Máš dítě? Nikam nechoď, nelez, neotravuj

elu
29. bře 2016

tak si připadám holky, nevím, jestli se mě laktace vrazila do mozku, ale poslední dobou mám pocit, že všude s kočárkem překážím, mimino je všude nežádoucí (nemyslím operu, nobl, restauraci...tam bych s malým nešla). Poslední rána přišla dnes ze školky,kdy jsem přišla s malou na kroužek a byla jsem s malým vykázána na chodbu, ze tam mám hodinu počkat....nebrečel...spal...přesto vadil...jsem moc přecitlivělá, když mě to bodlo u srdce?

konik_mischel
29. bře 2016

souhlasím s holkama, že pokud je to kroužek pro děti, mají tam být děti - možná si to neuvědomujete, ale pokud je ten kroužek pojatý pro děti a vy tam jako rodič chcete být, narušujete hodinu už tím, že tam jste a jiní rodiče třeba ne. Navíc může mít učitelka pocit, že jí stojíte za zadkem - nepříjemný pocit. Pokud je to kroužek pro děti a rodiče, zajímala bych se konkrétně o to, jakým způsobem mě jako rodiče zapojí do akce, nebo jestli tam budu sedět a jen koukat. A dále- nevím a nemůžu posoudit, zda vaše miminko bylo opravdu potichu - ono je potichu a potichu - jiné to je když mimi spí a je opravdu tiché, jiné to, když je sice hodné ale například žvatlá a jiné to když je hodné a pobrekne si jen trošku. Každopádně bych si nejdříve promluvila s učitelkou, jak je kroužek nastavený a zda vám tedy takto sedí nebo ne, a případně jestli to jde nějak změnit, aby byly spokojeny obě strany. 😉

elu
autor
29. bře 2016

bez rodiču to celé nemá smysl.... a to je další věc, připadá mi, že ta učitelka ani sama nechape podstatu...cumí jen do papíru, neví kolikrát, co ma dělat

elu
autor
29. bře 2016

@konik_mischel bože muj četla jste vubec komenty...už mě to nebaví psát dokola...je to hlavně a především pro rodiče

konik_mischel
29. bře 2016

@elu jak jsem psala, ztáleží na tom, jaké info o kroužku vám byly podány, jako malá jsem ve školce chodila na angličtinu - bez rodičů a smysl to mělo, ale záleží, o čem kroužek je, jak je koncipovaný a jaká jsou pravidla

elu
autor
29. bře 2016

@konik_mischel toto není ani angličtina, ani keramika, je to kurz pro predskolky...taková hra na školu a rodiče mají být přítomni...mají tam i své ukoly...prostě je to jako kdyby chodil na přípravu na manželství jen jeden z páru, všechny deti tam musí mít rodiče...to je i v popisu celého projektu

konik_mischel
29. bře 2016

@elu ano četla, a také odpovídám, že nedokážu posoudit a asi nikdo tady na dálku, zda vaše miminko pláče nebo nepláče, zda je hodné nebo ne... to tady asi nevyřešíme, promluvte si s učitelkou, jak je tedy kroužek nastavený a co se čeká od vás jako rodiče, když to má být společná akce a podle toho se zařídíte.

elu
autor
29. bře 2016

@konik_mischel už jsem se zařídila, chodit tam nebudeme....nejen kvuli tomutu, ale hlavněq kviuli neodbornému vedení

alboo
29. bře 2016

@elu do obchodu bez vytahu s kocarem radši nejdu a to mam jen jedno dite

michaela_2
29. bře 2016

@elu Někdy bohužel platí to, že nejlepší obrana je útok - pokud už třeba dotyčné paní učitelce někdo z rodičů vytkl způsob, jakým je kroužek vedený, je možné, že si na Vás jenom vylila ''zlost''. Podle toho co popisujete, mi připadá absolutně neadekvátní to, jak reagovala. Nebo je ještě možnost - nemohla si Vás poplést s jinou maminkou a plačícím miminkem? 🙂

Jinak ohledně toho přístupu k malým dětem, na různých místech, zrovna včera jsem četla úžasný článek..........🙂 Prostě je to o lidech.

http://www.extra.cz/video-studentka-si-vzala-na...

elu
autor
29. bře 2016

@michaela_2 tak ten, článek mi zvedl naladu

lichtakova
29. bře 2016

@elu toto se se sice netyka krouzku,ale kdyz jsem jeste pred materskou (a vlastne i pri pusobeni pri materske) mi bezne chodivaly maminky na osetreni i s detmi-byly jsme domluvene,ze ty vetsi budou mit nejakou vlastni zabavu a ty malinke jsou v kocarku v autosedacce-to jsem jim rikala rovnou,ze pokud jim nebude vadit,ze jim treba bude chvili brecet,tak mne to nevadi; prece jen nez se udela plomba,tak to chvili trva...proste jsem chapala,ze asi kazda by sla k zubari radeji sama,kdyby to slo,ale pokud nema hlidani,tak asi tezko ho da do Klokanku nebo babyboxu jen proto,ze potrebuje osetreni...je to o lidech.

dannyblakely
29. bře 2016

@elu aha, no tak to je učitelka kráva, to je úplně jiná situace teda ☹

elu
autor
29. bře 2016

@lichtakova o lidech...a proto třeba nechápu, když matka matce vstříc nevyjde...jednou tam byl manžel sám..ale je to každý týden...navíc ve tři hodiny, takže žádný pracující rodič se tam nepřihlásil... Jen matky na mateřské , nebo nezaměstnaní....navíc opravdu bych z toho nedělala přednášku na harwardu...decka tam rvou jeden přes druhého,vtak nějaké žvatlání miminka tam opravdu nemůže vadit

elu
autor
29. bře 2016

Dneska lidí všude lezou se psem...i do divadla, nebo ikei..ale pozor.když mas mimino 🙂....ne to už že mě mluví totální vytocenost a dvě deci

nelam
29. bře 2016

@dannyblakely no to jste husta... Prectu diskuzi,uca krava a cau. Presne tohle je p*user dnesniho skolstvi. Rodic misto toho,aby situaci resil s ucitelkou,prijde nastvane domu,vyleje si srdicko na fcb,ci to dramaticky nahlasi vsem,co cestou domu potka,vsichni to desne kompetentne "resi",a zaverem je uca krava. Zcela uprimne,me by treba tahle situace vubec takto nerozhodila,i kdyz si umim predstavit,ze nekoho ano,ale udelat z ucitelku kravu na zaklade techto informaci,je ubohe.

dannyblakely
29. bře 2016

@nelam nezdá se mi, já jsem taky učitelka a klidně si dovolím nazvat kolegyni krávou, na základě informací, které uživatelka sdělila. Nemusí se vám to líbit, to nikdo netvrdí 😉

anetka1701
29. bře 2016

Tohle je fakt mazec... bejt s miminkem hodinu na chodbě, to by nebavilo ani mně, ani miminko... Učitelka si fakt nevidí do pusy :o(

Já měla takto krizovku u zubaře, měla jsem s sebou malou (toho času rok), byla tam na kontrole taky... No co jsem si vyslechla když jí musela celejch asi 5 minut zabavit sestra (děsně jí vše zajímalo a nechtěla bejt v klidu s dětskou knížkou co jsem vzala s sebou). Od tý doby mně tam neviděli :o( A to jsem u objednávání se spešl ptala, jestli jí můžu vzít s sebou a jestli na ní sestřička mrkne když budu v křesle já a po telefonu žádnej problém...

elu
autor
29. bře 2016

@nelam taky jsem učitelka, která si myslí, že některé z nas b to dělat nemusely 🙂

nelam
29. bře 2016

@dannyblakely nelibi,ale to vubec nebylo jadro pudla. Do ted jsem si myslela,ze takove vyrazy a jine nenavistne vylevy tady v diskuzich jdou ruku v ruce s inteligenci a vzdelanim a ejhle,opet jsem se priucila.

nelam
29. bře 2016

@elu no jeeje,to ja samozrejme take,ale ty ucitelky znam a k tomu,abych neco takoveho tvrdila potrebuji vic nez jen par prispevku v diskuzi.

elu
autor
29. bře 2016

@nelam taky si nemyslím,vze je to nejšťastnější řešení, stěžovat si na internetu, ale co mám jako matka dělat, když mám mimi a stala jsem se nežádoucí...nikdo se mnou jak je vidět nechce komunikovat face to face....a pak když jde o děti...pro mě citlivé téma, jsem schopná přes všechny vysoké školy taky nadávat jak dlaždic...kor při laktaci 🙂))

nelam
29. bře 2016

@elu 😀 tomu naprosto rozumim,ale presto tu z Vas nic takoveho nevypadlo. A jako ucitelka presne vite,jaky by mel byt adekvatni postup rodice-problem resit nejprve s ucitelkou,pokud nenajdete spolecnou rec,pak s reditelem a pujdeme-li do extremu,zrizovatelem. Internet Vam v tomhle asi nepomuze 🙂 ja nejsem moc citlivka a navic (tuk tuk) hormony mnou necloumaj,asi bych mela vetsi problem s tou nekompetenci,kterou jste naznacovala.

elu
autor
29. bře 2016

@nelam no ta nekompetentnost je další věc...v podstatě jsem ráda, že už tam nepujdeme

nelam
29. bře 2016

@elu 🙂 ted uz se jen pozitivne naladit. Drzim Vam palce,at uz priste narazite na vstricnejsi lidi 🙂

wendy_
29. bře 2016

Nejlepe je si dopredu zjistit, zda je ci neni problem prijit na krouzek s miminkem. Pokud reknou, ze ok, tak pak neni co resit, pokud s tim maji problem, vite to hned a nemusite utracet za to penize.

Co se tyce toho kramku v patre, tak bych ditko nikdy nenechala dole v kocarku samotne. Vzala bych ho proste sebou treba v naruci nebo v nositku. A nebo navstivit jiny obchod 🙂.

elu
autor
30. bře 2016

@wendy_ to je pravda, nicméně jsem doufala, že lidé mají ještě trocha pochopení...samozřejmě, že jsou situace, kam bych s mimčem nešla, nebo bych se nejdřív zeptala...ve školce jsem byla naivně přesvědčena, že to nemuže ničemu vadit...nehlede na to, že mam mimko věděly, a samy mě do kroužku natlačily....ten byl naštestí zdarma (podle toho také kvalitní)...takže jsem o penize nepřišla

cuma
30. bře 2016

Tak dle toho co píšete a jaké složení kroužek navštěvuji není asi tak důležitý, ale nemohlo se třeba stát že vaše miminko, i když hodné ostatní rozptyluje...dcera když vidí miminko, chce se o něj starat a určitě by ho pořád sledovala, což třeba při práci, kde se má soustředit není nejlepší. A jak psal někdo výš je opravdu rozdíl tiché a tiché miminko.Podle mě na takové akce malé děti nepatří, sestra má také dvě děti a vždy to děláme tak, aby mladšího někdo pohlídal venku. A pokud to nejde, prostě jde neteř sama. Nemáte někoho, kdo by vám ho na tu hodinu venku pohlídal? I když jste psala, že jste to zrušila...

loafeer
30. bře 2016

Taky jsme si připadala s kočárkem jak prašivá. Když jsem nastupovala do MHD, nebylo skoro koho požádat o pomoc, bo najednou u dveří nikdo nebyl, všichni nastupovali jinudy, jen abych je náhodou nepožádala....a několikrát se mi stalo, že mi lidé pomoc odmítli a řekli, ať poprosím někoho jiného.
Na vstupních dveří MŠ je cedule, ať rodiče nevjíždí s kočárky dovnitř. Přijde mi to docela husté . Třídu máme přes půl budovy, v kočárku mám většinou nákup....no mohl by mi někdo zkusit říct půl slova...

chápu, že seš uražená, dotčená, možná i ponížená, taky bych byla....Pokud se nad to nedokážeš povznést, promluvila bych o tom s tou učitelkou, třeba jste se jen nepochopily, nebo to ani nemyslela tak, jak ty sis to přebrala....

deniorlik
30. bře 2016

@loafeer já MHD z tohoto důvodu už nejezdím - jednou jsem kvůli tomu musela přejet zastávku, protože mi prostě nikdo nepomohl, od tý doby jsem vlezla maximálně do příměstského vlaku, kde nikoho nepotřebuji..... 😒

Ale jinak na tohle prdím. Chodíme s malou do restaurací, všude. Samozřejmě když vidím, že nebude stačit jí pochovat nebo nakrmit a plakala by dlouho, tak odcházíme.... Ale schovávat se s ní teda nikde nehodlám. Jak se má jinak dítě naučit, jak se chovat mezi dospělými, než že na to bude prostě od malička zvyklé....

kika_21
30. bře 2016

@elu A není zbytečné zvát tam rodiče, když v ZŠ BUDE DÍTĚ SAMO S UČITELKOU? Tady jsou přípravné kursy už v ZŠ s budoucími učitelkami, pak se mohou maminky ptát na cokoliv. Naopak v MŠ si děti posadí a ptají se předškoláků, zda je baví VV nebo TV nebo keramika, podle toho chodí děti na kroužek a to je zájmový kroužek. a nějaké jak na tom jsou -to je přece dlouhodobá záležitost a věc dlouhodobé komunikace. Pak také nechápu, jestli má máma to malé miminko zahodit nebo ho nechat samotné venku, když si sami nastavili nutnost rodiče na kroužku-nebo co to vlastně je.Příprava na školu trvá v MŠ 3 nebo 2 roky-pokud tam někdo nechodí třeba jen v posledním roce.