Mám doma nezvladatelné dítě. Co s ním?

doli1
8. dub 2009

Ahojky maminky
snad jste někdo na tom aspon trochu stejně a máte doma aktivní dítě který je sem tam pěkně nezvladatelný.máme nějaké období kdy vše patří mu nic nechce pujčovat,začal se prat,počurávat(to už jsme zvládali)no prostě děs už nevim jak naněho.
co se vám osvětčilo co na děti platí?
díky moc za reakce

slunicko552
25. dub 2009

Doli tak to je docel síla 😲 😅 Myslím,že akorát domlouvat a domlouvat.Možná holky poradí něco jiného.Já bych mu to asi pořád dokola vysvětlovala a když tak ať si ho nevšímá.Ale je to určitě dost těžké a nepříjemné.Jak pro Tebe tak pro tu maminu 😒

doli1
autor
26. dub 2009

krásné ránko.dnes máme krásné ránko odjíždíme na hasičskou pout i s malim a už to začíná chaos.od babičky píšou jestli u nás nejsou hasičské věci hladají se pásky a trika do toho malí dělá bordel vylil mě bublifuk na lino a ted to pěkně lepí no ideální ráno 😀 😀 vyhodila jsem ho na dvůr at dělá bordýlek jinde 😅

nepříjemný to teda je ale včera se stal zázrak dokonce ho povozil na traktoru 🙂 ale když se chtěla jít vozit monička(naše láska)tak ho zhodil ani nemrkl 😖 doufám že bude lépe a situace se nějak nevyhrotí

chechta
26. dub 2009

Doli no určitě tonení příjemná situace,la epokud se to samo nespraví tak bych to asi řešila tak, že bych si o tom promluvila s jeho maminkou - pokud bude svolná a třeba bych jim dala nějakou novou hračku jako, že ji má dát ten chlapeček vašemu Šimonkovi jen aby viděl, že není nepřítel - nevím jestli to pomůže. A pak vysvětlovat a vysvětlovat. No mít rád ho nemusí, ale naučit se ho třeba ignorovat - držím moc pěsti

sabinecka
27. dub 2009

Tak o víkendu vzal můj brácha sabču do zoo a jako hodný strejda ji všechno koupil všechno poctivě papkala a ted mi doma blije jak amina do toho dostala průjem.
Achik achik to si zase užijem než to přejde přemýšlím jak tomu strejdovi za tohle vděčně poděkuji 😉
Ještě že se mu nepoblila v autě kde má nové potahy - ale jako poučení pro něj do příště by nebylo špatné 😉

slunicko552
27. dub 2009

sabi můj chlap jednou narval do malého tyčinky a keksy.Takové co jsou v té krabičce čtyři přihrátky,tak to celé snědl 😕 😠 Zvracel celou noc 😢 Tenkrát jsem myslela,že ho snad zavraždím 😠

slunicko552
27. dub 2009

Jo a to mi ještě řekl:Já jsem nevěděl,že to nesmí tak jíst.Mi po tom nikdy nic nebylo 😅 😝

doli1
autor
27. dub 2009

ahojky
no chlapi ten muj taky jednou perlil.vzal si šimona do města a šimi přijel a začal zvracet ptám se co jedl.samé sladkosti a pak gyros.taky jsem myslela že ho zaškrtím.

mám pokrok dnes jsme cvičení stim chlapečkem zvládli na 2 abych nežrala 🙂)
dokonce si spolu hráli a jen sem tam se požduchovali ikdyž dnes s klidnim srdcem mohu říct dnes provokoval chlapeček ne šimi

slunicko552
27. dub 2009

doli tak super 😵 Třeba ještě budou kámoši 😀

sabinecka
28. dub 2009

Zatím je doma podezřelé ticho. To bude asi ticho před bouří a pak bude zas nějaká roštárna. 🙂

skurinka
28. dub 2009

ahoj holky 😒 to mame zase den.mlada se vzteka .chce papir tak ji dam dva bloky papiru pastelky ze to nechce z chce jinej taj ji tam dam omalovanky tak zas pisti.kdyz si chci s ni malovat tak jeci jak potroubla 😒 tady sebou mrskala na zemi 😠 opravdu uz toho mam plny zuby 😔 😔 jsem vycucla a zacinam mit zase bolesti bricha kdyz zacne jecet nebo se nervuje 😔

sabinecka
28. dub 2009

Skuri a ty s dětmi mluvíš česky nebo německy?

skurinka
28. dub 2009

nemecky i cesky ale budu muset zacit cesky vic pac mladej nechce cesky mluvit a to tedy ne.on rozumi ale odpovioda jen nemecky,a v srpnu jedem do olomouce k dedovi a neminim prekladat

sabinecka
28. dub 2009

A ta starší mluví plynule česky?

slunicko552
28. dub 2009

sku tak to je prima den ☹ 😒 Snad to přejde,ještě spí po obědě?My jsme byli dopol.venku s kámoškou a její malá teda šílená.Ta se vzteká pořád a kvůli každé kravině,ona je z toho dost na nervy a nic nepomáhá 😒

sabinecka
28. dub 2009

No ale je to dobrý pocit né když vidíš že nějaké dítě je ještě horší než to tvoje né. 😅

doli1
autor
28. dub 2009

😀 holky to je fakt dobrý pocit ten taky znám 🙂)
kámošky malá se taky furt steká a má takoví ten hysterický pláč jak kdyby ju někdo vraždil.dvakrát do týdne ju hlídám a jednou mi tohle udělala.naslibovala jsem hory doli a nic a potom během chviličky byla úplně v pohodě.prostě malá harečka 😅 .její máma už je stoho taky zoufalá a doufá že ju to brzo přejde.
překvapivě šimi je dnes docela hodný

