Miminko chtělo být samo. Co myslíte vy?

l22l
2. črc 2022

Holky, já mám teda pořad 6tinedeli, tak jsem asi precitlivela, ale dnes se stala taková situace. Vzali jsme s námi miminko na zahradu, počasí už bylo k večeru Ok, akorát oblečená, prebalena … byla v houpatku a zacla řvát, tak jsem ji dala do kolíbky, jestli není unavená, taky řev. Nabídla jsem prso, nechtěla, chovat v ruce taky ne. Zkusila jsem ji teda dát dom do postýlky a byla spokojená ikdyz jsem odešla. Proste chtěla být sama? Nebo únava? Jsem z toho taková zkleslá, myslela jsem že ji uděláme radost, bude si to venku všechno prohlížet a ono prd… samozřejmě ji to nemám za zlé, jen mám strach aby neodmítala naši přítomnost i do budoucna

mia_von_prag
2. črc 2022

Možno miminku vadila teplota /hluk/ niečo iné vonku a chcelo byť v postieľke. Možno by po chvíli zaspalo aj vonku, novorodenci spia veľa, hocikde. Nerob určite teraz žiadne zavery do budúcnosti ohľadom jeho osobnosti alebo vzťahov.
Ale chápem, ja som cele šestonedelie plakala, radšej ani nenapíšem čo mi vtedy napadlo 😂

lv
2. črc 2022

Večer je pláč obvyklý, nic čím by odmítalo rodiče.

levandule_k
2. črc 2022

@l22l Možná byla unavená, také pokaždé nemáš náladu jít na zahradu a někdy si ráda hovíš doma v klídečku 😉

areh
2. črc 2022

@l22l syn byl dlouho nejspokojenější u sebe v postýlce. Nic bych za tím nehledala 🙂

sorboni30
2. črc 2022

@l22l moje dcera je predcasne narozena a jinak nez sama v posteli neusne tak aby byla v klidu.. Neuspavame ji. Kdyz je unavena, polozime ji do postylky a ona po chvíli sama usne. Nekdy si moji přítomnost vyzada a chce byt u me, ale nejradeji spi sama v postylce. Zas bud rada, odpocineš si a neboj. Pro miminko jsi nejdůležitější.. 💓

tasimia
2. črc 2022

@l22l malá jednu dobu taky radeji spinkala sama v postýlce, měla tam hnízdo a v tom se ji dobře spalo. Viděla jsem, že chce spát a nesla jsem jí tam, bylo jí tak dobře.
Neboj malička tě potřebuje, jen ji možná bylo teplo/chladno nevím jake máte počasí, u nás třeba prší.
Nehledě na to, že venku ještě nic moc nevidí, je maličká.
Přeci jen, i já mám raději postel než třeba gauč.
Jinak malé jsou dva roky a spí s námi 😍.

emillyhk
3. črc 2022

Uvidíš, jestli to bylo jednorázově nebo se to bude opakovat. My takhle náhodou zjistili, že syn opravdu chce spinkat sám v postýlce. Všude se dočteš, jak miminka vyžadují kontakt s maminkou, houpání, bílý šum, apod. Jednou jsme už při uspávání byli všichni úplně vyčerpaní, na chvilku jsem malého položila do postýlky, abych si protáhla záda a on skoro hned usnul. Příště znovu. Takže když přišel čas, kdy byl zvyklý usínat, tak jsem ho položila do postýlky, sedla si tak aby na mě viděl a nechala ho být. A během chvilinky spal. Od malička nemá rád při usínání hlazení, houpání, "šššš", apod. Prostě se mu líp usíná v klidu. Samozřejmě se to různě mění, když třeba rostou zuby nebo je nemocný, tak se chce chovat, ale jinak radši spí sám. Dokonce i ve svém pokojíčku. Spím u něj jenom když je to potřeba.

apokalismus
3. črc 2022

@l22l moje druhorozená na konci šestinedělí začala vyžadovat spaní v postýlce, žádné houpání, chování... kňourala a vrtěla se dokud jsem ji nedala do postýlky a pak v pohodě spala...ani nechtěla moc spát v kočárku, prostě byla postylkova.... Takže třeba bude tvoje taky chtít spinkat sama v klidu bez uspávání....a nebo ji bylo venku teplo, něco ji rušilo...z těch veder jsou ty děti taky vyřízené a můžou se chovat trošku jinak 😉.

janule0123
5. črc 2022

@l22l třeba unavená a chtěla své známe prostředí … venku toho moc neuvidí na to je ještě prcek … pro tvůj klid .. vše se hrozně rychle mění u těch prcku … co je teď muže byt za měsíc dva přesně naopak 😂

amazonkajanik
8. črc 2022

@l22l nechtěla být venku, to je jediné, co mě napadá. Zpěv ptáků, okolní hluk. Jsou děti, co zaspí vysavač, ale sotva se ozve kohout od souseda a je vzhůru...
Mě syn zaspal motorky co jely kolem, ale vzbudilo ho čmuchání cizího psa (když byli naši doma)