Malá začala zlobit. Co s tím?

nursik
31. bře 2008

Ahoj, mám 14. měsíční holčičku, doteď byla dost "samostatná", nikdy nebyla velký mazel, ale co s ní poslední dobou děje už nějak nepobírám. Začalo u nás období vztekání, vynucuje si pozornost, v kočáru vydrží tak 10 minut a začne kňučet ( ještě nechodíme ). Vůbec, ale vůbec neposlouchá, vyloženě provokuje, tak jí napomenu a vzdálím od věci, kterou dělá, vrátí se a dělá to pořád, zvýším hlas a opět odnesu, jde to dělat znovu, tak po desátém pokusu už většinou vybouchnu a plácnu přes zadek. Chvilku kníká, ale jde to dělat zase. Prostě na ní nic neplatí.
S jídlem bojujeme od narození, obědy mi úplně bojkotuje, buď zavře pusu a nedostanu do ní nic nebo si to vezme do pusy a začne jídlo prskat všude kolem. To samé i u dopolední a odpolední svačiny. Mlíko pije dobře, ale je velká na to, aby byla jen na mlíku. Absolutně odmítá tvrdé potraviny, to pak jídlo rozmačká v rukou a všude patlá, takže sušenky, rohlíky nebo ovoce či zelenina je všude jen ne v ní.
Poslední dny na sebe poutá pozornost kníkáním, ale průběžně kníká celý den, vůbec si sama nehraje jako dřív, vzteká se v kočáru, což dřív nedělala. Snažím se s ní být většinu dne venku, máme psa, který jí zbožňuje, mezi dětma byla taky v pohodě, vydržela je pozorovat, ale teď jí prostě nic nezabaví, já za celý den nestihnu se ani najíst a večer jsem vyřízená jak fyzicky, tak psychicky. Pokud si chci alespoň chvíli v klidu sednou a vezmu si notebook na klín, tak mi do něj začne strkat, bouchat a řve. Dělá schválnosti, strhává prádlo ze sušáku, strhává si boty, čepici. Teď spí tak hoďku přes den, v noci se hodně budí.
Doteď to bylo sluníčko usměvavý, nebojí se lidí ani zvířat, ale teď se změnila na malýho teroristu 😀 a já to nějak nezvládám. Prostě nevím, jak na ní a každý večer mám pocit, že za chvíli skončím v blázinci . Poradíte?

nursik
autor
25. dub 2008

Peťule, tak my máme tatínka na dělání kravin a máme ho omotanýho kolem prstu, tuhle zase vyváděla, tak jsem řekla, že by teda mohl zakročit, tak se na mě útrpně podíval a lehce jí klepnul přes zadek, že to nemohla ani cítit. Tož tak, takže já jsem ta zlá matka, která se jí snaží vychovávat 😀 Niki miluje mobily, televizi, video, kabely, počítač, je na to ulítlá. Peťul, musíš být důsledná, protože jakmile jednou povolíš pod jeho nátlakem, tak to příště bude dělat znovu a tak dlouho, dokud zas nepovolíš. Když dostane hysterák, odvedla bych ho do pokoje a tam ať se vzteká a uvidíš, jak rychle ho to přejde 😀

kony
25. dub 2008

Nursik, ti chytráci píšou právě to, cos napsala Ty, ale co když to nefunguje? No já nevím, myslím, že jedině trpělivost, důslednost, ne jakože desetrát řeknu ne a když to pořád dělá, tak nakonec povolím. Asi přestat dělat, co právě dělám a věnovat jim minutku, ukázat novou hru, jinou zábavu,at se samy zabaví dětičky milé...ale to je právě to, lehce se to řekne a hůř praktikuje...že jo 😎 já to tak zkouším, ale občas mi povolí nervy, zvyším hlas, plácnu a odnesu do jejího pokoje , chvíli se tam vzteká , řeknu" a přijď za mnou až budeš hodná" a ona za chvíli přijde či přileze a zas to na mě zkouší, tak to jde pořád dokola a já doufám, že když budu neoblomná, že ji "vychovám" 😉

