Miminko se nemůže vykakat😢. Jak mu ještě pomoci?

nagojka
4. říj 2021

Ahoj maminky prosim moc o radu...Ten muj malej broucek ma posledni tyden problem s kakanim...jeste ored tremi dny to bylo tak ze nekakal pres den ale v noci se vyprazdnil treba 2-3...a ted posledni dva dny nekaka temer vubec max 1x...ted zrovna naposledy kadil vcera v 17:00..to si troufnu rict ze to mel az za usima,stolice byla naprosto normalni...od te doby zase nic...hrozne se sponuje,krouti a place...😢😢jsou mu dva mesice a tim ze ma plna streva tak ani moc nebasti max 120ml a to jeste jen v noci pres den vic jak 100ml nevypije..jsme na sunaru uz mesic a nikdy nebyl problem az ted...jak mu muzu pomoct aby se vyprazdnil?prdi uzasne,brisko ma mekke ale proste se nevykaka...😞celou noc i rano a dopoledne je to spokojene usmevave miminko to se obcas jen zakrouti..ale ty odpoledne kdyz uz neco zbasti a zaplni se jsou teda hrozne...od pul ctvte az do doby nez usne spi po pul hodkach potom ho to budi..no a potom vecer uz place zase unavou jak je pretazeny...uz nevim jak mu pomoct..kazdou radu uvitam...dekuji

lieselmeminger
4. říj 2021

@nagojka Zkus promasírovat bříško a případně rektální rourka - to na dceru vždycky zabralo. Jinak u dcery ať jsem dělala co jsem dělala - na zácpy trpěla a srovnalo se to až kolem roku. Jediné um co jí nedělalo problém byl Kendamil. A nejhorší to bylo při zavádění příkrmů. 😖

lieselmeminger
4. říj 2021

@nagojka Jo a ještě ho můžeš zkusit dát do vody. Ona ta teplá voda to bříško taky prohřeje a může mu to pomoct.

nagojka
autor
4. říj 2021

@lieselmeminger ve vode uz jsme byli,brisko masirovali...to se akorat vyprdi..😞😞😞na zacpy nikdy netrpel ba naopak byl pokadenej nekolirkat denne...az ted najednou z niceho nic...kdyby mel zacpu nemel by tvrde bricho treba.?rourku teda koupenou nemam ale zkusila sem na radu mamky do zadecku strcit teplomer...tak cekam co bude treba v noci...kezby se s prominutim ,,zesral'' zase az za usima...premyslim ze zavolam k doktorovi jdeme tam az pristi tyden ve stredu

novamamina
4. říj 2021

Já jsem dceri zkusila dát pár kapicek oleje na lžičku (asi 4...?) už si to nepamatuju. A pak jsem ji pomohla teploměrem. Taky jsem rourku neměla. A vykadila se řádně 🤣

anet_98
4. říj 2021

@nagojka my jsme tedy kojili, ale dávali jsme baby calm - malej měl po tom řidší stolici (občas i průjem), tak jen 2x denně a jinak jsme masírovali bříško. V nejnutnější chvíli jsme sáhli po rource a to šlo hned.
Jinak počkej ještě tak měsíc a bude to lepší 🍀 držím palečky, ať to rychle uteče ✊❤️

rosa106
4. říj 2021

@nagojka Řešila jsem to před týdnem. Měli jsme rekord 15 dni (dítě tři měsíce), sla jsem k doktorce, dostala zadanku na sono, ale už na to vyšetření nedošlo, protože ten 15 den to prislo…proste vše spotřeboval 🤷🏼‍♀️

nagojka
autor
4. říj 2021

@anet_98 babycalm jsme uzivali taky uz od prvniho mesice ale bylo psano ze se nesmi uzivat dele jak 4 tydny...🤷🤷rourku asi poridim kdyby nahodou to trvalo delsi dobu...naposledy kadil vcera odpoledne a to docela radne...ale je to nem videt jak je z toho nervni,jak tlaci atd...a hlavne nechce moc bastit...

nagojka
autor
4. říj 2021

@rosa106 ty blaho 15 dni 😳😳😳😳🥺🥺🥺tak to je masakr a ja tady resim jeden den...😢😢to si nedovedu predstavit...

