Mimi nošení prostě nesnáší. Co vaše děti?

tezu
21. črc 2010

Ahoj všem, mám na vás otázku ohledně nošení dětí. Taky to vaše mimnko nemá rádo? Já mám 10ti týdenní holčičku a zkoušela jsem jak šátek tak Manducu, ale ani jedno se jí nelíbí. Ona obecně není moc chovací typ, ale že by se tak nerada nosila, tomu se mi nechce věřit. Zvlášť když všude čtu jaká je nošení paráda a nádhera. Nemusí být vlastně ani v kočárku, a proto jsem si pořídila Manducu, abych s ní mohla ven a aby se jí to líbilo a ejhle, řve jak tur. Nemáte někdo podobnou zkušenost? Co dělám špatně? Jo a taky mi přijde, že v Manduce ty nožičky ještě nedá tak od sebe jak ukazujou na videu a v návodu, tak nevím jak se správně seštelovat..

tezu
autor
22. črc 2010

@mmmk Mame to uplne stejne, bydlime ve ctvrtym patre bez vytahu a tak treba do auta ji v necem nest musim. Uz proto,ze kdyz jsem ji mela jen tak v naruci,tak jsem pres ni prehlidla schod a svihla sebou , nastesti pro ni bez nasledku, jen otevrela a zase zavrela oci,ale pro me to bylo poucny dost. A psa mame taky, a rada bych s nim chodila na prochazky, kdyz je tu se mnou celej den zavrenej, je mi ho lito. Stejne tak nakoupit do obchodu, kam s kocarkem proste neprolezu. Zkratka nosit potrebuju a tak jsem to vcera zkusila dat pritelovi a normalne ta mala priserka u nej nebulila, jen tak popotahovala, ale uz vic cucela co to jako je za novotu🙂 Tak se to snad podda.

tezu
autor
22. črc 2010

@strouzek K tomu noseni a kocarkovani jsou dva nazory, ten proti noseni znas, ale je taky nazor proti kocarku, ktery to zduvodnuje tim, ze na lezeni na zadech pater miminka neni pripravena, je to pro nej neprirozena poloha, naopak prirozene je noseni, kdy se castecne nebo uplne schouli a pater se zaobli. Kocarek byl vymyslenej pro dnesni generece maminek, ktery proste potrebujou dite odlozit a neco delat, trebas jen jit vedle toho kocaru bez "zateze". Naopak cela historie je o noseni, odjakziva se miminka nosila na brise ci zadech maminek, ktere musely pracovat. Miminko je blizko mamy, ta mu muze kdykoliv pomoct a dat co potrebuje, a pritom ma spoustu vjemu, ktere by nalezato nemelo. Nikde v prirode nevidis, ze by mlade lezelo na nejaky desce, vzdycky se chouli v hnizde,anebo na tele mamy. Jen si treba predstavim opicky v ZOO🙂 A kdyz je mlade tak malicky, ze se jeste neudrzi, tak je v hnizde a ani mama ho neopousti, natoz aby si ho polozila do kocaru a sla se projit🙂
To cos videla holt nebyl spravnej priklad, kazdej to se satkem zezacatku neumi a myslim ze i tam maminka to pak dobre vedela, ze to nebylo idealni ani vzhledem k teplote venku.

eloana
22. črc 2010

@tezu ano to je pravda staci se podivat do rise zvirat))
ja nemusim moc stale noseni,ale na prenaseni je to urcite dobra vec

majdula
22. črc 2010

@strouzek Tak to jsi ale videla spatnej priklad, jednak bimbajici se hlavicka znamena, ze mela pani spatne navazano a druhak soudna mama v tomhle vedru ven nenosi a kdyz uz, tak v primesovem satku (ty materialy jsou ted dost hi-tech, koukala bys, jake ty "hadry" za nekolik tisic maji vlastnosti 😉 ) a nosi se funkcni pradlo, takze to poceni je rekla bych srovnatelny s kocarkem. I kdyz se priznam, ze ted ven uprednostnuju golfac, prave kvuli vedru. Ale na jare a v zime, kdyz byl prcek jeste v hlubokym kocarku, jsme nosili zvlast do mesta na cviceni atd porad, ona MHD neni moc ke kocarkum vlidna ☹

Mimochodem opravim ti zazity, ale prezity nazor, ze na zadicka je dobra rovna tvrda podlozka - to uz je zaplatpanbuh prekonane a doporucuje se poloha v klubicku cili pater da se rict v prenatalni poloze... doporucuju knizku Nezna naruc rodicu 😉

majdula
22. črc 2010

A k tematu - ja se k noseni stavela neutralne, kdyz uz nosit, tak akorat v nositku, satek mi prislo sileny motani a zkratka kus hadru typicky pro alternativni ekoteroristky...
poridili jsme tedy za tri litry Beco a ejhle, prcek byl na to moc malickej a nelibilo se mu to pochopitelne...
pujcila jsem si od kamosky nejaky no name satek a hruza, ve trech tydnech moje pokusy a kolibku prorval (ted uz vim, ze to byl blbej satek a blbe vazajici mama 🙂 )
Ale hodne se mu libilo u tatinka v babyvaku, tam usinal rad.