kony
25. dub 2008

Nursik, teď čtu tvůj poslední příspěvek a tak to asi děláme stejně,což, ale někdy taky vyměknu a povolím, podám, přinesu, je to boj no 😠 😎
Věruš ujíždí na kabelech, mobilu a ovladačích, jo a taky na videu, tam pravidelně asi třikrát denně strká prsty do toho místa jak se tam vráží kazety, tisíckrátmilionkrát jí řikám, "nedávej tam prsty, bude auau" zas to udělá a další den zas a tak pořád dokola

nursik
autor
25. dub 2008

Jé, tak to máme podobný dětičky 😀 A nejlepší je, že to zlobení si zrovna vybírá, když mám ruce ve dřezu nebo vařím, takže se prostě hned neutrhnu a to bych jí potom přetrhla 😀

nursik
autor
25. dub 2008

Tak my jsme telku, video, dvd dali do výšin, ale potvora roste a už pomalu dosahuje 😀 Jo, ovládače taky zbožňuje a naučila se slovíčko chci, je to nejpoužívanější slovíčko, bohužel všechno, co vidí, tak samozřejmě chce a já už večer z toho šílím 😠

nursik
autor
25. dub 2008

Ale dneska jí musím pochválit, vytuhla hned po mlíku a ještě se nevzbudila, takže usper pohodička. Zítra jí expeduju na pár hodin k babi, chceme jí připravit na zahradě pískoviště a musím trochu uklidit a hlavně si odpočinu od mé milované dcerušky 😀

kony
25. dub 2008

Petule, tak to nevim, co bych dělala, přece jen má Tomík před Věrkou rok náskok, jsem trochu někde jinde...tatínci ale platí spolehlivě za ty hodné milé přátele k dovádění a skotačení, co nikdy nezkazí "hru" . a mmch, Věra jako býk bude taky "k pohledání", už teď se začíná projevovat, drak drak drak!Ta bude lozit s klukama po stromech a střílet ze vzduchovky, to se mám na co těšit, ale tajně doufám , že tatínek její milovaný jí to "oplatí" až bude v pubertě(Věruška 😎 ) a bude si chtít vodit kluky domů...

petule.h
25. dub 2008

hiolky jasně jsme už právě o rok dál, já se tady nějak rozkecala, te´d už je to těžké, pač dřív jsem ho zacvřela do pokoje a on tam třískal hlavou o dveře a to jsem se fakt bála a te´d si všude odevře, kíče jsem musela schovat, pač to už chápe a na linku si přisune židli..aby tam dosáhl, stejně jako do skříně a lednice. Předvčírem jsem šla na zahradu a on mě zavřel, naštěstí né úplně)francouzské dveře), takže jsem je nakonec otevřela, ale viděla jsem už černou situaci, no není to jednoduché , já ho nemám kam dát vyřvat, pač na záchodě mi štětkou všude lomcuje, vše mi hází do wc, no nemá cenu o tom ani psát, dnes byl teda celkem hodnej 🙂 to ho teda ohodnotím, moc jsem ani nekřičela a ani na zadek nedostal 😀 , no je to zvířátko, ale jak říkám, snažím se být důsledná, jen někdy už je toho dost

kony
25. dub 2008

No to asi máme, Věrka taky nejvíc zlobí když mám ruce "nepoužitelný" na tresty a plácance 😀 Ona zas má "toto" nebo "totoééé"a ukazuje oběma ukazováčkama do zblbnutí, furt musím popisovat na co ukazuje, jakoby se učila anglický slovíčka 😀 😀 Dost dobrý pak je, když jedem na prochajdu v kočáru a ona vidí kolemjdoucí paní a řve"bába" a ukazuje prstíkem 😲 , sem pak rudá až za ušima... : Manža se pak taky diví, jak můžu být tak urvaná když je Věrušečka tááááák hodná(pozn.: má ji vždy ne víc jak dvě hodiny a většinou si s ní JEN hraje)
a tak dneska to máš dobrý 😉 , po mlíku ticho po pěšině 😵 , u nás teda taky, ale jsem jak blázen a chodím pořád kontrolovat, jestli je OK...

