Malá začala zlobit. Co s tím?

nursik
31. bře 2008

Ahoj, mám 14. měsíční holčičku, doteď byla dost "samostatná", nikdy nebyla velký mazel, ale co s ní poslední dobou děje už nějak nepobírám. Začalo u nás období vztekání, vynucuje si pozornost, v kočáru vydrží tak 10 minut a začne kňučet ( ještě nechodíme ). Vůbec, ale vůbec neposlouchá, vyloženě provokuje, tak jí napomenu a vzdálím od věci, kterou dělá, vrátí se a dělá to pořád, zvýším hlas a opět odnesu, jde to dělat znovu, tak po desátém pokusu už většinou vybouchnu a plácnu přes zadek. Chvilku kníká, ale jde to dělat zase. Prostě na ní nic neplatí.
S jídlem bojujeme od narození, obědy mi úplně bojkotuje, buď zavře pusu a nedostanu do ní nic nebo si to vezme do pusy a začne jídlo prskat všude kolem. To samé i u dopolední a odpolední svačiny. Mlíko pije dobře, ale je velká na to, aby byla jen na mlíku. Absolutně odmítá tvrdé potraviny, to pak jídlo rozmačká v rukou a všude patlá, takže sušenky, rohlíky nebo ovoce či zelenina je všude jen ne v ní.
Poslední dny na sebe poutá pozornost kníkáním, ale průběžně kníká celý den, vůbec si sama nehraje jako dřív, vzteká se v kočáru, což dřív nedělala. Snažím se s ní být většinu dne venku, máme psa, který jí zbožňuje, mezi dětma byla taky v pohodě, vydržela je pozorovat, ale teď jí prostě nic nezabaví, já za celý den nestihnu se ani najíst a večer jsem vyřízená jak fyzicky, tak psychicky. Pokud si chci alespoň chvíli v klidu sednou a vezmu si notebook na klín, tak mi do něj začne strkat, bouchat a řve. Dělá schválnosti, strhává prádlo ze sušáku, strhává si boty, čepici. Teď spí tak hoďku přes den, v noci se hodně budí.
Doteď to bylo sluníčko usměvavý, nebojí se lidí ani zvířat, ale teď se změnila na malýho teroristu 😀 a já to nějak nezvládám. Prostě nevím, jak na ní a každý večer mám pocit, že za chvíli skončím v blázinci . Poradíte?

petule.h
22. dub 2008

nojo, to se nedá nic dělat, mě zase uši moc nepíchali, ono to nějakou dědičnost mít bude, jak říkám, my je měli do 1,5 píchnuté 2x a(v létě a v zimě), teď jsme ok

macica33
22. dub 2008

ahojte! nursik,vobec to prepichovanie nezavidim a ani presne neviem, co to znamena 🙄 , ma tam niki hlieny alebo co??? my sme zasa od otecka zdedili 40.9 stupnove teploty,zabaly, krce a apatickost 😝 , takze kazda ma nieco, aby boli dalsich 50 rokov zdrave deturence nase... 😎

petule, ako sa citis??? dufam,ze je vsetko ok... a pojdes na 4D ???? tomasko sa tesi,bude velky bracho!!! 😀
a to meno sa kedy rozhodne?? taka som zvedava...co nakoniec date. 😉

amj, nechcem sa ta nijako dotknut, ale mala je mulatka??? taka je nadherna na tej fotke,ale nie je to dobre vidiet.... prepac, len som zvedava...

a co budete robit nasledujuce dni??? dnes je prekrasne, zajtra ma prist studeny front, k nam na slovensko a u vas je ako, nursik??? a v prahe, petule?????

tak krasny den,vecer a precitam si vas!!!!!!!!!! 😀

amj
22. dub 2008

macica33 - jo je to mulatka, a každá lumpárna ji kouká z očí. Neboj, nedotkneš se mě, jsem zvyklá na témata - maminko, vezměte si holčičku, ta moje si s malou cikánkou hrát nebude...apod. už to neřeším. hlavní je zdravý, ne barva 🙂

nursik - tak to je síla s těma ušima, nám je nepíchaly, ale mam kámošku, a ty pokaždý když maj rýmu, tak píchaj. chudáci děti...