Teprve nekdy ve 4 mesicich jsem to zacala zkouset uvazat si ho vertikalne a jit treba na chvilicku jen vedle pro rohliky - a ono se mu to libilo! Uz cucel ven a pritom jsme se tulili (jo, ono je to taky o tom, jak je kdo tulici a mazlici typ 😀 ) Proste jsme k tomu museli dozrat, ja i on. Dnes mame tech "hadru" sedm 😅

Ted uz mam zkusenosti a vim, ze dalsi ditko budu stopro nosit v satku, ale uprimne myslim, ze pro prvomatku je kdyz uz, tak lepsi nejake nositko a fakt postupne zvykani, on nikdo ty uvazy neovlada hned dokonale a taky si nemyslim, ze si hned zezacatku poridi znackovy satek za nekolik tisic a i to hooodne ovlivni to vazani a celkovou pohodu obou... pak se prave stane to co mne, ze miminko breci a nelibi se mu to a mame taky ne a zbytecne to noseni odpiskaji.

Doporucuju proste zkusit to za cas znova 🙂

tezu
autor
22. črc 2010

@majdula Aha, my budem podobny pripad. Zmeny nemame radi, nejlip je nam na nasi hraci dece nebo v nasi postylce, nedej boze ze ji dam do autosedacky, kocarku nebo satku a nositka, zda se ze ji to musim pomalinku navykat. Asi neni splachovaci.) Ale to je dobre. Dik za zkusenosti, cloveku je lip, kdyz v tom neni sam🙂

strouzek
22. črc 2010

no tak mě malá spí na zádech minimálně, spí na břichu nebo boku, jinak neusne vč. kočárku takže si myslím že zase až tak si záda neničí 😀 no každopádně mě asi do nošení nikdo nepřesvědčí ani těma nej teoriema, každý má na to jiný názor, možná je nošení pro děti to nejlepší na světě ale i já u naší malé vím že i kdyby to bylo to nejzdravější co může být tak nejen že já bych jí se svýma zádama neutáhla a za druhé naprosto přesně vím že by tam být nechtěla (viz důvody které jsem už popsala)
malé chceme pořídit akorát takovou tu krosničku ale tu až na příští rok kdy jí bude už tak rok a jsem opravdu zvědavá jestli tam bude chtít být, protože včera jsem s malou seděla v zahrádce, malá hopsala ,mazlila se ale ve chvíli kdy se jí trošku začlo chtít spát začla mě kopat a sápala se po kočárku, dala jsem do kočáru a takřka okamžitě usnula,jak by to dělala kdyby byla opička v zoo to fakt nevím, asi by to musela být jediná opička se svým vlastním kočárem 😀

majdula
22. črc 2010

@strouzek Kazdy podle sveho, vsak rikam, je to aj hodne o tom, jestli jste obe tulidla nebo ne 😉 mne je to noseni krome prakticnosti v MHD a podobne proste mily, je to takovy mazlivy, no 😅

A jen poznamka na okraj, jestli mas problem se zady, tak te muzu ujistit, ze s krosnickou si je stoprocentne odrovnas 😔 Satek (ale spravne navazanej!) bys ani necitila, ale krosna ma teziste dost od tela a kazdej gram je sakra citit. Vsak uvidis sama 😨

strouzek
22. črc 2010

majdu tak já jsem za celý ty 4 měs. jela busem jen jednou a to takovým tím cyklobusem který jezdí na praděd, a tam i kdybych šátkovala bych si to fakt neodvážila, nebylo k hnutí, lidi se tlačili, měla jsem problém tam procpat i korbu a uchránit malou a ikočár aby mi ho lidi nezlomili, natož abych si dala na sebe malou 😅
jestli jsme tulidla to nevím, tulíme se když je vzhůru dost ale většinou jí mám u sebe a nebo jen tak ležíme a tulíme se ale jak říkám jak je trošku ospalá jde matka stranou a chcesvoje pohodlí 😀 jinak krosnu bude tahat manža nebo tchán, já nejsem "přírodní" člověk, rozhodně ne sportovec , pro mě je relax jedině v ležaté poloze s nohama nahoru ale manža se těší jak budou s tchánem dělat až bude malá větší výšlapy do Jeseníků. 😀

