Maminky ze zahraničí, cvičí se u vás Vojtova metoda?

monulkab
14. čer 2012

Milé maminky které žijete v zahraničí, zajímalo by mě zda se u vás s dětmi které mají problém s motorickým vývojem (hypotonie, hypertonie atd) cvičí Vojtova metoda, nebo se aplikuje nějaká jiná alternativa. Zaslechla jsem že např. v Americe je vojtova metoda snad přímo zakázaná (nemám to ale podloženo), protože se na ní pohlíží jako na týrání dětí, zajímalo by mě tedy, jakým způsobem probíhají rehabilitace u dětí které mají problémy s motorikou, přece musí existovat nějaká alternativa která funguje...

pulsatilka
14. čer 2012

Nasa fyzioterapeutka mi hovorila, ze v Ang. sa vojtovka necvici, ale aka je nahrada neviem. Na Slovensku sa cvici klasicky vojta alebo bobath - ten je vsak problem. Osobne nepovazujem vojtu za drastickeho. Cvicim ho s dcerkou uz 4 roky. A cvicila som ho po uraze aj ja, takze mam osobnu skusenost. Asi som velmi nepomohla ☹

monulkab
autor
21. čer 2012

Nevadí, třeba se připojí i další maminky, Slovensko je taky zahraničí 🙂

babulka12
4. zář 2012

cela amerika, zapadna europa, arabske krajiny cvicia Bobath metodu. ale Vojtovka sa tam podla mna tiez praktikuje ale v mensom.. moj nazor vojtovka ano, ale len v opodstatnenych pripadoch..
mame skusenost. zaklon hlavy, mali sme cvicit 2 mesiace, cvicila som 2 tyzdne, sekla som s tym, vela studovala a prijala ine opatrenia a sme v poriadku.