nursik
autor
22. dub 2008

AHojte holky,
počasí je u nás na draka, prší a prší, ale nějak mě to nevadí, protože jsme stejně doma. Dneska na kontrole vše v pořádku a jen tak pro info - očkování Prevenarem mi ušař nedoporučil, že prý těch zánětů způsobených pneumokokem je malé procento a spíš je to zátěž pro organismus.
Macico, malá měla zánět středního ucha, je u toho vyklenutý bubínek a hodně to bolí, takže se ucho propíchne a hnis a všechno vyteče ven a dítěti se uleví.
Amj malá je nádherná a doufám, že se domluvíme až bude tepleji a přijedete nás navštívit. A neboj - naše Nikolka si určitě s tvojí dračičí hrát bude 😉 Lidi jsou neskutečná hovádka 🙄

amj
23. dub 2008

Ahoooj nursik. To víš, že rádi pozvání přijmeme, tady je to blbý, nemáme zahrádku - no panelák, hřiště sice za barákem je, ale tam chodej ty snobský maminky, tak tam moc nechodíme, takže rádi přijedem 🙂
Nojo, nádherná to jooo, ale ty lumpárny jsou taky luxus. Dneska ještě spí, to se divim... šla spát ve 20hod...uvidíme.
Ty záněty jsou síla, tak se z toho už uzdravte, prý má být hezky 😎 tak at si to užijete.
My jdem na očkování na žloutenku, tak jsem zvědavá, to zas bude řev v ordinaci, já nesnášim doktory a injekce a ordinace, tak mě vždycky vyšoupnou ven do čekárny, ono asi lepší, co by tam se mnou dělali, kdybych se jim skácela 😵
tak holky pěknej den, my jedem dneska zase do motola, opět celodenní výlet ☹

macica33
24. dub 2008

ahojte kocky! to sme tu zostali same??? 😉 to nevadi,aspon pokecame, teda aspon vam napisem nieco. vcera cely den prsalo,ale mame materske centrum,tak sme tam boli cele doobedie, sabi ma 3 rok tak sme s zahrali ,romi to aj tak cele prespala 😀 ma 11mes, okolo 15.30 sme isli pre timi do skolky a nas tatinko ma v piatok meniny, rozhodla som sa,ze mu kupime zupan. 😝

dobry napad to bol....az na to, ze nikde nemali jeho velkost... 😕 ale BATA to isti, mali, kupili a dokonca kocky vybrali aj farbu...tak som zvedava na reakciiu,je oranzovo-modry....,mne sa velmki paci, vsak potom napisem,ci sme mali uspech..... 😵

dnes je nadherne rano!!!! dufam,ze sa este vratite aj sem,aj ked nursik ma novu temu... 😀

velmi sa tesim, poobede mame ist na farmu,na kone,tak dufam,ze nam vyjde to pocko.

zatial sa majte krasne!!!!!!!!!!!!!!!!!§

amj a nursik ako daleko od seba byvate????? 😎

nursik
autor
24. dub 2008

Mě blbne PC 😠

nursik
autor
24. dub 2008

Tak to zkusím ještě jednou, takovou dlouhou zprávu jsem psala a spadlo mi to 😠
Maci, bydlíme od sebe cca 70 km, ale z Prahy je směrem k nám dálnice, tak je to kousíček. Ty máš 3 kočenky? To musí být pěkně náročný 😀
Včera celkem pohoda, i jsme byly chvíli venku, dneska nám dorazí tatík, tak snad nebude moc otravovat 😝
Večer jsem malou vykoupala, nakrmila a pak slyším kašlání, brečení, tak tam vlítnu a chuděra tím kašlem vyhodila mlíko, takže jsem si cvičně převlíkla postýlku a pak jsem jí chodila do půlnoci kontrolovat jestli zas nezvrací, ale už byl naštěstí klídek 🙂

amj
24. dub 2008

nursik - taky dobrý. chudák malá, nemocná a ještě se ani nenají 😲
70km to jde...
macica - ty fakt máš 3 dětí?no tak to smekám, mě teda uuuuuplně stačí to jedno moje! dneska jsme byly nakupovat u mě v práci, tak ji všichni chtěli chovat, a naše madam ne... a celou dobu jen řvala mnam mnam...zas ostuda. se mě všichni ptali, jestli ji dávám vůbec najíst 😖

macica33
24. dub 2008

ahojte!!! teda si ma pobavila amj !!! moje tiez vystrajaju, ale vzdy iba pri mne, lebo vedia,ze sa ja hned chytim...a rehocem sa s nimi...to je na deti vseliek a tym,ze som velmi detinska,aj ked mam takmer 34(brrrrr) mne je vzdy veselo... 😀

mam tri princezne, tatik je kral a ja kralovna .........myslim,ze som cely zivot tuzila byt kralovna a nie princezna.. 😉

timea ma sladkych 5 teraz v maji, sabina 3 roky a princezniska najmladsia 11 mesiacov, rok taktiez v maji... 😀
este sme chceli chlapca, ale predpokladam,ze by to bola zasa baba...inteligenti vedia robit len kocky som pocula a nas tatik ma dve výšky.... 😎

tento vikend ideme do ba, ma byt den otvorenych dveri...takze zoo, plavaren, divadlo vsetko zadarmo... 😝 a vsade milion ludiiíííí 😒 , no ved nejako to vymyslime...

