Maminky malých holčiček. Napíšete míry Vašich dcer, prosím?

lufulie
6. zář 2019

Děvčata, dnes na tříleté prohlídce mladší dcery mne doktorka celkem vyděsila. Zkoumala graf růstu, který malé klesl na 10 percentil. V 18. měla 82 cm ale tří letech 91cm. Prý málo vyrostla. Starší 11. letá má po mně sníženou funkci štítné žlázy, tak se obávám, aby nebyla třeba nějaká porucha růstu. Prosím napište míry vašich malinkých dcer 🙂 já 172cm a manžel 182cm.
Zatím to máme hlídat doma.

makronka222
6. zář 2019

Ve 3 letech 13kg, 96cm. Ja 161cm chlap 204cm
U nas neresim stravu, jime od vseho neco. Jime hidne ovoce, zeleniny, s nejakou uplne zdravou stravou to neprehanim. Nevim co jite vy, jak moc je dite vybirave, jestli nema vliv i strava

bervidova
6. zář 2019

u nás tedy dcera 2,5 roku a má 85cm a 10,8kg. Beru to tak, že já jsem sice průměr (173), ale manžel má jen 176, jeho máma a ségra nemají asi ani 160, jsou drobounké, tchýně takový ten diblík, já vedle ní jako obryně Gábi 🙂 Doktor neřekl nic kromě věty "po Vás asi nebude,co" a to on rád studuje tabulky a hlídá grafy.

syrinxka
6. zář 2019

@lufulie my jsme měli na tři lete kontrole 16kg a 98cm. Malá bude veliká asi po tatínkovi. Moje děti zase tabulky prý převyšují. Já bych je brala opravdu jen orientačně, pokud dítě roste, pribira a není nějaký další problém.

6miska4
6. zář 2019

Dcera 2r má 81cm a 10,8kg. Já 167, manžel 178. Obě babičky jsou o hlavu menší než já, takže opravdu nemá být po kom vysoká. Naše doktorka taky “straší” a stále chodíme na přeměření nebo převážení.. po každé se jí něco nezdá.

lufulie
autor
6. zář 2019

Zatím děkuji, holky. Já to doposud tak brala, že je to orientační. Ale díky té štítné žláze a zároveň tím, že je ta malá sledována víc, mne to překvapilo.

betelgeuzz
6. zář 2019

No pokud dítě výrazně v grafu klesne, nebo stoupne, tak to může signalizovat nějaký problém. Obě holky jsou malý, ale pořád se pohybuji kolem té své křivky, starší 10 percentil, mladší mezi 10 a 3. Starší měla ve 3 letech 92 cm a 13,1 kg, mladší 91 cm a 11,5 kg. Já i muž jsme malý (já 156 cm), takže dr to neřeší, právě vždy kontroluje tu křivku, že se nemění. Pokud máte v rodině nějaký problém, tak si myslím, že je i na místě, aby se to hlídalo.

xcassiopea
6. zář 2019

Ahoj, já tohle nedávno řešila, jelikož nás také čeká za pár měsíců tříletá prohlídka. Děti rostou ve skocích a nelze se srovnávat s ostatníma, ale ta křivka je důležitá, aby nárůst za určité období dle jejich grafů prostě byl. Většinou se právě takto zjistí, že je nějaký problém co způsobí zpomalení růstu. Pokud Vás doktorka nepozvala za několik měsíců na kontrolu znovu, aby to potvrdila, nebo na další specializované vyšetření, určitě si to vyžádej. Existují specializovaná pracoviště, co zjišťují důvody a pak se to léčí, buď ta příčina, nebo se podává růstový hormon. Od určitého věku už se s tím nedá nic dělat, určitě není dobré to podceňovat. Každopádně držím palce ať to dobře dopadne.

teeerez
6. zář 2019

Mam obe holky vyzable, starsi skoro 5 let a ani ne 17kg, mladsi 3,5 a 12,5 kg. K tomu jsou ale vysoke, takze jim fakt lezou zebra. Mudr je jako mensi prohnala vsema moznyma vysetrenima, vsecko dobre, tak ted jednom kouka na to, jestli jsou dostatecne zive (zvysena unava by signalizovala, ze neco spatne je) a jestli se drzi sice pod krivkou ale na "sve" krivce rustu 🙂

lufulie
autor
6. zář 2019

Děkuji za všechny reakce, podotýkám, že dcera byla do poslední doby kojená a to hodně, takže špatný jedlík.

iulia
6. zář 2019

Já teda mám chlapečka a zrovnav těch 3 letech jsme se dostali pod 10 percentil. A jelikož manžel má 195 cm a já 167 cm, tak říkala mudr., že se ji to nezdá. A říkala, že děti v jeho věku rostou skokově. Nicméně za rok by mělo dítko v tomto věku vyrůst min. o 8 cm, pokud vyrostou méně, je to indikace k vyšetření na endokrinologii. My chodíme každých 6 měsíců na přeměření a převážení a na odběry. A konečně v 5 letech se nám povytahl i váhově poskočil. Jak píši ostatní, je to dobré sledovat.

tervi
6. zář 2019

@lufulie Dcera má 2,5 roku, měří 97cm a váží 13kg. Za léto vyrostla o 4 cm a přibrala 200g. Na kontrolní vážení chodíme co 3m. 😱🙄

sinysov
6. zář 2019

Moje dcera 2,5 let 100 cm a 18 kg 😁😁 ( vypadá tak na 4 roky ) Moje výška 173 cm, a manželova 178 cm

patmouse
7. zář 2019

@lufulie Dceri ted byly tri roky, ma 11,7 kg a 91 cm. Dr. nas poslal na endokrinologii,taky se mu nelibi,jak je drobna. O vysce teda nic nerikal,ale vaha se mu nezdala. Tak jsem zvedava,co se dozvime. Ja se obavam,ze dcera bude po manzelovych rodicich. Oba jsou to takovi mrnavi hubeni skreti 🙄😃

mkrupetra
7. zář 2019

@lufulie Dcera bude mít 3 roky posledního října, měří 98cm a váží 12,1kg. Já měřím 172cm, muž jen 176cm. Dcera je konstitučně drobná ale ve srovnání s vrstevnicemi vysoká. U nás jednu dobu Mudr. neustále řešila váhu, naštěstí ji to přešlo

claire90
7. zář 2019

Dcera mela ve 3letech 13kg a 94cm, ted v 6letech ma 115cm a 20kg, patri k mensim detem. Ale byla drobnejsi od narozeni - 50cm a 2,68kg. Asi si vzala rustove geny po me 😂 mam 158cm, manzel 194cm