Malej moc papá, mám ho krmit míň

ufina95
21. bře 2017

Maminky, dnes jsme byly u doktorky je nám mesic a dostali jsme sprda, že Malej papá moc. Někdy mu 120 nestačí a vypije víc. A ona nám řekne ať mu dáváme 120 po třech hodinách. A když bude řvát hlady, tak ho máme jako nechat nebo co? Při propouštění měl 3170 a teď má 4400..

msimankova
21. bře 2017

@ufina95 jo a zrovna tou tabulkou bych se neřídila, protože ty dávky jsou orientační - to co je doporučené, bych do žravé dcerky nenacpala ani náhodou a ze začátku to nestačilo.

ladyhacek
21. bře 2017

vlastní zkušenost nemám já kojila
kamarádka měla syna od narození na UM > pokud vím tak dávala větší dávku než je předespáno také jí brečel. Tuším, že více po Nutrilonu. Jako v roce byl pěkný (takový ty faldíčky > to sny moc neměl) ale teď mu jsou 4 a je krásně štíhlý - vyběhal to.

Klidně mu víc dávej > tedy tolik kolik potřebuje. Nebo zkusit i jinou UM nebo větší porce po delších interevalach či naopak menší častěji. Kojené děti se také třeba první týdny kojí po 1-2h tedy my to tak měli a cca ve 3týdne ch se to srovnaalo a kojila jsem po 2-3h
Četala jsem že dítě (spíše kojené ale asi to platí pro všechny) ma přibrat 150-300g za týden (mě jeden týden 90g druhý si to vynahradili na 500g 🙂) Pokud by jsi vzala horní hranici 300g tak to vychází na 1,2kg > což jste vy né?
NEŘEŠTE A DEJ MU CO POTŘEBUJE A O CO SI ŘÍKÁ. Některé děti jsou hladovější (já zase někde četla, že když v dětství ubíráme jídlo tka pak v dospělosti se přejídají a trpí právě nadváhou > ale všeho zmírou 😉 )

soyevita
21. bře 2017

@mulgrew Asi jsem Tě nepochopila...Jako 9kg se Ti zdá v půl roce moc?

kacireksro
21. bře 2017

@ufina95 jj ridila jsem se presne podle tabulek.jedla to co mela po 3.hod nekdy i dyl a beztak pribirala,doktorka si delala srandu ze snad pribira ze vzduchu

lucykal
21. bře 2017

@pavlanaty 11kg teda to je váha naše 24m nemá ještě 10:D

eficenka
21. bře 2017

@ufina95
nečetla jsem diskuzi, ale jestli kojíš, koj dál jak doteď, jestrli dáváš UM, zkus změnit značku...

msimankova
21. bře 2017

@soyevita to spíš ty jsi jedna z mála, komu to přijde vcelku ok 🙂 Já to poslouchala pořád, i tchýně se mně ptala, jestli malá není nemocná, jak je tlustá, každý to komentoval - i když to nechápu, já to nikdy neměla, ani nemám potřebu plácat cosi o podvyživených dětech na oplátku, každé je prostě nějaké - samozřejmě nemluvím o obezitě ze sladkostí apod., to je jiná diskuze.

pavlanaty
21. bře 2017

@ufina95 ne ne,od mesice na um

pavlanaty
21. bře 2017

@lucykal ona je celkove hodne velka...zadna koule to neni.

normalnimatka
21. bře 2017

no řvát hlady ho určitě nenechávej.... mně tyhle rady obecně štvou, a to i ohledně kojení, kde je to fakt o průšvih (spustění laktace, záněty v prsou, zaseklý, ztvrdlý mlíko apod), když je docela těžký si vůbec najít nějakej takovej rytmus a způsob kojení, jak pro dítě, tak pro matku, a ještě poslouchat "rady" sester na novorozeneckým nebo pediatry, který říkaj, že máš kojit jednou za 3 hodiny, a strááášně se divěj, že ti leží novorzenec u kozy hodinu a půl, a že se teda ptáš, jesi se tojako počítá od konce kojení nebo začátku, a co teda máš dělat:D prostě příroda není blbá, každý má i jinak výživný to mlíko, každý dítě jinak vypije.... teda sory, sem se nějak rozepsala.. vim, že o kojení to není, jen chci dodat, že tohle se taky přehnaně řeší a je to akorát na škodu. kdyby tvoje dítko bylo kojený, taky nijak neohlídáš, kolik vypije. můžeš korigovat intenzitu přikládání, ale kolik vydudá už ne, takže.. nou strés🙂 jako dávat mu dvojnásobnou dávku by asi nebylo úplně cajk, ale tak prostě všeho s mírou a rozumem🙂

