Mám malého jen nechat vyplakat?

danny31
15. říj 2009

Ahoj, jako prvorodicka, zblbla nejednou dobre minenou knihou, jsem usoudila, ze deti do 1 roku veku se nemaji nechat vyplakat. Tudiz me miminko, jenz od prvniho momentu, kdy prislo na svet, neuveritelne rve, kdykoliv je oddeleno od maminky, dostalo tu nejlepsi peci a ja ho mam na sobe jako koalu vetsinu dne. Ale zaslo to tak daleko, ze prcek nevydrzi dyl jak 2 minuty na zemi a tudiz zaciname byt dost pozadu. Neurolozka mi na to rekla, ze jaky jsem si to udelala, takovy to mam, coz ma samozrejme pravdu. Jenze jak z toho ven..? Mam ho nechat vyplakavat az si proste zvykne, ze ma byt na brisku? Asi neni jineho reseni, co? Mela jste nektera z vas stejny problem?

sjuzan
26. říj 2009

Ahojte,nechci se zapojovat do diskuze,jestli dítko nechávat nebo nenechávat vyplakat a jak k dítku přistupovat...to je podle mě dost ošemetné téma....jen chci napsat něco pro AKRAS-
taky jsme s malou byli na neurologii,kam chodíme na kontroly,ale pro jiný problém(nebudu to víc rozvádět).Při každé návštěvě doktorka kontroluje dcery PM vývoj.Dcera si bohužel vymyslela místo lezení po kolenách,skákání jako žabka,už jsem to zde na nějaké jiné diskuzi psala.Proč to ale píši....taky nás poslala na rehabku,že nám ukáží nějaká cviky na podporu lezení,ale že to Vojtova metoda nebude,že je dcera v 10. měsících na to už velká....jenže...došli jsme na rehabilitaci a kdeže nějaké zábavné cvičení...VOJTOVKA!!!!!Takže zase řev...a problém to vůbec zvládnout.Taky ji nemůžeme udržet a dcera absolutně nespolupracuje,jen řve a okamžitě se násilím točí na záda a lehá.Vojtova metoda je úžasná věc,jsem jejím zastáncem,ale s takto velkým dítkem je to náročné až nezvladatelné....i když jedna maminka na jiných stránkách mně psala,že se dá cvičit i se starším dítkem,tak,že s 10. měsíčním by to měla být pohoda.Bohužel to jako pohodu nevidím.Tak jen jsem Ti chtěla napsat,že není 100% zaručené,že když půjdeě na rehabilitaci,že nebudeš musët cviřit Vojtovu metodu.Tak pa.