zajtra budeme davat dar tatinovi tak sa tesim....
dufam,ze budeme mat so zupanom uspech!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

krasny vecer!!!! nikolku a anemariu pozdravujem!!! nechodite aj na skype,kocky????? to by som vam aj foto poslala, cez toto to neviem zmensit 😠

nursik
autor
24. dub 2008

Ahojte babeny,
tak tatík nám dorazil a dítko dneska na zabití, provokatérka jedna 😖 Odpol jsme se stavily u sousedky na kávu a ani jsem si jí nestihla v klidu vypít, jak trojčila v kočáru 😠 Ale už se pokouší chodit, udělá pár kroků a pak bác přímo na čumu 😀
Já mám skype potvurka.podivna, tak čekám na fotečky 😎

amj
25. dub 2008

nazdar holky. se z ní picnu. včera tak lítala po bytě, že hlavou narazila na pc stůl, tak přes celou tvář má šlinc od toho jak to neubrzdila ☹ tatínek přišel z práce a hned mě seřval...jak jinak, že jsem neopatrná, a at dávám větší pozor 😝
zas prší, tak to bude na prd...jen na otočku na nákup a zas celý den doma, mě to dítě doma zabije 😕 běhá přes celý byt ( no 40m) to si moc nezaběhá, ale hned je tam a hned tady. závidim těm maminkám kterým to dítě sedí, leze ale nelítá!!
šla spát v půl noci, 😢 a vstávala v 6. je fit, já K.O. jdu pustit nějaký pohádky, a chvilku ji to snad zabaví... to zas bude den...
můj skype je
mjdrame tak čekám 🙂 mám to připojený skoro furt... 😀

petule.h
25. dub 2008

ahoj, no moje dítě taky pořád lítá a taky neposedí, takže má taky pořád nějaké modřiny, šlincy...atd.Jinak , ale usnul včera v 19h a vyjímečně vstával v 6:30, takže to je brzy, ale taky jsem pustila pohádky, vařím a tak v 11h ho dám alespoń spát.No neboj, bude to ještě horší s tou aktivitou... 🙂 já si opravdu te´d užívám

nursik
autor
25. dub 2008

Ahojte, my vstávaly v devět, ale večer se tedy předváděla, že jsem myslela, že po ní skočím 😀 Tatínek přijel ze služebky a hned jí vyfasoval, abych si trochu oddychla a hlídal ochotně s vidinou večernho sexu 😀

petule.h
25. dub 2008

no my taky normálně naštěstí vstáváme kolem 8-9h, celkem si to užívám, než se to narodí a tatínek se se mnou střídá večer v uspávání.Dnes přes oběd jsme spali taky 2h, takže večer mám smůlu na klidnou telku 🙂 , ale se mnou te´d už nic moc stejně není a chodím okolo 21:30 spát utahaná jako kotě. 😀

kony
25. dub 2008

ahojte holky, tak musím říct, že po přečtění tohoto tématu a Vašich příspěvků mi trošku "spadl kámen ze srdce" 😎 Jak psala Nursik na začátku, malé jdou stoličky a je otravná, nejí, nepije, a taky to bylo vždycky v pohodě. Jakoby úderem roku najednou obrátila o 180stupňů. Je to drak! Zkouší moje nervy 😖 😎 Bohužel jsem se nechala a třeba teď u toho jídla mi dělá naschvál jakože otevře pusu ochutná první lžičku a pak plive nebo dělá nenene, potvůrka jedna. K těm zůbům měla i teploty, tak chápu , asi jí není nejlíp, ale to co ted předvádí mě dokonale vyvedlo z míry. Doufám, že jsou to ponejvíce projevy těch rostoucích zubů...No nic, budu se muset asi "hodit do klidu", což tedy nevím, jak provedu, tak mi prosím držte palce a mate-li nějakou radu, sem s ní. Papa, Kony