mulgrew
22. bře 2017

@soyevita mně ano, ale chapu, že je to dost individualni, ale pripada mi to už hodně

astyna
22. bře 2017

11 kg v půl roce :-O To má syn v roce a teda s výškou 83 cm je ho kus chlapa (tlustý ne, spíš svalnatý). Já vždy dávkovala UM podle krabice, občas jsem přidala půl dávky, ale nepřekrmovala jsem. Také jsem dávala dudlík.

Syn přibíral takto až 1,5kg za měsíc, v 6.měsíci se to zastavilo, jak se začal hýbat, už přibral méně - a nyní je to asi kolem 0,5 kg za měsíc. Má 16m.

mysacek369
22. bře 2017

no uprimne receno ja mela opacny problem, chtla jsem co nejdyl vylucne kojit. Kdyz kdyz bylo malymu asi 7 tydnu tak mi zacal neustale rvat a rvat a dudak mohl urvat, nechtela jsem pristupovat k UM a tak jsem koupila jen vzorek a hele mimino jako vymeneny, zjistila jsem ze jsem ho trapila hlady...ted odsavam a stridam to s um. Na kontrole mel podle doktorky minimalni ahovej prirustek takze krmime min a casteji aby to dohnal. Pisu to proto ze je podle me lepsi mit prcka zrouta kterej pekne prospia a pak se z toho vytahne nez mit unaveny uplakany miminko a pal mit depku ze ho clovek trapi hlady jen proto ze um nekdo tak uplne neschvaluje....

soyevita
22. bře 2017

@mulgrew No 2 moje holky měly jako plně kojené 8,5kg v půl roce.Tak proto mi to asi nepřijde moc😉
První měla tuto váhu až v roce,ale ta se narodila 2kg.
Těch 11kg měla ta druhá v roce a byla i vysoká.11kg si moc na pulročním mimi moc představit nedokážu

soyevita
22. bře 2017

@mysacek369 Ne že neschvaluje,o to myslím ani tak nejde....
Každé dítě přibírá jinak a je jedno jestli je na UM nebo MM.
Nebudu sem vypisovat můj názor,který ani nemusí být správný a hlavně by to bylo na jinou diskuzi😉

koulekulata
22. bře 2017

@ufina95 mame dve deti ktere byly jen na UM a koukam ted do prukazek a dcera mela po propusteni 3kg a v 6 tydnech 4840g, syn u propusteni 3,9 a v 6tydnech 5120g mel kazdy jinou doktorku a zadna nerekla pul slova ze by pribirali moc. Ted maji 9 a 6 roku a jsou jak proutky i kdyz ja s manzelem jsme nadvahovi fest. 😉

zmrzlinka
22. bře 2017

@mysacek369 taky si myslim....dulezite je aby bylo mimi i maminka v pohode 🙂

petramarkova
22. bře 2017

@ufina95 Vůbec bych neřešila.. Náš malý byl do 4m na nutrilonu a cca 1 dávka na MM a v roce měl 12,5 kg a 84cm, určitě nebyl tlustý. Od narození je na 97 percentilu, teď má 3r a 108cm a 20kg. A babičky mu domlouvají, že mu lezou žebra 😉

Záleží, jaký je poměr výška/váha, ale u tato malého miminka to nemá ani tak velkou výpovědní hodnotu. Vše se mění pohybem, nástupem příkrmům, atd. Vím, že je to těžké, ale zkus váhu neřešit a spíš řešit, jestli je mimčo spokojené - tzn. správně napapané 😉

soyevita
22. bře 2017

@petramarkova 20kg a lezou mu žebra?🙂To si neumím vůbec představit.
20kg děti mívaly běžně v první,druhé třídě.
Ale je pravda,že dnes mají děti jiné váhy a Tvůj chlapeček je i vysoký.

kamiska
22. bře 2017

V 6 tydnech 4960 - pouze kojen a pochvalen. Pri narozeni 3260. Neresila bych.

