Máte 2 jména? Jste s tím spokojené?

dagikk
8. led 2019

Ahoj holky, máte nebo dali jste svým dětem 2 jména ? Jste spokojené ? Používáte obě? díky moc

sudylichozrout
8. led 2019

@dagikk Oficiálně mám dvě jména (jedno klasické, druhé křestní) a dvě příjmení. Mužovo příjmení bez -ová a bez pomlčky pak moje rodné příjmení s přehláskou. Dohromady to má i s písmeny titulu před jménem 37 písmen 😃 Takže samozřejmě pokracuji. Používám jen běžné jméno (křestní vynechávám), titul neuvádím a příjmení střídám dle toho, s kým hovořím. Někdy použiji jen to manželovo, protože je jednodušší, někdy zas to svoje, protože pod ním mě zná více lidí. Masakr. Ale až na to křestní jméno je to všechno moje volba 😃 Noooo... 🙂

Protože nechci trápit své dcerky, tak ty mají jen jedno jméno a manželovo příjmení s -ová na konci 🙂

la_amanita
8. led 2019

Kriste ne, já mám to jedno už tak hodně dlouhé! 😅 Ale některá jména si o to přímo říkají, třeba Anna Marie apod., to je velmi zvukomalebné.

andryyysssek
8. led 2019

Můj syn se jmenuje Max Michael a používáme to první. Občas mu řeknu Maxi Michaeli, když se na něj zlobím 🙂

lucifux
9. led 2019

Super dotaz, na jaře čekáme druhého prcka. Jméno máme vybrané Ota Stanislav. Ota proto, že se nám líbí a mělo by být i hlavní. A Stanislav po tatínkovi, a dědovi, který loni v květnu zemřel, takže i úcta. Moc si tehdy přál od nás vnučku, protože syna mám z předchozího vztahu.