Měsíční miminko a špatné spaní v noci. Co si o tom myslíte?

22. lis 2022

Ahoj zkušené maminky,

mám doma měsíční holčičku, kterou plně kojím. Přes den spí docela hezky, ale večer začíná blbnout. Vykoupeme, dám najíst a většinou usne (třeba kolem půl 8). Tak si říkám, jak si uklidím, vysprchuju atd. ALE, spí tak půl hodiny až hodinu a vzbudí se. No tak si říkám, fajn, přebalím, nakojím a třeba usne znovu, abych ji mohla dát do postýlky a jít taky spát. Když konečně zabere třeba před 10. hodinou, dám ji do postýlky, ale za čtvrt hodiny probuzení, začne koukat, když nejsem u ní, tak brečí. Takže vše nanovo – přebalit, dát k prsu, tam se uklidní a usne. Opatrně do postýlky a tak pořád dokola, až je z toho půlnoc, včera 1 hodina ráno. Pak už je tak vyřízená, že má zavřený oči, brečí, mlátí ručičkama. Říkám si, jestli teda nemá hlad, když má všechno. Vždyť přeci už musí být unavená a musí se jí chtít spát. Vím, že večer je laktace nejmenší, ale když ji mám celou dobu u prsu, tak je asi jasný, že už tam toho moc nemůže mít nebo co. Navíc po každém jídle ublinkává. Takže v tu noc třeba dvakrát převlíkám a dávám nový látkový plínky, který má pod hlavou, protože třeba 3 poblinká. Přibírá krásně, jen už teda nevím, proč má večer takový problém usnout, když přes den usne normálně. Takže mě napadá jen to, že má hlad.

- takže jí jako mám dát na noc UM, jestli má hlad? To vůbec nechci.
- nebo už je tak přetažená, že nemůže usnout?
- nebo se mám přes den snažit, aby tolik nespala?
- nebo už je tolik nacpaná a bolí ji břicho, že ublinkává? Prdíky to nejsou, bříško má měkký.

Chtěla bych jí dát dudlíka, ale ona ho nechce. Vím, že je lepší být bez dudlíka, ale pokud ji uklidní a usne s ním, tak díky za něj. Už jsem dokonce objednala tu kaučukovou kytičku, jestli ho vezme. Je mi jasný, že kdybych ji nechala u sebe v posteli, tak bude spát. Jenže to nechci – jednak se bojím, že jí zalehnu já nebo manžel a druhak se chci vyspat. Nechci mít nějakou závislačku, aby musela usínat jen u prsu a spát s námi v posteli. Mám ještě dvouleťačku, takže potřebuju aspoň přes noc nabrat trochu energie.

Prosím hlavně mě neodsuzujte za to, že ji nechci v posteli a chci jí dát dudlíka.

Vím, že to je snad jen období a přejde to. Nebo se mám připravit na závisláka, který bez prsu a dotyku neusne? Děsím se, do kolika do rána to zase bude dneska.

Děkuji za Vaše názory a omlouvám se za sloh.

autor
23. lis 2022

@veroniqess Ty brďo, to nevím, jestli by mi v tomhle chtěla být. Není to nepohodlný, když je v tom takhle to mimčo svázaný?

elfka21
23. lis 2022

@fazolkazuzka tak to má třeba ještě obrácený biorytmus ne? Někde jsem četla, že to muže trvat i tři měsíce, než dítě pochopí, kdy je den a noc.

autor
25. lis 2022

Děkuji všem za rady. Ještě mě teda napadlo, jestli jí nevadí a tím pádem pořád nebudí opruzený zadeček. Teď s tím asi týden bojujeme. Už to bylo dobrý, ale zase se to vrátilo. Nepomáhá Sudocrem ani Bepanthen. Nemáte na to nějakou radu?

gbp
25. lis 2022

silnej cernej caj nam zabira nejlip. pouzivam perlan misto ubrousku, klidne ho navlhcim primo tim cajem, opatrne otru a klidne jeste tamponkem a tim cajem potru a necham zaschnout. co nejvic vetrat. nekomu zabira repik, ale ten u nas neprosel. hlavne nemazat na vlhko.