petule.h
25. dub 2008

naštěstí můj manžel zjistil, že to taky není tak hodné dítko a poslušné a jsem ráda, to byli pořád kecy, že s ním nejdu na motorku ven(my máme zahradu), ale myslel na ulici se projít a nedokázal pochopit, že prostě on mě neposlouchá , až pak jednou jsme šli bez kočáru, tom stropil pár scén a manžel už dnes přijde domů a ptá se, zda byl hodnej. 🙂 tak trochu pokrok 😉

kony
25. dub 2008

petule, to jsem nemyslela, jakože "co tady děláš" !!To neee!Ale že máš nad náma "navrch" a víc zkušeností, nás to teprve čeká...no, jak na větší dítě, to nevim, když právě všude může, umí si otevřít, skoro všude dosáhne a tak...kamarádka má dvouletou holčičku a ta zas všechny děti a i dospělé kope , kouše, štípe, jako na zkoušku, kam až je možný dojít...no toho se chci vyvarovat...

kony
25. dub 2008

peto, manželé jsou asi všichni dost podobní ne-li stejní, prostě nemají tu 24hodinovou zodpovědnost za celkové prospívání toho tvorečka, co kdysi býval tááák hodňoučký, když ještě ležel zabalený v peřince a jen jedl, kakal, čůral a spal... 😀 😝 a když si s dětma víceméně hrajou, tak prostě nechápou, z čeho máme ty nervy nebo proč jsme tak unavený a spíš než žhavý večerní sex bysme rády velkou teplou postel a hlavně klid 😎
PS taky jsem se rozkecala, ale jdu už do hajan, holky dnes jste mi fakt pomohly, ještě sem k Vám zajdu 😉
Zatím dobrou a klidnou noc, pa Kony

petule.h
25. dub 2008

já to taky tak nemyslela neboj, on naštěstí nikdy nekousal a neškrábal, jen prostě se otočil tím 2 rokem, je víc živej.Jestli se toho dá vyvarovat nevím, možná je to taky povahou dítěte...no nevím, já to beru tak, že to k dítěti a určitým období patří.On je i někdy i hodnej chlapeček, jen prostě teď začíná víc chápat ten velký svět a přesto ho nechápe, takže to spíš zkouší.No chce to hlavně nervy, jinak bych se zbláznila 🙂 .Zase na druhou stranu se občas i pomazlí...prostě ty děti miluješ a odpouštíš, ono ani nejde se na tak malé dítě zlobit, já prý byla taky dost živá 🙂 ale určitě to chce si stát za svým

petule.h
25. dub 2008

jdu taky do hajan papa

nursik
autor
25. dub 2008

Petul, tak to máš dobrý, že se projevil až ve dvou letech, u nás je to od roka 😀
Jo, zkoušela mě kousnout, tak jsem jí řekla, že au to bolí, tak mě s úsměvem hryzla podruhý, tak jsem jí rafla taky, pořvaly jsme si a od tý doby to neudělala, protože ví, že to prostě bolí 😝

amj
25. dub 2008

holky, to jsem ráda, že nejen to moje dítě si umí všechno zapnout přepnout a vypnout. pohádky si taky pustí sama, umí držet telefon jako že telefonuje, vždycky mi do něj naplive,a pak mi nejde a ona z toho má děsnou prču 😨
dneska nespala vůbec přes den, ale spí od 20 hod, tak očekávám ranní vstávání tak kolem 5
samozdřejmě, šly jsme na chvilku ven, musela nutně jít - tak spadla do tý největší kaluže, a hrozná sranda. Tak jsme mazaly domu, a ji se vůbec nechtělo...kaluž to je věc. tolik věcí v ní plave... no asi mě z toho picne. těším se na sobotu, má byt hezky...tak snad bude trošku hodná 😀

kony
26. dub 2008

ahoj holky, amj 🙂
Petule, jasně, nemůžem se na ně zlobit, vždyť teprve poznávají jak to na tom světě chodí, no záleží hodně na nás rodičích, ale důslednost a pevná vůle je myslim základ 🙂 I když občas rupnou nervy asi i tomu nejzodpovědnějšímu rodiči 😎 Určitě jsou ve vývoji dětí různý etapy, i já poznávám, že se Věrka každou chvíli mění, tuhle spaní, tuhle jídlo, tu zas chování, je to každý den nový i když pořád stejný a trochu stereotypní,prostě se obě od sebe každý den něco nového naučíme...