koulekulata
22. bře 2017

@petramarkova nase deti jsou taky nad 95 percentilu a vzdy v tabulkach tak o rok vyse. A syn mel ve 3 letech 105/18 a dcera 102/16 i podle doktorky mohli vazit klidne vic. Opravdu jim lezou zebra. Ted dcera na 9 letech 140/32 zebra porad lezou. 😉

petramarkova
22. bře 2017

@soyevita Nojo, kalhoty mu v pase padají a na délku krátké... A noha č. 31...

petramarkova
22. bře 2017

@koulekulata Tak to jsou na tom podobně 🙂 Nejhorší je oblečení..kalhoty v pase volné, ale krátké.. A ty boty 😉)

soyevita
22. bře 2017

@petramarkova No má i velké nohy.Já vím,že to nejde srovnávat,asi bude vysoký😊
Holky měli 31 ve 3.třídě.Ale ony mají malé nohy-37 a 36.U nich ve třídě mají holky běžně 40-42

netopejr
23. bře 2017

Neblbnete. Nelze srovnávat do tabulky dítě rodicu okolo 2 m s robustní kostrou a utlych s mensi výškou. Ale jsoubi vysoký normálně rostly holky, který vazi o dvacet kilo min ndz jejich stejne vypadající kámoška. To jednak. Za další každej ma jinou hmotnost, zrejme hustota kosti.
Ty hmotnosti jsou nepodstatný,.mame v rodine kjence, kteří pribirsji kilo mesicne, a jiny, který maji tech 11 kg v roce. Ve výsledku ale stejne Ti jedenactikilovi.mensi a drobnější, protože tak maji henetickou lrivku, oplacli jako mimina, hubeni jako dospěli. Jini jedou pribezne, a ještě zalezi, který geny se krizi - u nas se krizi rozdílné.somatotypy, takže to fakt vidim. A jako mimino nejvíc vazilo to, u kteryho jsem mela pocit,ze pije malo a malo často (kojeny), a vypadalo hubené a útlounce.
Ted mi jedno batole.neuveritelne žere, a.to jsme zvykli na jedliky, ale spase naprosto cokoli, takže to neni rozežranost z chuti, ale proste potřeba. Trosku se "spravilo", ale tlustý teda nenk ani zdaleka, za chvíli se vytáhne a zas mu polezou zebra a kosri všude. Vůbec se nestresuju.
Spis az přestanou rust, je potřeba, aby se trochu brzdili, a i to je podle.dispozic.
Samozrejme neprehnste s množství bile mouky a sladkosti, ale když se deti cpou masem, ovocem, zelenknlu, mlecnyma vyrobkama, tak ke to jen dobre, z něčeho rust a fungovat musí.
Jinak mam zkušenost,ze kazda rodina (sociální a IQ v nromalu) ma na to oko - mne přijdou některý deri už rachiticky hubeny, ale jejich hubenym rodičům ok, někdo mi přijde iz buclatej az mirne tlistej, ale rodičům ok - jsou tam na tom obdobné. To oko je tak nějak od přírody nastaveny, ze pozname, ze m dítě je zdravé a dari se mu dobře.
Ted nemam na mysli, když rodice nechají dite rozezrat - ale většinou jde o pochutiny - a v 10 nebo 15 všichni vidí, ze ke tlustý,jen oni ne.
Ja takhle jednou zírala.na matku v čekárně, kde krmila.tak 3 mes. příkrmem, na který jsem jen zírala.... Jenže pak vyplynulo,ze dítěti ke mesicu 8 a pani doktorka je skvěla,ze ty vahovy přírůstky neřeší, protože dote příbira malo, a oni to tak v rodine proste maji, zatímco její kámošky u jiných pedidr kvůli temuz trpí. My zas někdy vazili mimino vickrst, protože dr. prohlasila, když ji sestřička diktovala číslo, ze "to není možný, znovu". Možný to bylo, dítě tlustý nebylo, jen proste jsme na druhem konci spektra.
Na UM trochu s rozmyslem, ale.nechat dote hladovet je pitomost. Nekterej pediatr jede podle tabulek a chce tam všechny,jinej se podívá na rodiče a.je mu jasny, ze urostli vysocí nebudou mít stejne.psrametry u deti jako tam, kde ma i otec sotva metr šedesát a ještě jsou drobni.
Podobne se smějem třeba u cisel bot...Tříletý muze mit klidně vetsi nohu nez sedmiletý....