majdula
22. črc 2010

@strouzek A to je prave ono, mne k noseni mimojine donutilo i to caste jezdeni MHD, bydlime na kraji mesta a skoro kazdy den jsme jezdili do centra na cvico, plavani a podobne busem a tramvaji, pac autem se to neda...
A dopo je sice vsechno prazdny, ale o to hur - duchodci ti nepomuzou a tech par lidi co jede vetsinou na zastevce pred kocarem zdrha, jen aby nemuselo pomahat 😒 A bezbarierove spoje vetsinou byly narvane kocarkama... Proste pro me to cestovani bylo utrpeni (ted uz ne, golfac si vynesu do schodu sama) a kdyz jsem jela poprvy bez kocaru, jen s nositkem, to byla takova uuuleva a samostatnost...! 😵

Jestli bude tahat krosnu chlap, tak to jo, ten ji zvladne. Ale stejne, aniz bych chtela agitovat, kupte si za stejny prachy radsi ergonomicke nositko 😉 Ona krosna sama o sobe ma tri kila, nositko nula nula nic... v krosne kdyz mrne usne, tak se zhrouti doboku a je to dost nepohodlny... a mimochodem, ty vzory... 😵 kuk
http://www.gosette.com/images/beco_porte_bebe_c...

strouzek
22. črc 2010

aha tak to chápu,no já bydlím u náměstí a ještě v 1. patře tudíž všude to mám 5 kroků, a malou vynáším pár schodů, do většiny obchodů se dostanu s kočárem, tak kam se nedostanu tak postavím malou ven na tu chvilku. pro místa kde vím že to bude na dlouho tak tam chodím s manžou který hlídá venku.

jinak díky za typ na to nosítko 😉

strouzek
22. črc 2010

mě ten odkaz nejde zobrazit 😅

majdula
22. črc 2010

@strouzek A tohle? http://www.hracky-vybavicky.cz/34-beco-butterfl...

My mame toto https://www.modrykonik.cz/fotoblog/majdula/albu...

A omlouvam se za OT, nechci tady nejak agitovat 😅

Proste a jednoduse, jestli ted miminko noseni "nesnasi", tak to chce zkusit za mesic... dva.. tri... a hlavne v klidu, nic nelamat pres koleno 🙂

tezu
autor
22. črc 2010

@majdula Diky za postrehy, trosku jsem doufala, ze se ozve vic maminek s podobnym problemem. No asi jsme trosku exoti, skoda, ja bych nosila, jeejej, chodili jsme po horach a nesmirim se s predstavou, ze to nepujde, protoze budto jsem ja kopyto a neumim ji nosit, nebo si prcek nezvykne a bude se vztekat. A mimochodem vsecko nejlepsi k svatku preju 🙂

mystique
22. črc 2010

Oprvadu to chce zkoušet a hlavně s nosítkem nebo šátkem nestát a čekat jestli bude klid nebo řev 🙂 Oni potřebují pohyb, takže zkoušet jít třeba jen 15 minut ven a druhý den znova. Na jaro a na podzim nedám na manducu dopustit. Ted v tech vedrech bych malou ani sebe netrapila, ale když je cca okolo 20C je to pohoda. V zimě mi to dokonce přišlo lepší. Měla jsem pocit, že malou víc zahřeju u sebe než někde v kočárku. Mám přes ní danou mikinu ušitou na nošení dětí a pohoda. Teplo je oběma 🙂

tezu
autor
22. črc 2010

@mystique Ja samozrejme nestojim, chodim a houpu a zkousim, ale ven se zatim jit neodvazim. A melas manducu uz odmala? Nam ted bude 11 tydnu, takze jeste mam zapnutou novorozeneckou vlozku, ale zda se mi, ze tam ma nozicky stejne nejak spatne, jestli neni problem v tom,hm..

mystique
22. črc 2010

Měla jsem malou poprvé manduce cca v 8 týdnech. Hlavně ty nožičky tam nesmíš mít dané v těch gumičkách to bývá častá chyba. Ta gumička tam má funkci jen když sroluješ vložku a uchytiš to těma gumičkama at neplantá. Na dítě to tam není. Hodně holek opravdu vyrazilo třeba jen obejit barak a oni si opravdu zvyknou. když se něco okolo děje jsou spokojený. já jsem pak už s manducou cestovala i vlakem.

mmmk
22. črc 2010

@tezu Pouzivam manducu presne na to, co ty - taktez 4. patro bez vytahu a k tomu podzemni garaz + venceni psiska. Divala jsem se ted do fotek, tak v tom nosim malyho od 3 tydnu. Rozepnula jsem si ten zip, cimz se to prodlouzilo a ma v tom pekne podeprenou hlavu. Ja to ze zacatku pouzivala na "řevy večerní" 😀 To das rvouna do manducy a chodis stylem "umbabauuu" nebo "kralovske regééé" a to se rostakum libi 🙂

