Malá začala zlobit. Co s tím?

nursik
31. bře 2008

Ahoj, mám 14. měsíční holčičku, doteď byla dost "samostatná", nikdy nebyla velký mazel, ale co s ní poslední dobou děje už nějak nepobírám. Začalo u nás období vztekání, vynucuje si pozornost, v kočáru vydrží tak 10 minut a začne kňučet ( ještě nechodíme ). Vůbec, ale vůbec neposlouchá, vyloženě provokuje, tak jí napomenu a vzdálím od věci, kterou dělá, vrátí se a dělá to pořád, zvýším hlas a opět odnesu, jde to dělat znovu, tak po desátém pokusu už většinou vybouchnu a plácnu přes zadek. Chvilku kníká, ale jde to dělat zase. Prostě na ní nic neplatí.
S jídlem bojujeme od narození, obědy mi úplně bojkotuje, buď zavře pusu a nedostanu do ní nic nebo si to vezme do pusy a začne jídlo prskat všude kolem. To samé i u dopolední a odpolední svačiny. Mlíko pije dobře, ale je velká na to, aby byla jen na mlíku. Absolutně odmítá tvrdé potraviny, to pak jídlo rozmačká v rukou a všude patlá, takže sušenky, rohlíky nebo ovoce či zelenina je všude jen ne v ní.
Poslední dny na sebe poutá pozornost kníkáním, ale průběžně kníká celý den, vůbec si sama nehraje jako dřív, vzteká se v kočáru, což dřív nedělala. Snažím se s ní být většinu dne venku, máme psa, který jí zbožňuje, mezi dětma byla taky v pohodě, vydržela je pozorovat, ale teď jí prostě nic nezabaví, já za celý den nestihnu se ani najíst a večer jsem vyřízená jak fyzicky, tak psychicky. Pokud si chci alespoň chvíli v klidu sednou a vezmu si notebook na klín, tak mi do něj začne strkat, bouchat a řve. Dělá schválnosti, strhává prádlo ze sušáku, strhává si boty, čepici. Teď spí tak hoďku přes den, v noci se hodně budí.
Doteď to bylo sluníčko usměvavý, nebojí se lidí ani zvířat, ale teď se změnila na malýho teroristu 😀 a já to nějak nezvládám. Prostě nevím, jak na ní a každý večer mám pocit, že za chvíli skončím v blázinci . Poradíte?

nursik
autor
14. dub 2008

Asi bych pozvala sousedku dovnitř a požádal jí, aby mi dítě uklidnila, že se ráda přiučíš 😀 . Chápu, že se člověk i cítí blbě, když je to slyšet k sousedům, ale jsou to děti a pusu jim násilím nezavřeš 😝
Naše dračice je přenošená a na nočník ještě neumí 😅

amj
14. dub 2008

no, tak paní sousedka je nervní - a není moc stará - 😖 ale histerická. Kolikrát jsem v pokušení ji to jít říct, aby mi to ukázala... je chytrá, ale její dítě taky řve jak na lesy pouze s tim rozdílem, že řve v čase kdy může být hluk. moje dítě zásadně po večerce, v noci a brzo ráno 😒
chacha... jdeme ven, je tam fakt krááásně... dneska je celkem!! píšu celkem není konec dne!! hodná 😀

nursik
autor
14. dub 2008

My jsme se taky vychrupaly - spala 2 hoďky a taky povalíme. To zas budou serenády v kočáře, bude řvát, že chce na zem, ale nechodí, takže je vždycky jak prase 😠
Brácha má dvojčata, kluka a holku, a malej jim prořval celej první rok a taky s tím nic nemohli dělat, takže na sousedku hoď bobek ať si hysterčí doma a ne u tebe. A odpojila bych zvonek, aby nemohla zvonit 😀

lindda
14. dub 2008

cafte chcem sa opytat aj vase deti tak strasne revu pri obliekani ale aj vyzliekani?? a aj ked ho vyberem z vane pokial ho prebali a dam pyzamo tak som narobena ako s posilnovne 😠 a kremovanie no neprichadza do uvahy vrti sa ako hlista 😅

amj
14. dub 2008

no, tak schválně...zvonek už jsem na tvou radu vypnula 🙂 tak uvidíme...
my jsme přišly z venku, dítě jak prase, a to chodí, jenže chce na všechno šáhnout a všechno do pusy...no síla. jdem se koupat, to zas bude, je to kachna, by vydržela 2 hodiny ve vodě 😎

nursik
autor
14. dub 2008

Tak my už za sebou máme jeden večerní hysteráček, spala hodinu a probrala se a začla řvát na lesy 😠 Tak jsem jí vytáhla a mazlila se s ní, po asi deseti minutách šoupla zpátky a teda usnula, ale v noci čekám další řev.
U ní je nejhorší, že po chvilce řvaní hrozně chraptí a pak vypadá, jak nemocná 😖 . Zítra máme jít plavat a s tím jejích chrapotem to ale asi nebude to nejlepší.

