Molitanová matrace pro novorozence, ano či ne?

wendulka25
9. črc 2012

Ženy, k postýlce nové jsme v ceně dostali molitanovou matraci. Pro novorozence na prvních pár měsíců ano či ne? Nevím si rady.

wendulka25
autor
9. črc 2012

Holky není tu nikdo ze zkušenostmi?

weri1
9. črc 2012

za mě ano, já ji nechtěla, ale teď bych ji dala...mimi je lehké, nijak to neproleží....časem bych vyměnila

wendulka25
autor
9. črc 2012

@weri1 děkuji... 🙂 to jsi mě potěšila 😉

weri1
9. črc 2012

@wendulka25 každej si chválil...kokos-molitan-kokos, tak jsem ji taky koupila a sama bych na ni nespala, jak byla tvrdá 🙂

wendulka25
autor
9. črc 2012

@weri1 no pro začátek pro novorozenečka který je lehký si myslím že ten molitan stačí, jelikož je lehký později už bych uvažovala o jiné - ale jak ty píšeš né těchto kokosových, taky mi to přijde moc tvrdý a sama bych si to nedala. 🙂

slundo
9. črc 2012

Dokud se pod ním neprobíhá , tak ok, ikdyž se spíše doporučují tvrdší matrace ....jednak kvůli zádům a taky kvůli lepšímu dýchání. My máme napůl molitan a napůl kokos a jsme moc spokojený 🙂

wendulka25
autor
10. črc 2012

@slundo no na ten molitan kokos se právě chystám, ale říkala jsem si jestli pro to maličké lehké mimi, jak píšeš pokus se neprohýbá matrace tak že na ty první měsíce by jsme mohli nechat tu molitanovou a jak bude těžší tak tu napůl s kokosem 🙂

caricia1
10. črc 2012

Máme molitanovou a úplná spokojenost 🙂

ined77
10. črc 2012

taky máme molitanovou a v pohodě 😉 🙂 .

sarka11
10. črc 2012

u prvního jsem měla kokos-molitan-pohanka a v létě při vlhčím počasí vespod zplesnivěla 😒 , teď mám celokokosovou z Dřevočalu a bez problému 🙂

slundo
10. črc 2012

@wendulka25 určitě stačí, ale pozor, oni těžknou rychle 😀 My k postýlce matraci neměli, takže jsme rovnou kupovali tuhle, ale jinak bych řekla, že nic nezkazíš 🙂

veruska007
10. črc 2012

Ahoj, měli jsme. Do začátku určitě dobrá, funguje pod tím i lépe monitor dechu. Ale opravdu se velmi brzo proležela, po dvou letech jsme ji vyhazovali. A taky plesnivěla, zevnitř, asi jak se malý při spínku potil ☹. Teď máme molitan-kokos a je o moc lepší. Ale když jste dostali zadara, tak ji klidně používej, však až nebude dobrá, tak si koupíte lepší.

jop
10. črc 2012

@wendulka25 určitě ano, miminko je lehoučké, my měli taky molitanovou do 4 měsíců v kolíbce. Pak do postýlky jsme koupili už kokos-molitan. Taky mě překvapilo, že ta kokos-molitan je dost tvrdá, ale malý si nikdy nestěžoval, navíc je pravda, že já s 60 kg tu tvrdost vnímám asi podstatně intenzivněji než mimčo s 10 kg...

jeaneta
13. črc 2012

No podle mého názoru molitanová matrace není dobrá. My jsme koupili kokos s pohankou. Dítě by mělo mít na začátek co nejtvrdší matraci, takže kokosovou a to z důvodu rovné páteře. Ono si člověk řekne, že děťátko není tak těžké, ale přece jen 3 kila jsou tři kila. Když jsem dala malému pod hlavičku klínek, tak za hodinu ležení byl prohloubený, poté se opět narovnal. A to měl na klínku jen hlavičku, tak si vezmi, jak se proleží matrace. A děťátko bude rychle přibývat na váze. Ono se to nezdá, ale Samík bude mít tři měsíce a přibral od porodu 3 kila. Takže si myslím, že mimi může proležet i molitanovou matraci. Až bude mít Samík tři ročky, tak matraci obrátím na pohankovou stranu, která už je o něco měkčí.

irii
24. kvě 2013

Milé maminky,
na začátek je třeba říct, že Molitan není materiál, ale obchodní název, který kdysi používal jeden český výrobce. A protože nebyla na trhu konkurence, název se vžil natolik, že dodnes spíme na "molitanových matracích", ačkoli je to blbost. Ve skutečnosti jde o pěny, nejčastěji polyurethanové. Důležité je, aby miminko mělo tvrdou matraci (stejně tak i větší děti). Určitě dávejte přednost pěnám o hustotě 35 kg/m3 a více. Čím má pěna větší hustotu, tím je tužší. Vždy je nejlépe koupit blok pěny v kuse. Matrace v obchodech se často skládající z několika barevných vrstev, které prodejci prezentují jako super zdravé zónování. Ve skutečnosti jde o odpad - slepí se do kupy a pak se to prodá jako matrace. Takže nejlepší je matrace z jednoho kusu pěny. Hustota je také důležitá kvůli roztočům. Levné měkké matrace mají velké "bubliny" (bavíme se o mikroskopických rozměrech), ve kterých se drží roztoči a jejich trus. To pak způsobuje alergie. Pokud má matrace vysokou hustotu, roztoči se do těch bublin jednoduše nevejdou. Pak jde o materiál, který se používá k vypěňování. Bohužel většina výrobců matrací bere pěny z Číny, tady se tu nařežou, poslepují a prodají jako "Český výrobek". To jen trochu teorie.
Závěr? Pro miminko (ale i dospělé) rozhodně pěnovou matraci s větší hustotou (víte co se do kokosu vleze "bordelu"?). Pozor, pro miminka a děti nikdy nebrat paměťové pěny (ty co do nich obtisknete ruku a obtisk v nich ještě chvilku zůstane). Ty jsou super, ale až pro dospěláky, jejichž páteř už je vyvinutá.

nea2
27. bře 2014

Ahoj, molitanové matrace, nebo spíš matrace z PUR pěny jsou vhodné i pro děti, většinou je výrobci používají na výrobu dětských matrací. Já jsem si koupila dětskou matraci na www.kvalitni-matrace.eu/produkty/detske-matrace/, potřebovala jsem totiž matraci přímo na míru a ještě vhodnou pro alergika. 😉