@majdula Majdi, nezkouselas mei tai? Ja prave vaham, ze bych to prubla. Satek me moc neoslovil, dula me naucila asi 5 uvazu a pujcila mi jeji. Ale je mi v tom horko, blbe se do toho leze v desti v aute a necitim se s tim moc jista. Manduca je jiny kafe a uz to pomalu nosim jako tricko. V nasi materske skupine uz jsem proflaknuty nosic. Vsecky si nosi decka z auta v autosedackach, jen ja v nositku, pac autosedacka je se sedmikilovym macikem uz trochu moc!

majdula
22. črc 2010

@mmmk Na vecerni brekot jsme meli prave babyvak. Hrozne rad v nem Rada usinal. Ale na noseni ven to fakt nebylo. Mei tai jsem nezkousela, ale rada bych...

S tim satkem je to o zvyku, cviku (taky byla zprvu ta nejistota, o ktere pises) a fakt o tom, ze k tomu musi clovek i miminko tak nejak dozrat... Mne to uz ted ani neprijde, ze na sebe neco motam. Do auta si predem navazu dvojity kriz a pak uz jen zastrkavam a vyndavam dite 🙂 Jak je mama jista a klidna, tak je v klidu i prcek a bere to jako samozrejmost, ze se nese. Ted zpetne vidim, ze se to zpocatku Radovi nelibilo mozna i proto, ze ja sama jsem byla vystresovana a nevedela si rady.

tezu
autor
22. črc 2010

@mystique no do gumicky nozicky nastesti nedavam, videla jsem instruktazni video🙂 ale prijde mi ze v tom uvnitr ma proste ty nozicky vselijak, az doroste a bude je mit ven tak to bude jednodussi, ale ted se mi to zda nejaky divny, nevim jak ji tam poskladat. Ale mozna ze to si jen vymejslim duvody proc tam nechce byt🙂

blandik
22. črc 2010

Náš malý taky nošení neměl rád. V té poloze se neutišil ani neusnul. Sama jsem ho ani moc na nošení nechtěla navyknout, takže mi to vyhovovalo. Byl rád u nás v náručí, ale v sedě.

mystique
22. črc 2010

@tezu spíš to chce opravdu trpělivost a klidně počkat měsic a zkusit to. Hodně mamin to zabalí hned na začátku, ale je to opravdu jen o zvyku. každý mi vykládá jak je Manduca složitá a já myslím, že nic jednoduššího není. malá když měla tak 1/2 roku tak v ní klidně vydržela 2-3 hodiny. pak přestávka na přebalení a jídlo a mohli jsme jit dal. Ted přes ty vedra vydrž a jak se trošku ochladí tak zase zkuste trénovat.

mystique
22. črc 2010

@mystique jinak jsem manducu na utišování moc nepoužívala. Jen párkrát večer, když už byla opravdu krize.

tezu
autor
22. črc 2010

@blandik a kocarek rad mel?takze jsi ho vsude vozila?

tezu
autor
23. črc 2010

@mystique a tvuj prcek to mel rad hned od zacatku, uuplne bez revu?🙂

mystique
23. črc 2010

@tezu No řekla bych, že se ty intervaly docela prodlužovali, kdy malá v tom vydržela dele a dele. Na poprvé jsem hrdinka vzala manducu, malou a našeho 60kg psa a šla jsem na hodinovou procházku. No vraceli jsme se s řevem jak blázen - dokonce jsem za chůze kojila 🙂 naštěstí tohle rychle přešlo.

tezu
autor
23. črc 2010

@mystique No tak to mi dává velkou naději🙂 Včera v tom vydržela u přitele půl hodiny a usnula!Paráda.)

mmmk
23. črc 2010

@tezu Davas jeste tu novorozeneckou vlozku nebo ne?

tezu
autor
23. črc 2010

@mmmk dávám, ale už je to jen tak tak, máme 5,5 a je to tuším do 6 kilo doporučený.

mmmk
23. črc 2010

@tezu Vcera jsme se o tom bavily s nejakyma mamkama u duly a prave dula rikala a i ukazovala, ze tam decka jakoby lip sedi, kdyz je to bez. Ze si musi zvyknout na ty roztazeny nozicky (kolem drobnejsich lidi je to snadnejsi, takze tatinci by meli nosit az trosku pozdeji) a ze nektery deti maji trochu strach z toho, ze je nedrzi ruce, ale latka. A ze to je ten problem, proc deti nesnasi noseni. Ze nektery si zvykne a nektery vubec nikdy. Ale myslim, ze jak v tom usnula, ze uz je to na dobre ceste 😉