• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Šátek nebo Manduca. Co je na nošení lepší?

4. srpna 2015 
Prosím poraďte, co je na nošení dětí lepší....Malá má 3 měsíce a Manduca se jí nelíbí, ani se do ní nenechá zapnout. Šátek je zase potíž v úvazech, které se musí vázat při každém použití....Prosím o názor všechny maminky, které mají zkušenosti nejlépe s obojím. Všem děkuji zá názor. :wink:
5. dub 2011 v 18:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak u nás to bylo naopak.. v šátku se mu nelíbilo a manducu si oblíbil...takže je to fakt těžké každému miminku se líbí něco jiného...s šátkou jsem taky zručná nebyla, ty úvazy jsou nic moc...ale takový ten základní kapsa s křížem, to snad zvládne každý....... :slight_smile:
5. dub 2011 v 18:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak malemu mimcu muze byt jeste manduca nepohodlna. My jsme meli elasticky satek, kdyz byl maly mimco, docela to slo, pak jsme koupili ergo asi v jeho 3m, ale tak do 6m silne preferoval satek. Potom se behem tydne preorientoval na ergo a o satku uz nechtel ani slyset. Bylo to proste v tu dobu taky dano jeho potrebou tesne blizkosti v pocatku a poradneho rozhledu pozdeji :slight_smile: Navic elasticky satek se nam kolem 8kg maleho zacal dost provesovat, takze to presunu na ergo taky jen prospelo.
5. dub 2011 v 18:45  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
My máme obojí, teď už nosím skoro jenom manducu, protože je mi pohodlnější, synovi to je asi jedno. Ale když byl malinkej, byl v šátku...myslím, že je to pro malinkatý miminka pohodlnější. Existují i úvazy, které se nemusí pořád znovu uvazovat a dítě jenom vyndáš a nandáš, popřípadě dotáhneš. A je pravda, že elastický šátek se líp váže, nemusíš být tak pečlivá.
6. dub 2011 v 09:46  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
prý by se do nosítek neměla dávat miminka uplně mrňavá. do nosítka musí trošku vyrůst. takže v počátku šátek, později nosítko. nebo zajímavá a i celkem levná varianta - než ti mimi do nosítka doroste: http://www.branakdetem.cz/baby-vak-haipa-daipa-bio.htm . ale já asi koupím vak a šátek a časem asi i to nosítko. ten vak je totiž taková rychlovka, na poponášení, na chvilku doma atd. na delší cesty spíš šátek a pak to nosítko. hodlám totož opravdu hlavně nosit, tak snad se ty investice vyplatí. ale pravda je, že mám kamarádku, které dítě v čemkoli (vak, šátek i nosítko) zvracelo. až teď - zhruba ve dvou letech - zvládá pobyt v takové té krosničce.
6. dub 2011 v 10:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Hlasuju pro šátek, měli jsme, využívali od 2 týdnů cca do roka, pak už malý dobře chodil. Malý v něm chtěl být o mnoho víc než v kočárku, měl šátek jako "odměnu". Elastický jsem neměla, protože je vhodný jen cca do 6 měs., nechtěla jsem investovat do více šátků, když jsme měli i kočárek. Ale jinak super, využili jsme hodně, třeba i když jsem chtěla zajít na výstavu nebo tak :wink:
6. dub 2011 v 17:17  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Do nosítka jsem dávala děti jen s novorezen. vložkou, jinak vertikálně na ně bylo moc velké (nedaly nožky tak od sebe). Šátek se jevil jako lepší alternativa, akorát manželovi zpozačátku vadilo motání... Nakonec jsme to střídali.
Šátek - dítě bylo výš (na zádech) a koukalo mi tak přes rameno dopředu, čili bezva výhled. Na výletech jsme odmotali a mohli ho dát na zem místo deky. V zimě zahřál, v létě v něm hic (pokud nemáš hedvábí, ale to je zas jen pro lehčí děti).
No a nosítko - rychle dolu rychle nahoru - žádné motání, zas mi ale koukali do zad. V zimě se blbě navazuje na bundy a kombinézy, to jsem šátek pomalu nevytáhla.

Pokud se ale rozhodneš pro šátek, šla bych rovnou už do pevného a ne elastiku - i v kvalitním pevném se dobře nosí hned od narození, elastik bude časem malý...
7. dub 2011 ve 13:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@delapa @ssassi @meleri @veruska007 @hamma @luthien.k @sussanah @petra.vavra

Ahoj Maminky :slight_smile:

Ráda bych Vás oslovila ke vložení Vašich zkušeností s Manducou, protože právě toto téma spolu s ostatními ergo.nosítky, šátkami apod máme v naší maminkovské knihovničce Modrého koníka a díky Vašim zkušenostem, radám a tipům pomůžete ostatním maminkám, které o nich shánějí informace a potřebují poradit :slight_smile:

Svou zkušenost můžete vložit zde: http://www.modrykonik.cz/ergonomicka-nositka-manduca/ a zapojíte se tak i Vy do tvorby koníkovské Wiki knihovničky, kterou si tady všechny společně tvoříme a budujeme tak něco víc, než je fórum :wink:

Děkuji Vám, že pomůžete!
Janča
1. lis 2013 ve 14:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
http://www.stream.cz/nejnovejsi/adost/10001659-adost-detska-nositka
takže pre novorodenca šatek a vačšie manduca, misme teda mali len manducu, mne vadilo ze ten satek som musel afurt uvazovat a obmotavat atd.
12. bře 2014 ve 22:34  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
A kdyz se mi narodi ditko prelom leden unor a predpokladam ze nejdrive bych nosila od dubna,je lepsi si poridit rovnou manducu?Jak je to pak se zady?Neboli?
22. zář 2014 v 17:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
manducu až tak od 5 měsíců řekla bych, malému se v ní také nelíbilo a teď už lepší, ale zas chlapovi se nelíbí, že nosím takový "batoh" :slight_smile: takže máme fly tai, manducu chceme prodávat
4. srp 2015 ve 12:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
starší přijal manducu mezi 3-4m, šátek jsem neměla, nechtěla jsem ho stále vázat, pak si to oblíbil a byl tam stále, mladší byl v manduce od narození a miloval ji. Já měla i na manducu fusak a nosila jsem i v zimě, mladší je v unoru
4. srp 2015 ve 12:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek