Miminko leží na jedné straně. Stalo se vám?

makkyv
9. únor 2021

Ahoj holky. Už se vám některé stalo, že vám miminko preferuje jednu stranu? Malá má 3 měsíce a já už od porodnice co kojím, tak moje levé prso je větší a tudíž z nej chce i víc pít, na druhé prso moc nechce až se vzteká, je opravdu malinké, tak je těžší ho i podebrat. Tudíž LP řekla, ať kojim klidně jen z levého. No jenomže malá spí večer se mnou a na prsu, tudíž je stále na levé strašně z mého pohledu. Na pravou se ji vůbec nechce, i když ji tam dávám, stejně je hned na leve. Karticky na ne kouká na prave, ale i když jdu uspavat chce být furt na leve 🤦🏽‍♀️ Dnes mi MUDr řekla, ať to střídám, že má lehce tu hlavicku na stranu nebo co, ale ze se to srovná když budeme cvičit a věnovat se tomu aby byla na prave strašně také. Jenomže je to strašně těžký, kojim stále a to je ta levá strana, když spi je též na leve strane; tak se ji snažím dávat na pravou když třeba něco dělám a nebo na ni mluvím a něco ji ukazuji.. snad to bude stačit, ale nevím jak mám ji donutit dat na tu pravou, když nechce 😩 Vim, ze si za to muzu i ve směs sama, ze kojim jen v levého prsa, ale to druhé je opravdu už od porodnice malinke a být na něm nechce.. mate zkušenost a co vám pomohlo? Popřípadě co byste mi poradily? Děkuji moc Markéta

monnylee
9. únor 2021

Taky jsme to ve třech měsících řešili, přestavěli celý pokoj, hračky dávali na jednu stranu a stejně radši koukal do zdi než aby byl na pravé straně, tak měl dost šišatou hlavičku. Pořád jsme motivovali, kojila jsem na levém boku (malý ležel na pravém) a kojila jsem tak z obou prsou, v noci ho občas otočila a stále nic. Teď (4,5 měs.), když je v postýlce, tak ho občas vídám, jak má hlavu na té správné straně, i přes den ty strany už víceméně střídá a i hlava se mu pomalu rovná, a to už ho tolik nehlídáme aby měnil strany. Chce to čas, věřím, že se vám to povede 😊.

makkyv
autor
9. únor 2021

@monnylee děkuji moc 😊 dnes na tom pracuji jak to jde 😍

klokanka31
9. únor 2021

@makkyv Moje malá preferovala pravou stranu. Doktor nám jen řekl ať jí zkusíme motivovat hračkama. Nefungovalo nic. Až mě napadlo vzít si ji do náruče, aby koukala jako za mě, její hlavu jsem dala těsně vedle mé. No a protože nemohla otočit hlavou doprava, když tam byla moje hlava, otáčela ji teda doleva. Během týdne bylo po starostech ☺

makkyv
autor
9. únor 2021

@klokanka31 děkuji zkusím 😍ale ona si to vždy nějak udělá koza 😂

squezy
9. únor 2021

@makkyv Zkus taky kolotoc nad postylku. Jinak když ji dáváš do postylky spinkat, tak stridat strany. Ja si vždycky davala plysaka, kde měli kluci oblicej, abych pri dalsim spanku věděla, na jaké straně spali. Jinak hodně děti preferuje jednu stranu, my se kvůli tomu dostali na rehabko. Ukazala nam takove spíš hladici cviceni a za chvilku to bylo v pořádku.

klokanka31
9. únor 2021

@makkyv Malá se taky pokoušela, ale nakonec jí tohle přesvědčilo 😊

alilali
9. únor 2021

@makkyv Mému synovi odstává ucho, resp. má ho "zdeformované", protože měl hlavu stále jen na jednu stranu. Chodili jsme na Vojtovku od 6 týdnů a nepomohlo. Nakonec jsme, když usnul mu otočili hlavu na pravou stranu o dali tam plysovou kostku aby se nemohl otočit zpět na pravo, pomohlo to, ale ouško má jaký má.

mmm88
9. únor 2021

Také jsme měli. Motivování, otáčení, polštářky, všechno co jsme zkusili nepomohlo a vždy skončila pouze na pravé straně. Kojila jsem také jen z jednoho prsu 🤷‍♀️ když už měla hlavu celou slehlou, tak jsme začali cvičit vojtovku a během týdne se to srovnalo. Hlavička se ji taky hezky srovnala 😊

sigyn
9. únor 2021

My jsme také řešili a jediné, co bylo trochu účinné, tak byly polohovací válečky na noc. Doktorka nás furt strašila, že má šikmou hlavu a že je na to na helmičku. Vyslala nás na rehabilitace, a tam paní řekla, že nechápe, kde má doktorka problém. Ale tak když už jsme tam byly, tak nám ukázala pár cviků. Za 3 dny se dítko začalo samo obracet, a pak už bylo po problému. Doktorku pak hlavička už vůbec nezajímala.

makkyv
autor
9. únor 2021

@sigyn to mala třeba vydrží když je na ruce se dívat na svetylko nebo tak na druhé strašně úplně bez problému ale jen když se ji chce, kojit a spát vždy na te blbě straně kvůli prsu.. ale když ji mám v ruce nebo v lehatku a nebo na ni mluvím a blbnu tak normálně na druhou stranu se otáčí v pohodě.. napadlo mě třeba proste aby spala normálně na tom prsu v noci na te blbě straně a přes den ji kojit do fotbalku a vždy ji mít na druhou stranu, to by se mohlo snad zlepšit, ne?

sigyn
9. únor 2021

@makkyv Upřímně nevím. My jsme ji nechali spát 10 dní ve válečcích, čili vždycky když ležela, tak směrem na potřebnou stranu. A stejně nám doktorka řekla, že se to nezlepšilo. 🙄 To už jsem vážně nevěděla, co dělat víc. A to už ani nebyla moc kojená, protože jsem přišla o mléko. Případně nám doktorka radila dávat 10x10 minut denně na břicho, ale u nás to bylo nereálné, protože měla reflux.

makkyv
autor
9. únor 2021

@sigyn Jejku tak to mi je lito 😩

sigyn
9. únor 2021

@makkyv Není třeba, hlavička i reflux se po pár měsících spravily. U vás tomu jistě také bude tak. 😉

makkyv
autor
9. únor 2021

@sigyn děkuji děkuji

martt
9. únor 2021

@makkyv Řešila jsem u syna ,ze preferoval jen jednu stranu. Dr nas poslala k rehabilitačnimu doktorovi, kde zjistil ,že to má na druhé straně zablokovane. Takze jsme chodily na rehabilitace a po nich se to pak srovnalo.