amj, mě moje malá podává vždycky mobil, abych do něj řikala"haló haló co se stalo, prase kozu potrkalo" a má z toho záchvaty smíchu 🙂 já taky 😀
s těma kalužema je to asi zábava(Věra sotva chodí tak to máme před sebou), ale když řekneš pozor, kaluž nechoď tam, je to jako bys řekla, šlápni do ní a ještě pořádně zadupej,ne 😉

taky se těšim na hezký počasí, my jsme jinak většinou zalezlý doma, max ke kamarádce na návštěvu občas dětský centrum, ale doma je to k nevydržení 😎

Jinak problémy se nám zmenšily, teplotu nemá, zuby asi pořád bolí, ale večer mlíko pila, spala celou noc bez buzení, tak snad to teď horší nebude, no , příště už budu vědět

amj
26. dub 2008

ahoj všem
kony my chodíme ven pořád, ráno i odpoledne, ona jinak vůbec nechce spát, a je doma k neudržení. Když byla miminko, spala jen v kočárku,tak jsem chodila ven furt..tak je zvyklá. mě to ani moc nevadí, jsem venku ráda, problém je, že nemáme moc s kým chodit ven. Kolem nás je pár hřišt, ale nic moc.

petule.h
26. dub 2008

Ahoj, my dnes vstávaly před chvilkou, tak dobré. jo kaluže jsou prima 🙂 , no ty zuby jsou kony nejhorší v tom, že rostou na etapy. tom nemá ještě ty poslední stoličky, to rostou později a vždycky čas od času mu zrudnou tváře a šahá si do pusy...a pak zase 2 měsíce třeba nic... 😒 . jinak jsem ráda, že máme zahradu, to je velká výhoda. dnes jedeme na oslavu narozenin k babičce, tak se těším, ale tatínek dotáhl ve 2h ráno, tak doufám, že bude fit a v náladě, jinak ho uškrtím 😀 .

amj
26. dub 2008

🙂 ty tatínkové...co Petule.h 🙂 nechápu, prak prospěj klidně celý den 😲
užijte si oslavu, my jsme celý den dnes samy, tatínek je v práci a přijde aaaaž pozdě večer 😝

petule.h
26. dub 2008

no náš tatínek je zrovna opak spáče, on každý den vstává v 6hodin a už maká a o víkendech zase chodí na kolo dopo, aby pak byl s námi, pač potom já nadávám, že chci víkendy rodinné 🙂 , no včera to vyjímečně přehnal, jinak je doma většinou do 23h.Tady v té rodině bych spala já 😀

amj
26. dub 2008

😀 😀 já bych spala snad furt...od tý doby co máme Josefínu, tak jsem se nevyspala... ona sice v noci spí, ale než usne je 23 hod, a než se doplácám do postele já, je skoro půlnoc, a ráno vstává kolem 5, vyjímečně později 😝 podle mě to má z toho, jak jsem chodila v těho do práce, protože jsem chodila až do porodu - teda - rodit jsem jela ze služební cesty 😀 😀
náš tatínek ven moc nechodí, ale když joooo, tak to stojí za to 😲

petule.h
26. dub 2008

já taky pracovala až do porodu a navíc jsem dělala i víkendy a na nás to tedy vliv nemělo 🙂 , jelikož jsem přestala brzy kojit a začal malej pít bebu, tak začal spát už od malinka dobře a budil se min 1x v noci, teď chodí spát tak ve 20h a vstává v 8h.tak to je super, ještě si to užívám, ale pamatuji si doby okolo roku, kdy jsme taky chodili tak 2-3měsíce spát okolo 23h, záleželo na tom, jak šel spát, ale já ten režim upravila, že bu´d usnul max do 14h, nebo pak né až večer nejdřív po 18h a ono se to upravilo tak nějak samo 🙂

