Mytí hraček. V čem a jak umýváte?

saraca
3. pro 2022

Ahoj,
chtěla bych se zeptat zkušenějších maminek, jak, v čem umýváte hračky? Synovi jsou 3 měsíce a už všechno žužlá. Některé hračky mají zvukový přístroj, jiné různě chrastí. Tak přemýšlím co s tím. Na začátku jsem to přejela trošku desinfekcí akorát.
Děkuji za odpověďi.

prejeta_zaba
3. pro 2022

Většinu peru. Pokud to má v sobě nějakou elektroniku, dám si trochu vody s jarem nebo Sanytolem do kýblu a namočenou houbičkou/kartáčem to umyju. Případně, pokud umyváš jen málo věcí a není to na pračku, tak jak nádobí - teplou vodu a trochu jaru. 🤷‍♀️

jana_zofie
3. pro 2022

S prvnim ditetem jsem to hrozne hrotila. Zkoumala co muzu do mycky, co do pracky, cim to umyt ve drezu... S tim druhym 90 % oplachuju teplou vodou. Sem tam neco prasknu do mycky/pracky.
Elektronicke soucastky vyndavam, samo. Chrastitka vetsinou vyschnou. Piskatka taky.

emillyhk
3. pro 2022

Elektronické hračky jsme neměli, chrastítka, apod. jsem normálně přeprala v ruce, všechno ostatní do pračky. Ze začátku jsem všechno čistila skoro denně, postupně tak nějak míň a míň. Ale syn do osmi měsíců ublinkával, takže co nešlo umýt nebo vyprat, to prostě nedostal 🤦‍♀️

janina228
3. pro 2022

@saraca měla jsem tenkrát eko sprej určený na čištění dětských hraček, případně opláchla hračku vodou (když to šlo)..

konidana
3. pro 2022

Nicim. Max.oplachnout teplou vodou , otrit vlhkym hadrem, nebo hodne spinave jsem cistila mydlovou vodou.

jjasmina
3. pro 2022

@saraca ničím, občas opláchnu 🤣

me_druhe_ja
3. pro 2022

Když byli faaaakt malí tak jsem se to snažila oplachovat vodou. To podle mě stačí než hrotit dezinfekci. Jakmile začnou všechno zrat a olizovat venku, nemá to smysl.. 😀

mdch91
3. pro 2022

Necistim hracky