petule.h
25. dub 2008

do 20 měsíců máme všechny zuby, první 4 byly v pohodě, pak byli taky teploty, pláč, já na noc dávala panadol, nebo nurofen na zklidnění a koupila si calgel, on je na předpis, ale vždy mi ho prodali, ten pomohl.Jinak u nás se vše otočilo taky o 180C okolo toho roku, malej je šídlo a neposlouchá, chce se obrnit všeobecně, jsem ráda, že zuby máme za sebou, ale te´d mě to zase bude čekat znovu 🙂 jinak měl i průjmy k zubům.holt dětičky jsou draci, to máš pravdu

kony
25. dub 2008

Petule, u nás taky první 4 zuby v pohodě, vůbec jsem nevěděla, že rostou, ale teď?! taky dávám Nurofen nebo Brufen sirup a pužívám od babylove z dmka to kousátko jak je v sadě s kartáčkama...na to kousátko dám trochu citrovitalu pač calgel mi bohužel neprodali a dr. mi ho nepředepíše, prý je to zbytečný, že jsou všechny ty dostupný gely stejný 😖 No, jinak mi Věrka v noci spí dobře, dnes jsem ji uložila kolem jedné a spí pořád(trochu se už bojím, nespí nejak dlouho?? 😎 Průjem nemá. Ale to jídlo mě vytáčí. Já mám strach, aby nevyhladověla, nedehydrovala, a ona si pak přijde s úsměvem na rtech a řádí na křesle, gauči, na hopsadle...kde na to bere energii, z toho spánku??? 😎

petule.h
25. dub 2008

to nevím, moje švagrová má dítě a to nespí celej den, večer usíná min po 22h a vstává okolo 6h a celej den běhá ☹ , tak pokud takhle hajá, tak jí asi není dobře.tak jí dej mléko sušené, to taky nechce, to dávám v krizi taky

kony
25. dub 2008

mě to sušený nechtěla včera večer poprvé a dneska ráno taky ne, nic, zkusila jsem hrneček s pítkem místo flašky, nic, jsem myslela, že se pozvrací když jsem jí to mlíko dala k puse, oběd - zel. polívku taky nechtěla, jakoby nechtěla teplý, když jí rostou ty "tesáky" 😠 😎 ...jinak, já nekojím od 4měs, tak je na sušený zvyklá...
běžně Věrka usíná okolo půl osmé osmé večer a vstává kolem sedmé...přes den jedno spaní "po o", jen dneska nějak dýl a tak jsem z toho nesvá

petule.h
25. dub 2008

nop já taky nekojím od 3 měsíce, tak to jí asi není dobře, když takhle spinká, taky bych byla hotová, to si v noci užiješ, tak jí zkontroluj, zda nemá teplotu.kdyby to trvalo déle, tak raději je´d na pohotovost, zuby dělají peklo to vím, ale třeba se to na ní navalilo za pár dní...

milhaus
25. dub 2008

poznam jednu babu tu z fora ktorej obe deti jedia ešte menej

petule.h
25. dub 2008

kony, moje známá má roční dítě, které mělo zánět dásní, te´d nedávno a taky nejedla, zhubla 5 kg a museli jí to stříkat do pusy stříkačkou, aby něco pozřela,tak kdyby to trvalo déle a víš, že to u ní není normální, tak raději někam zajdi 🙂

kony
25. dub 2008

holky, díky moooc za podporu, já se z ní zblázním, ale dneska, opět jako mávnutím proutku, večerní mlíko vyžahla jak nikdy a okamžitě usnula chrápajíc jak starý chlap. Já vim, občas chytnu zbytečně nerva, ale mám svoje první mimi a tak všechno řeším, abych nic nezkazila...

jinak, teploty ustoupily, uvidím, jaký bude zítřejší den, to spaní - asi ji ty zuby fakt bolely a ve spánku to třeba tak moc nevnímá, ale to zkoušení trpělivosti, to pořád platí, desetkrát zakázaná věc=nejzajímavější věc a musí se pořád zkoušet, máma se zlobí= musím ještě víc dovádět...atd.atp.

