který jí zbožňuje, mezi dětma byla taky v pohodě, vydržela je pozorovat, ale teď jí prostě nic nezabaví, já za celý den nestihnu se ani najíst a večer jsem vyřízená jak fyzicky, tak psychicky. Pokud si chci alespoň chvíli v klidu sednou a vezmu si notebook na klín, tak mi do něj začne strkat, bouchat a řve. Dělá schválnosti, strhává prádlo ze sušáku, strhává si boty, čepici. Teď spí tak hoďku přes den, v noci se hodně budí.
Doteď to bylo sluníčko usměvavý, nebojí se lidí ani zvířat, ale teď se změnila na malýho teroristu 😀 a já to nějak nezvládám. Prostě nevím, jak na ní a každý večer mám pocit, že za chvíli skončím v blázinci . Poradíte?

amj
12. čer 2008

zdar holky. nic nestíhám. vařim dvě teplý jídla denně, hora nádobí, mraky žehlení...no už aby byl v práci. včera ztratil peníze - mu vypadly z kapsy, jak je levej s tou jednou rukou, v noci mě praštil sádrou ve spánku do hlavy, já mam bouli, on prasklou sádru...komedie. zatim se nestěhujem, na babu jdu podat trest. oznámení. pí** mě sere, na mě řvala, že jsme měli o víkendu přes noc návštěvu...no a i kdyby, tak jako k nám nikdo nesmí přijet nebo co????
nursik - co nemoc???
petule - ty už to máš koukám za pár 😀

petule.h
12. čer 2008

no tak to máte veselo, já vařím 2 teplé jídla tedy tak obden 🙂

nursik
autor
13. čer 2008

ahoj holky, tak hlásím, že čičiny jsou doma, stará přišla k rozumu a přitáhla je zpátky. Dneska nám tatík odjíždí na Moravu, tak zas budem vopuštěný 😀

petule.h
16. čer 2008

nursík: co ten váš tatínek dělá? to jsi statečná 🙂 mě takhle furt odjíždět, tak se tu zblázním strachy fakt..co kočky vše ok? už jste je předali majitelům 🙂

nursik
autor
16. čer 2008

Ahoj Peti, čičinám byl teď o víkendu měsíc, takže minimálně ještě měsíc potřebují. Tatík dělá v automobilovém průmyslu, takže věčně musí někde žehlit průsery 😀 , ve čtvrtek zase jede pryč asi do pátku. Já jsem si zvykla, nevadí mi to, je to jeho práce.

petule.h
16. čer 2008

já vím, to já jen, že jsem teď taková posera 🙂 . No hlavně že umí žehlit ty průsery doma 😀 😀 pokud nějaký někdy udělá 🙂

nursik
autor
16. čer 2008

Jo, tak doma většinou odpadne na gauč a čerpá síly 😠

amj
12. črc 2008

ahoj holky...kdepak jste?

petule.h
13. črc 2008

amj:no a kde jsi ty???už jsi tu nebyla pěkně dlouho...co nového?? já už budu pomalu u konce-konečně, ještě tak 14 dní a uvidíme...situace se má tak..že zatím hrdlo nic...to se dalo čekat, cv úterý jdu zase na kontrolu, ale nic nečekám...pokud by dítě bylo větší(což zatím nebylo) bude to rovnou císař, pokud menší, zkusí se vyvolávačka a pak když tak císař..dověděla jsem se, že tomíkovi hrozila před tím hypoxie, tak ho museli i proto rychle vyndat...no uvidí se...co bydlení???
Tomík stále stejné...přestal čmárat na zeď, ale co je to platné, když je už celá barevná od voskovek...stále do všeho mlátí, ale řekla bych, že se malinko zklidnil 😉 no někdy záchvaty vzteku..ale přijdu si už nějak otupělá 😀 .ale to budu potřebovat až se to narodí.. 🙂 snad toho malého vezme.. 🙂
před týdnem jsme byli na chatě a byla tam s námi moje švagrová, předváděl tam strašné divadlo, pořád se na mě věšel, brečel, že chce maminku, no nevím, co to mělo znamenat, byla jsem z toho na nervy, doma byl zase jako normálně...asi se učil nějakou roli 🙂

amj
13. črc 2008

nazdááááááááár. to víš, u nás doma neustále bitka o net...když je chlap na neschopence, tak u nej seděl snad furt 😢 od zítra snad jde do práce...uvidíme co doktor
bydlení - no zatím nic, sousedi mě serou čím dál víc, nic lepšího za stejný nebo podobný prachy jsem nenašla, tak hledám...snad to nějak dopadne
no už jsem myslela, že to máš za pár 🙂 tak pak dej vědět, ted roděj snad všichni 😀 😀 tenhle týden mám novejch 6 miminek kolem sebe...kruci samý kluci 😀 😀
kde se courá nursik???