amj
26. dub 2008

petule ona nespí - vůbec přes den nepotřebuje, nechce. už jsem zavedla, že budeme chodit spát po obědě spolu, tak leží asi 10 minut... já už bych dávno usnula, ona neee....a řve že si chce hrát. vůbec nespí, prostě nepotřebuje ☹
nevim, asi se naspala v porodnici do zásoby, byly jsme tam 2 měsíce, Josefína je totiž narozená v 34tt, tak jsme tam musely zůstat než nabere. a to fakt teda spala furt...ona spala celkem v pohodě až do ted...tak 2 fměs nepotřebuje vůbec spát. furt je fit. Taťka nám chodí z práce kolem 21 hod, tak na něj čeká, a hrajou si, a spát před 23 hod je opravdu vyjímečné, i když v postýlce už je dávno před tím, prostě si tam hraje a nikdy to nezalomí dřív. to jsou fakt vyjímky!! a ráno vstává tak na tu 5, někdy 6 🙂
nojo, na mě to vliv mělo, já vstávala ráno v 5 každej den, vč sobot a nědělí, a chodila jsem spát taky kolem 22-23 hod, tak to má přesně ten můj těhotenskej režim. já jsem totiž vůbec spát nepotřebovala... furt jsem byla ok 😀 vůbec nechápu, kde jsem tu sílu brala... 😎 😎

petule.h
26. dub 2008

hele, já když vím, že vstane do 7.30, tak tam s ním od těch 12h ležím i hodinu a zamykám dveře, on do hodiny vše vzdá a nakonec po mém nevšímání si ke mě lehne a usne, pokud je to déle jak hodina, tak odcházím, ale já s tím mám taky problémy, někdy ho dám, někdy né...

amj
26. dub 2008

jenže... ta naše koza řve jak na lesy, já mam pod náma sousedku, ta si stěžuje neustále na bytovým družstvu, už jsme kvůli tomu byli i u soudu... takže žádný brečení - kdykoliv ji to vadí, ve dne v noci, v poledne...prostě furt. hází hračkama, tak to ji taky vadí, tak nevim...některý lidi si prostě myslej, že dítě bude způsobně celej den sedět, nemluvit, nehrát si nebrečet...

petule.h
26. dub 2008

no já jsem ráda, že bydlíme v baráku fakt 🙂 , jinak tohle nechápu, to je fakt kravka..no asi se budete muset stěhovat 🙂 , no já znám jednu holku, kde měli taky problém do toho roku určitě, sousedi si teda nestěžovali na družstvo, ale přímo jim, co s tím dítětem dělají, že tak řve...no jestli jí nevadí spíš, že je mulatka 😠 , ale to snad né, to bude nějaká stará babice né? no rozhodně ti to nezávidím

nursik
autor
26. dub 2008

Ahoj holky, tak my jsme se dneska vzbudili v půl desátý, dítě teda dřív, ale byla hodná a hrála si, když nepočítám opět strhanej závěs 😠
Celej den jsme makali v baráku a na zahradě a do toho náš pošahenej pes, dneska mále spáchal sebevraždu, když překousal kabel pod proudem 😀
Dítě už chrupe, tak snad bude klidnej večer.
Amj, a co vám na to řekli u soudu? Nemáte třeba používat nějakej roubík? To jsou trubky ty lidi 😖

amj
26. dub 2008

nene, mladá ženská, maj taky malý dítě. jenže mě to dítě neřve, nebrečí skoro nikdy, jen když má fakt něj. bolení.
no, nejlíp zalepit pusu a nedat žádný hračky. Nevim co si myslej, jak máš to dítě jako utišit. Si hraje, no normálka, že hračky padaj a bouchá s nima, když to o zem tak pěkně bouchá. jsme měly tatku na služebce, a nahoře nad náma bydlej ukrajinci - slušný,ale v bytě jich bydlí 15 - minimálně. tak dělaj bugr. já to neřešim, bydlim v paneláku, tak s tim musim logicky počítat. no a oni vstávaj ráno na 5 hod, a milá paní sousedka mi přišla 3krát v tom týdnu co byl manža pryč vzbudit, že ji budíme s malou 🙂 chacha... No to určitě. sem ráda, že spíme... a budu kvuli jejim modrejm očim vstávat v 5 😝

nursik
autor
26. dub 2008

No víš co, já bych jí asi poslala někam, přímo do patřičných míst. Co si o sobě vůbec myslí důra jedna? 😠 Ty vado, ta by mě asi nevydejchala 😀