petule.h
25. dub 2008

to chápu, tomáš má zase období, že do všeho tříská a ze vším, včetně mě, navíc si zapne sám televizi, dvd...no hrůza, škoda to popisovat, usnul okolo 20:15, tak jsem ráda, manžel šel na pivo.hlavně, že vyžahla tu flašku, no malej se budil, když to byli zuby, ale každý má jiný průběh, uvidíš co bude dál, třeba na ní jen něco leze? nebo se na ní dala jarní únava. 🙂 hele když jí, tak to je dobré 🙂 , já taky vše řešila neboj...teď ve dvou letech už držím nervy na uzdě a čekám, že se mi nenarodí druhý raubíř a taky budu určitě zase trochu vyklepaná, přeci jen za 2 roky vše znova...ale alespoń už budu vědět

nursik
autor
25. dub 2008

Holky, neblbněte. Kony, buď v klidu, když nechce jíst, tak jí nenuť, ona si řekne až bude mít hlad. Hlavně, aby měla tekutiny. Mě taky mlíko teplý nechtěla, tak jsem dávala vlažný, oběd mi nechtěla, tak jsem jí dala jogurt. Taky mi nejedla třeba 4, 5 dní a taky hlady neumřela, oni si řeknou až budou mít hlad. Blbnutí u jídla taky dobře známe, křičí, že chce jíst a pak vrtí hlavou, že to nechce a to ikdyž jí naservíruju další 3 chody 😠 Jo,jo, začíná období negativismu a to tvrdě, ale fakt to chce jen pevný nervy, ikdyž mě taky vytáčí doběla a hlavně vůbec neposlechne, ani po dobrým ani po zlým ☹

kony
25. dub 2008

Petule, jsem si vzpomněla na článek, co jsem tuhle někde četla, "jak je to možný, že si rok a půl starý dítě umí samo pustit TV, DVD, ale přitom se samo neumí najíst, či zavázat tkaničku, ovládat třeba mobil ale už zvládne..." to ber s rezervou 😎 , ale pobavilo mě to 😉
můj manžílek je v práci. Věrka chrapoší(třikrát ťuk), musela jsem si po dnešku a předešlých dvou dnech dát "dvě deci", ale asi to bylo jak říkáš, vše najednou-zuby, trochu prostydnutí, nevyspání...i já snad už udržím nervy...já plánuju druhý děťátko zkoušet příští rok brzy zjara...taky si říkám, že už budu spoustu věcí vědět...

kony
25. dub 2008

Nursik, ono se to řekne, buď v klidu, já jsem i chtěla, ale nějak se mi to prostě nepovedlo,ale fakt je, že když je zas OK po každym takovým výstupu nebo negativní události co není podle mých představ,(to zní sobecky, co 😎 ) jakoby ze mě spadl obrovskej kámen a řikám si, "příště už budu vědět..."
U nás se teda ten negativismus či vzdor či co to je projevuje taky, jak jsem psala několikrát zakážu, napomenu, odvedu pozornost, ale jako bych ji pobízela "dělej to ještě víc..."no děs, je jednoduchý přečíst si v knížce, jak na to, ale praxe je fakt něco úplně jinýho a hlavně každá máma má doma originál, takže všechno nejde aplikovat na všechny...
Dneska mě třeba Věrka při hře nedopatřením plácla, já zařvala au, jí se to líbilo a tak do mě začala bušit přestože jsem jí dala najevo, že už to hra není a že mě to bolí, zvedla jsem se a ona za mnou utíká a plácne mě zas aspoň do nohy...no, a co s tím?5ekla jsem ne a pak jsem se jí musela na chvíli klidit z dohledu, jinak by asi nepřestala...asi myslela, že si pořád hrajeme...

nursik
autor
25. dub 2008

Tak mi poraď, co se píšr v moudrých knihách? 😎 Protože na tu naší neplatí ani domluva, ani odstranění z místa činu a bohužel ani plácnutí 😠

petule.h
25. dub 2008

na toma taky nic neplatí, možná tatínek, ale to je jasné, protože s námi jsou ty děti 24 denně a mají z nás prču..já taky nejsem ta matka, co si stojí za svým, dnes ráno např. vstal tom brzy v 6.30-hrůza a hned si otevřel mrazák a vzal si zmrzlinu, tak to já že né a on začal bušit hlavou do lednice a začal se neuvěřitelně vztekat, přešlo ho to tak po 15 min, co jsem držela lednici.Někdy to vydržím, jindy taky né.plácnutí taky neplatí, ale já se s tím smiřuji, že je to prostě tvrdohlavec beran a já jsem střelec, takže proti sobě půjdeme celej život 🙂 . Jinak kony, jojo mobil zvládá taky, on vše okouká, třeba když otevírám sklenici s okurkama, tak okolo víčka ťukám lžící aby se uvolnilo to víčko a on dnes viděl tatarku na stole a už to dělal, oni jsou chytrý nemysli si, oni z nás občas dělají jen blbečky 😀 . tak se držte maminy