petule.h
13. črc 2008

jojo kamarádka taky v pátek porodila kluka, no tak se na to vrhni, a´t máte taky kluka, když je to období 😀

amj
13. črc 2008

no to uuuuurčitě 😀 😀 já mam vybráno 🙂 dává mi zabrat. naučila se dělat tytyty, babička ji naučila ukaž kolik ti je roků,a tatínek ji naučil slovo kabelka...mam to od rána do večera. ale začala mít trošku rytmus, tak chodí spát po obědě na 1,5 hod a kolem 20 už taky spí - třeba dnes 😀 😀

petule.h
14. črc 2008

jo tak nám se to teda zase otočilo, zase začal spát po obědě, taky 1,5h a jak spí, tak večer prozměnu chodíme okolo 22h už spolu.. 😝 , jinak te´d se tak rozkecal, vše opakuje a vše si pamatuje..takže počítám, že do 3 let mluvíme v pohodě 😀 , nicméně se mu líbí slovo kurva..což teda opakuje dost zvučně a jasně...takže už u nás pozor na pusu, ale znáš to..něco ti nejde a zvláš´t v autě ..
Dostala jsem nové auto..... 😀 tak jsem ráda

amj
14. črc 2008

no neke 🙂 a jakou máš ted káru 🙂 ?? nojo, to u nás to taky jde...tyhle slova jsou nejlepší a jde na nich nejlepe trénovat výslovnost 😀 😀

petule.h
14. črc 2008

ford focus c-max, super, manžel má opel astra a dost se mu fordík líbí, tak asi budeme střídat 😀

amj
15. črc 2008

hmm. pěkný povozeníčko 🙂 tak hlavn opatrně 😀 😀

petule.h
15. črc 2008

jojo, jezdím opatrně..vždyť jsem matka čekatelka, ale po dnešní kontrole to bude ještě chvilku trvat, stále nic se neděje a do termínu asi ani nebude, takže tak ještě 14 dní hádám 🙂

amj
15. črc 2008

nikdy neříkej 🙂 sem si taky myslela, jak si odrodím v poho na termín a šup z kontroly žlutou sanitou rovnou na sál 😀 😀 dneska balila ta moje hvězda řidiče metra a posílala mu pusu. no ostuda na celej vagon 😝

petule.h
15. črc 2008

no vidíš, jakou máš doma koketku 🙂 ...no myslím, že se nic nestane, doktor to také říkal, stále se neotvírám a příští neděli bych měla mít termín, navíc jsem s tím měla problém už za tomíka, že mi to nevyvolali ani 4vyvolávačky...bylo mi slíbeno, že dostanu jen jednu a když nic, tak bude císař, tedy pokud dítě nevroste víc...odhadují to zatím, že má přes 3kg..každopádně už to neřeším...ono to nějak dopadne 🙂 Tomík dnes vztekloun, neposlouchal...no normálka, te´d šel s tatínkem spát..takže mám trochu klidu 😉

amj
15. črc 2008

ty se máš, já ted přifrčela z práce 🙂 tak hurá do hajan 😀 😀 a kde budeš rodit?

lenerka
15. črc 2008

zdravím Petulu

takže se Lukáškovi nechce ven?
já jsem koukala,že jsi se nám ztratila z dohledu jsem si tě našla 🙂 🙂 🙂

lenerka
15. črc 2008

Ahoj Amj

tak ty už pracuješ jo?
a co manžílek?a kde se zase sejdeme
holky pořádají v pátek srazík s dětma a pak jdou na kafíčko nechceš se přidat?
mrkni do diskuze do letnan a proseka
pa

amj
15. črc 2008

v pátek asi neee. jdu hlídat kámošce dítě a nevim kdy se vrátím. jj, kouknu tam, ale nechce se mi to všechno číst 🙂
pracuju furt 🙂

lenerka
15. črc 2008

no to je mi jasný že se ti to nechce číst
stejnak se tam nic neděje
tam už na to všichni dlabou!!!
takže pracuješ?a co jsi si našla?
a co Josefínka jak válčí s taťkou už ho máte zase v práci???

amj
16. črc 2008

ještě v práci není. chodím na 8 hod týdne 🙂 žádná trága 🙂 pak to proberem

petule.h
16. črc 2008

amj: rodit budu zase v krči, chodím jen k jednomu doktorovi na kontroly, většinou po době poradny, takže nečekám a pokud bude porod naplánován na nějaký den, tak by mě asi i odrodil, jinak já nechci nikomu volat třeba o půlnoci doomů, na to nemám.amj: ty pracuješ? no dobrý, tak já jdu vařit 🙂
lenerka: no jasně jako u Tomíka, ten půjde císařem, ale třeba mě otevře ta vyvolávačka záhadně 😀

amj
16. črc 2008

petule pracuju furt... během těhu i po porodu. volno jsem měla jen 6 týdnů co jsme byly v nemocnici. jinak jsem hrozná, potřebuju bejt mezi lidma 🙂

petule.h
17. črc 2008

a co děláš??? kde máš malou??? to jsi dobrá...já pomáhám občas manželovi z knihou tržeb a jízd a obskakuju tady to naše dítě, barák, plotnu, zahradu...atd a objíždím návštěvy...no tak to jsem taky zaměstnaná 😀

amj
17. črc 2008

chodím jen ikdyž je doma tatínek. a dělám pro jednu firmu - rovnám zboží do regálu. lepší než nic. návštěvy moc neobjíždím, všichni bydlí daleko a bez auta 😒 ☹ ☹

petule.h
18. črc 2008

no tak koukej si pořídit auto 🙂 ..tom už spí 2,5h to bude tedy noční akce, doufám, že tatínek dnes nejde na pivo 😀 , já od 5:30 nespím a je to pruda, ten konec těhu mám opravdu nespavosti dost a to se to ještě nenarodilo 😒