lindda
14. dub 2008

my sme tiez teraz po velko boji zaspali konecne ticho o o o 🤐

macica33
14. dub 2008

ahojte,mam sice len 11 mesacne babo,ale mozem sa pridat??

macica33
14. dub 2008

je tu este niekto???? tak skusim zajtra... 😖

macica33
14. dub 2008

tak by somchcela mat nejaku rutinu vo forme takehoto fora...budem sa snazit,najviac sa mi paci, ked sa vsetci stretnu ,povedia si par slov a potom hodia do plena,ze: pojdem si vas precitat,dlho som tu nebola 😀 😀 😀 zatial par slov o mne. mam tri deti,som z nz, narodila azila som v ba 30 rokov, deti maju 5,3 a takmer 1, muz je skvely,niekedy ma kramy... 😀 😉 ,ale ktory nema, mame psa, boxera,ten ma 10 rokov,moje najstarsie dieta 😎 ... zaluby a problemy vam porozpravam zajtra...dobru noc.kto neskoro chodi,sam sebe skodi....

amj
15. dub 2008

teda nursík.... já dneska ok 😎 😎 😎 spala od 20 hod do 7 do rána v kuse, bez řvaní 😀 😀 jsem se poprvé vyspala od tý doby co se narodila 😀 😀 😀 to bude kráááásnej den 🙂 🙂

lindda
15. dub 2008

cafte tak my sme spali do 8,30 od 22.20 hura . Ale som zvedava,ze co budeme dnes robit prsi fuj slak ma tu s nim doma trafi 😒

nursik
autor
15. dub 2008

Ahojte, tak u nás překvapivě taky klidná noc, po hysteráku spala až do devíti 😝 . U nás je taky počasí na houby, ale odpoledne jedeme plavat, tak bude nějaký zpestření.
Macico, my máme 11 štěně Rhodéského ridbacka a někdy je horší než to dítě, tříská s ním puberta, včera na mě dokonce skočil a chtěl "to", ten ale panečku letěl 😠

amj
15. dub 2008

nursik - teda vy máte veselo 😀 😀 😀

nursik
autor
15. dub 2008

No máme, se někdy divím, že mi z toho nehrábne 😀 . S pejskem jsou občas krušný chvíle, je to demoliční pes, zahrada je úplně zničená od něj, ale snad až dospěje, tak bude líp.
Za chvíli valíme na plavčo, tak snad bude zbytek dne v pohodě a večer bude spát jak zabitá 😝

lindda
15. dub 2008

dnes bol ninko celkom ok zajtra to blbe ockovanie potom dam vediet,ze co a ako pa dobru nocku

amj
16. dub 2008

nojo, očkování...to je vždycky síla. nás to čeká taky, a navíc ještě žloutenka a prevenar...no sem zvědavá...

lindda
16. dub 2008

amj co nemozes spat?? Nino este aj teraz spi spachtos je dnes nejaky 🙂 o 10tej odchadzame z domu potom napisem
inak opat presi 😠 😒

nursik
autor
16. dub 2008

Ahojte, tak beruška si už asi zvykla, že zase chrní sama, do půlnoci byla asi 2x vzhůru, ale pak byl klid až do rána, takže paráda. Příští týden nám tatík zase odjíždí, tak uvidíme jesli bude spát pořád sama ve svý posteli 😀 . U nás je počasí děs a hrůza, ale odpol přijede kamarádka s malou, tak se holky zabaví 😝

majina
16. dub 2008

nursik.... omlouvám se co teď napíšu, neber to nějak špatně nebo jako urážku ale já bych s malou zašla k doktorce nebo nějaké vyšetření! Dítě v tomhle věku nemůže dělat něco "naschvál".... ještě u ni neproběhlo ani sebeuvědomění. A když to bude tahle dál tak ti jednou bude vládnou ona a né ty jí!!! Já být tebou tak se poradím s odborníkem, tohle bych si od dítěte líbit nenechala, nejsem žádný pedant ale aby mi varcela pohlavky co dostane no tak to néééé! Prostě potřebuje pořádný režim a ty pomoc jinak se zbláníš......

