Miminko se neotáčí. Co dělat?

veritanas
4. bře 2021

Ahoj holky, jdu si k vám pro radu. Naše Valča bude mít za týden půl roku a neotáčí se. Na bok.se otočí hezký na obě strany, ale na břicho to neotoci. Když jí pomůžu, že jí přehodim nohy, tak je na břiše hned, ale problém je ten, že zapomene pod sebou ruku. Navíc teď prodělala koronavirus, takže byly jiné starosti. Ale k Dr. Půjdeme nejdřív za 14 dní, tak nevím, co s ní mám dělat. 😔😔

marti89
4. bře 2021

Má čas 😉 Zkusila bych max. motivovat hračkami po bocích mimo dosah ručiček, cvičit s nožkami. Neteře se otočily 7. měsíci, můj první nedonošenec v 5. měsíci, druhý donošený syn ve 4. měsíci a třeba kamarádky prcek až k 11. měsíci. A jinak oba synové Covid teď také měli a týden mrňous nejevil zájem o otáčení vůbec..

klokanka31
4. bře 2021

@veritanas Taky bych dala čas. Nepamatuju kdy se moje malá otáčela, ale u každého mimča to je jiný, každé má své tempo.

chumlee71
4. bře 2021

Ma čas, nas maly se zacal otáčet na konci 6.mesice.

anakul
5. bře 2021

má čas, moje Julinka se začala otáčet když jí byl skoro rok a ted normálně chodí a mluví.

pexi
5. bře 2021

Každé dítko je jiné. Naše malá se k překvapení mě i doktorky otáčila na bříško už ve 2 a půl měsících. Ale zase nechtěla lézt. Ono to přesně podle tabulek je opravdu jen někde.

rexulka
5. bře 2021

To všechno teprve přijde. Pokud se otočí na bok na obě strany, tak ho nechte. Nemoc taky vysiluje. On se otočí. Nebojte...

petula.bir
5. bře 2021

Taky mám takový problém a jsem z toho taková nesvá.
Syn má 6m a nechce se otočit vůbec, jen se odráží nohou a vypadá to jako luk, propne se tím končí, vždy mu pomůžu, aby se přetočil ... Když je na bříšku tak už zvedá ruce a dává nohy pod sebe - jako, že chce lést mi přijde 🤔

veritanas
autor
5. bře 2021

@petula.bir já jsem z toho taky nesvá, ten první to už v této době dělal..a malá to taky občas dělá, že propne nohu, zakloní hlavu s začne se vztekat.. někde ks četla, že by měla vydržet má bříšku i tři hodiny
Tak to jako v žádném případě.