Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Miminku je cítit pupík, navrhujete něco lepšího než líh?

pekluska88
24. led 2017

Ahoj holky, máme půlrocni miminko,před dvěma dny jsem ji po koupání oblekala a ucítila zápach,jakoby zvratky..Zdroj jsem nezjistila,ale je dost blinkaci,tak jsem ji dala pro jistotu čisté pyzamko,řekla jsem si,že se mi to možná zdalo a dal jsem to neresila. Dneska jsem to opět po koupání ucítila,tak jsem ji celou ocuchala a je to z pupíku.. nevim,jestli ho má zapareny nebo co... Opatrně jsem ji pupík zkontrolovala vatovou tyčinkou, v zahybech tam měla trochu odemrelou kůži,ale hnis nebo něco naštěstí ne. Zitra pošlu manžela do lékárny, asi pro líh na pupík a budu ji to tím radsi cistit. Setkaly jste se s tím? Navrhujete něco lepšího,jak ten líh?

malinkaelinka
24. led 2017

Já nemám děti, ale taky se mi stalo, že mi byl cítit pupík, prostě se v těch záhybech drží maz a binec...vymyju mýdlem a hotovo 🙂

nellilie
24. led 2017

Ahoj, to bude maz a tak dokupy, prckovi to čistím lihem a vatovou tyčinkou, teď už je mu přes rok, prostě to čas od času jemně očišťuju.

pekluska88
autor
24. led 2017

@nellilie Tak budu čistit lihem... Samozřejmě jsem ji tahle pupík čistila v 6neděli, pak až se zahojil jsem o něj nějak speciálně nepečovala... Snad to tím lihem němůžu nějak přesušit, aby pak třeba nepraskal...😕

mrazulkav
24. led 2017

@pekluska88 Lihem fakt jen občas. Kamarádka takhle synkovi pupík přesušila (až moc důkladně čistila po odpadnutí pupečníku) a pak musela naopak mazat na zhojení.
Všeho moc škodí 😉

nellilie
24. led 2017

Já mu to hlavně nečistím denodenně🙂 Třeba jednou týdně respektive dle potřeby, dr. ani nedoporučila každodenní koupání, tudíž koupu dle potřeby a příslušná místa kontroluju a třeba jak se říká myjem jen to nejnutnější např. v umyvadle. Takhle se zanáší i náušnice u dirky v uchu, má to prakticky stejný zápach.

nellilie
24. led 2017

Jinak staré babky na hodně věcí doporučováy sádlo, samozřejmě nesolené, i naše pediatrička říkala že tím můžu mastit mimčo spíš než sice voňavým ale bůhví z čeho vyrobeným mazáním ro děti. Bylo mi doporučeno i na hojení nástřihu, ale to jen tak na okraj🙂 Každopádně když se jím namažete, možná po vás začnou toužit psi a kočky z okolí;) Nebo nějaký "masař":D

pathusha
24. led 2017

@pekluska88 da sa cistit aj olejickom na vatovej tycinke,alebo tamponom,aj to lepsie pusta spinky 🙂 vyskusajte l,ale nic to nebude,aj mne niekedy smrdi pupik ked sa spotim 🙂 je to asi tym,ze je zapadly a su tam zahyby,tazsie sa cisti..

popelka1984
28. led 2017

Co takhle šetrnější dezinfekci a ve spreji CUTASEPT F . Doporučili nám to v porodnici a tam to také na pupíky používali.

popelka1984
28. led 2017

Je to tento https://www.lekarna.cz/bode-cutasept-f-50ml-976...
Stříkala bych to asi jednou denně,jinak určite se zeptat doktorky třeba bude mit lepší radu v zásobě.

Sem začni psát odpověď...

Odešli