Promiň ale musela jsem ti to napsat a nemyslím to zle!

lindda
16. dub 2008

no sme doma ninko spinka nastastie bolo to celkom ok aj ked troska plakal ☹ ze do 7-8 dni moze mat neajke vyrazky ale ze to niec nieje tak teda budem cakat ,ze horucky nebude mat tak aspom, ze to 🙂

milhaus
16. dub 2008

mi tu môžme robit čo chceme susedia nič nepovedia

amj
16. dub 2008

lindda - já bych klidně spala, a celou noc... 😀 ale ta malá potvůrka ne a ne... tak holt s ní jdu vedle, aby se tatínek vyspal, ale ona prostě spát nechce...je hyperaktivní, nespí ani moc přes den, takže ji třeba v noci chovám 2 hod, než ji přemluvim, že pokračujem ve spaní ☹

amj
16. dub 2008

milhaus - tak to se asi nastehuju k vam 😀 , ta nase sousedka je krá.. a to jsem moooc slušná. zbuzerovala půl baráku a podepisujou petici, že je obtěžujem... tak nevim, prostě to dítě si brečí kdy chce, a nevim, jestli si jako představuje, že ji zalepim pusu.... 😠

nursik
autor
16. dub 2008

Majino, neberu to špatně, ale nikdo u takhle malého dítěte nepozná poruchu chování a nesouhlasím s tím, že ještě nechápe sebeuvědomění, ta si moc dobře uvědomuje, co ona chce a co je po ní vyžadováno, pouze zkouší hranice kam až může zajít. A neboj, vládnout mi nebude, mám pevnou ruku a v zásadních věcech nepovoluju. Jako průser to beru u dětí už větších v předškolním věku, protože tam ty hranice by už měly být pevně vytyčené, my si je teprve určujeme a učíme se je. Zkus vznést otázku, kolika maminkám dětičky se pokoušely oplatit něco.
Víš, já taky byla " chytrá" než jsem měla vlastní dítě, tak i ty možná na některé věci změníš názor 😀 . Jinak dneska byla moc hodná a dokonce usnula asi během minutky.

macica33
16. dub 2008

ahojte! este ste tu?? nursik, este si pockas, taka puberta u psa trva do 2 rokov 😉 ...ale prejdu rychlo,neboj. ide o to, ze ho mate vonku, nas je bytovy,hoci je stale vonku s nami, uz by som psa do bytu nechcela 😝 . mame sa fajn,si predstavte, mali sme cokoladovy vecer s babami,kamakmi, do 02.00 do rana. bolo fajn, prave som prestala kojit, najmensia bude mat rok,aj tie dve som kojila do roka a koniec... 🙂 . aj som si poplakala, lebo to je nase posledne dieta,ale prespi od 19.00 do 07.30, bez prebudenia a to je skvele. 😎 😖 😎 . posledny mesiac sa budila kazdu hod a pol,na mlieko, a cucla si 3 min a koniec...
majino, mate pravdu obe s nursik, ziadny odbornik, na vsetko treba trpezlivost a hlavne PEVNE ZASADY aj napriek placu. drzte sa, budem vas citat...

macica33
16. dub 2008

teda,amj, neviem vyratat,ako staru mas berusku, pomozes mi??? ta vasa susedky je totalne blba. skoda,ze ignoracia na take hlupane nezabera 😒 😢 a bola by som velmi rada,keby ste mi aspon priblizne povedalli, kedy sem chodite...
nursik,aj my sme chodili plavat,ale len s prvou,dalsie dve som uz ucila ja, tie pesnicky som vedela , chodime do patiniec a na obycajnu plavaren, a vedia plavat s rukavkami uz od roka,,,len nikdy sme si pod vodou nepozerali do oci 🙂 😀 ,ste tam zlate!
lindda,dali ste ozaj pekne meno...odkial ste?
zatial ahojte!

lindda
16. dub 2008

cafte konecne zaspal maly uf som unavena a to este musim ist do vane si umyt hlavu 😖

amj
17. dub 2008

macica 33 - mam 15ti měs holčičku - ale dneska je opět vyjímečně hodná...tak co zase???

nursik s nazorem souhlasím, teprve vytyčujeme hranice 😀 někdy ovšem víc, než má maminka na mysli 😨

nursik
autor
17. dub 2008

Macico, pejsek je přes den venku, večer a na noc chodí spát domů, je to africké plemeno a byla by mu ziminka 😀
My chodíme na plavání, protože malá vodu miluje a je to pro nás obě takový zpestření při tom stereotypu 😀 .
My jsme na dnešek spali celkem slušně, takže jsem odpočatá 😉