skurinka
28. dub 2009

sabi-ja mam syna 4 roky a dceru 2 a 9 mes.a ani jedem nemluvi plynule cesky.jen kdyz jeste mladej byl malej se mnou doma a nechodil do skolky tak mluvil jen cesky ale jak zacal chodit do skolky tak jen nemecky 🙂
sluni-mala uz nechodi po oo spat ☹

slunicko552
28. dub 2009

sabi jj 😀 Nechcu být hnusná,ale bylo to fajn zase vidět,že na tom nejsme tak špatně 😀
sku tak to je škoda,třeba by jí to pomohlo ☹

sabinecka
28. dub 2009

😀

skurinka
28. dub 2009

sluni ja ji dam lehnout a ona tam proste skace pisti ,a proste neusne.ale treba kdyz vstava hodne brzo tak vali po oo chrnet a to klapne 🙂

slunicko552
29. dub 2009

sku a jak se to dělá ve školce,když děti nespí?Nebo možná bude unavená z té změny a z dětí,že bude spát. 🙂

skurinka
29. dub 2009

sluni-to je prave to ze tady se ve skolkach nespi.a domca je pak ko a nejpozdeji v 19h chrni.totiz tak od 18h zacnu davat veceri nez ji sni to je tak 20min a pak koupani a tak no a tak v 18.45 jsou oba v posteli ,domca je teda okamzite tuhej a hanca dela tak 10 min curbes.
ale o vikendu je hodim po oo lehnout domca teda skoro pokazde usne s hancou je to trochu tezsi.ale taky nekdy usne.

sabinecka
29. dub 2009

Holky 5.5. jdu na ultrazvuk tak jsem zvědavá co mi řeknou asi bych chtěla dvojčátka a ale nedovedu si to představit v reálu,můj dábel + dvě další. 🙂

skurinka
29. dub 2009

sabi-dvojcatka?bych nechtela mechci se nikoho dotknout 🙂 ale kdybych je mela v bricho no tak co uz 😝 😀 hlavne zdravi ze 🙂
sabi tak budu drzet pesti at to vyjde a hlavne at je vse v poradku,
v kolikatem tydnu vubec jsi?

slunicko552
29. dub 2009

sku tak u vás se nespí,to mě nenapadlo 😅 No,ale aspoň jdou brzo spát večer 🙂
sabi tak,když už bys je měla,tak by jsi to zmákla 😀 Hlavně,ať je vše v pořádku,pak pisni 😉

radka.m.
29. dub 2009

tak holky,já se přidávám do klubu,nemám doma raráška,ale pořádnýho raracha,nevím,možná je to i věkem,ale nějak mi na malýho docházejí síly,perlí každý den,každou minutu,dnes teda exceloval přímo bravurně,ještě ted mi je z toho špatně-šla jsem na chodbu jenom pověsit na sušák hadr,myslím tím chodbu už jako před bytem,jestli mi rozumíte,v hlavních dveřích jsem měla zvenčí klíče a než jsem udělala těch pět kroků zpátky od sušáku,tak se malýmu podařilo klíče vytáhnout a dveře se mi od průvanu zabouchly a malý zůstal uvnitř bytu naprosto sám a já za dveřma na chodbě.otevřít za kliku ještě neumí,mobil jsem u sebe neměla,abych mohla zavolat aspon hasiče,nikdo nikde.naštěstí byl doma sousedky syn,tak musel rozbít dvojité okno do kuchyně a vlézt do bytu,jo a do toho všeho jsem dala na plynový sporák vařit brambory,samo,že naplno,nikomu nepřeju zažít ty minuty,co jsem klečela u dveří a brečela a utěšovala malého,který brečel za dveřmi a vůbec nevěděl,co se děje,ale byl prostě v šoku,že je sám doma a hlavně brečel,že je bez maminky,protože jakmile se hnu,tak je řev,no pokoušel se o mně fakt infarkt a to nekecám.taky jsem měla strach,aby mi do tý kuchyně nevběhnul,když se sypalo to sklo a ta nejistota,protože jsem ho jenom slyšela plakat,neviděla jsem ho,protože na okně byli zatáhnutý žaluzie,prostě jenom brekot,no,a takové perličky a nehody máme na denním pořádku,nevím,jak tohle zvládnu.

slunicko552
29. dub 2009

radka tak to je hrozné 😢 .To si vůbec nedovedu představit.Malý si sice otevře,hodí si pod nohy lavor,ale v té chvíli by to určitě neudělal 😖 Ještěže se to tak rychle vyřešilo.Teda já si na to budu teď dávat ještě větší pozor než předtím 😨

radka.m.
29. dub 2009

slunicko-náš malý si neotevře ani náhodou a klíče dodneška taky neuměl vyndat ze zámku,dneska se mu to podařilo poprvé bleskovou rychlostí a vsadím se,že kdyby je ted chtěl znovu vytáhnout ze zámku,tak se mu to nepovede ani náhodou.

slunicko552
29. dub 2009

raduš tak to vždycky bývá,člověk si myslí,že je to v klidu a ejhle jaké překvápko.A co malý?To pro něho muselo být hrozné,ještě potom to okno.Trvalo dlouho než se uklidnil? ☹

radka.m.
29. dub 2009

malej byl v pohodě hned,jak mně uviděl,zato já mám nervy ještě ted,asi doživotní trauma 😀 ,no a okno zítra odveze manžel na zasklení,naštěstí nemusíme na to čekat dýl,asi ted nemají sklenáři tolik práce 😀