rosa106
4. říj 2021

@nagojka No prave, buďte v klidu, pokud nemá žádné viditelné problémy, tak to nereste. Syn trpí doteď s každým prdem, hodně plakal, doktorce jsem volala 10.den, zkoušela jsem i rourku a nic, nakonec se ten 15. den povedlo a od te doby už je to zase v normálu. Třeba spurtuje a jeden den fakt nic neznamená 🙃

te_reza
4. říj 2021

Ale mimina nemusej kadit i několik dní,ne?

lennus
4. říj 2021

@nagojka Zkusila bych změnit mléko, vysadit Vigantol, jsou jiné možnosti vit. D, rektální rourku, nosit v šátku u sebe. Držím palce!

pampeliska1313
4. říj 2021

Já bych sáhla k rektální rource, pokud jinak všechno selže - čaje(syna to ještě víc zabetonovalo, prý to tak s um je, ale kdo ví), masáže, cvičení s nohama a nebo pokládání na bříško. Rourkuju tak jednou za týden, když už prořve třeba dva dny i noc, tlačí, snaží se, ale nejde to.

pampeliska1313
4. říj 2021

@te_reza na mm ne, na um by měl mít stolici ideálně každý den

te_reza
4. říj 2021

@pampeliska1313 ty jo, já právě vím, že ne vždycky to vadí 🤔

nagojka
autor
4. říj 2021

@lennus mlekem to neni na sunaru je os sameho zacatku a nikdy nebyl problem vzdycky po nem kadil krasne i nekolikrat denne...vigantol mame sice od doktra predepsany ale nedavam ho...davam do mlicka 1x probiotika🤔🤔tu rourku urcite poridim...

nagojka
autor
4. říj 2021

@pampeliska1313 v noci spinka krasne a kdyz se vzbudi na krmeni tak je desne vychechtanej...

treasurka
4. říj 2021

Strč ji teploměr do zadečku, JEMNĚ zašťourej do stran, vyndej, zvedni nohy a přitlač k bříšku,a čekej salvu...

nagojka
autor
4. říj 2021

@te_reza ja sem prave taky cetla ze kojeny mimina nekadej treba tejden ale na UM by meli minimalne jednou denne tak ja nevim..🤷🤷🤷uvidime no mdyz se nevykadi behem dvouch az trech dni tak to nak poresim jinak..je na nem fakt videt jak tlaci...

nagojka
autor
4. říj 2021

@treasurka teplomer jsem strkala ale je pravds ze jen strkala zadne pohyby do stran a ani nozickama sem pak nekroutila...urcite vyzkousim dekuju za radu👍

treasurka
Autor odpověď smazal
Zobraz
te_reza
4. říj 2021

@nagojka já do každý flašky dávala espumizan kapky a hodně jsme cvičili s nohama,ještě můžeš zkusit fenyklový čaj

nagojka
autor
4. říj 2021

@te_reza fenyklovej caj do nej nedostanu ani za zlaty prase...jakmile si cucne a zjisti co to je konecna...s nozickama cvicime pravidelne...ale jak rikam..to vsechno nam pomaha pouze k prdikum...

te_reza
4. říj 2021

@nagojka švestkový džus si zkoušela?

michaela1990xx
4. říj 2021

@nagojka u nas pomohla rektalni rourka, nebo švestková šťáva od Hippu, hruškova šťáva od Hippu a nebo lek Easylax. Easylax používám obcas ještě ted. Syn ma rok.

nagojka
autor
4. říj 2021

@te_reza nezkousela to takhle malemu prcounkovy muzu dat?...

michaela1990xx
4. říj 2021

@nagojka ja davala tu švestkovou šťávu ředěnou kojeneckou vodou.

te_reza
4. říj 2021

@nagojka koukala jsem že jsou od ukončeného 4 měsíce. Nevím, ale já bych zředěný trochu zkusila dát.

slecnami
5. říj 2021

Nám doktorka říkala, že miminka nemusí kakat až šest dní... Teda neumím si to představit, ale prý to není žádný problém 🤷‍♀️

martinau5
5. říj 2021

A není třeba nachlazený? To taky udělá u tak malých děti hodně.

petralp
5. říj 2021

@nagojka u nás je to naštěstí relativně v pohodě,ale v rámci prevence ho dám na pult a namasiruji bříško olejíčkem a pak mu různě zvedám nožky aby se ten zadek jako by uvolnil a pak ho nechám pokopat a většinou to tam za chvíli pustí.