• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Na jak dlouhé procházky chodíte s dětmi v zimě?

1. prosince 2010 
Ahojda, máme tří a půl měsíčního chlapečka. Zajímalo by mě, na jak dlouho byste v téhle zimě s takovýmhle prckem chodili ven? Vždycky jsme brali procházku dohromady s venčením bafana, ale pro něj je hodinová prochajda málo (bere to jakože "to už se jde zase domů?"). Teď ale nevím, jestli takhle malé mimčo může tak na hodinku a půl, dvě hoďky ven. Jak ho taky pořádně nabalit? A mažete miminka krémem? Trošku hodně otázek najednou, co? :slight_smile:
29. lis 2010 ve 23:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoky, když se mi narodil Matýsek (v lednu), doktorka mi říkala, že můžeme běžně chodit na procházky, max. do -5 stupňů, takže myslím, že když ho pořádně oblíkneš (kombinéza, fusak), bude v hlubokém kočárku, tak mu bude teplíčko a krásně Ti bude venku spinkat :wink: . Co se týče krému, mažeme Infadolanem (i obličej), který mj. chrání pokožku před mrazem.
29. lis 2010 ve 23:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
My jsme chodily tak aby jsme stíhaly papání :slight_smile:
Malej jedl po třech hodinách ale tak max na ty dvě hodiny když bylo nad nulou, pod nulou tak na hodku a od -5 jsme ven nechodily vubec...
Určitě mazat tvářičky krémem at ho "nepálí" mráz .
A jak nabalit to je težký každý dětátko je jiný já jsem měla odpozorovaný že když měl malej červený tváře a nos tak už jsme mazaly domů což bylo po tech cca 1,5-2 hodinách max :slight_smile:

29. lis 2010 ve 23:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
My chodíme klasicky na cca. 2-3 hodinky, tak abychom stihli kojení. I naše MUDra říkala, že do -5 lez normálně ven, takže malou oblíknu, kombinézka, fusak - prostě klasika, má v kočárku teplíčko, zima jí určitě není. Mažu jí obličejík krémem proti mrazu od ASTRIDu a nemáme problém.
29. lis 2010 ve 23:16  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
kombineza, fusak je zbytečnost podle me, my oblikame punčosky, kalhoty, body, mikcu a cepicku a do fusaku a mazu ho kremem od Hippu proti mrazu a vetru, ale myslim si, e ten infadol, jestli je to lekarenskej vyrobek, ze je lepsio. a chiodime na hodinku az dve
29. lis 2010 ve 23:17  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
pokud bylo do mínus pěti, chodili jsme s malým ven normálně :slight_smile: pod mínus 5 jsme byli doma... Malýho jsme oblíkali tak nějak přiměřeně a obličej jsme mazali infadolanem :slight_smile: V té hluboké korbě měl vždycky parádně teploučko :slight_smile:
29. lis 2010 ve 23:47  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
Chodím na 1,5 hodiny, i když malá by snesla víc - já ale ne :grinning:
Oblíkám přiměřeně - bodýčko, punčošky a teplý huńatý kompletek + čepička
V kočárku je ještě v té vnitřní korbičce a silné dece (fusak bude až dneska z čistírny :grinning:).
Mažu krémem od Johnsons pro miminka na zimu.
No a k těm -5 s prvním synem jsem musela chodit 3x denně za jakéholiv počasí a na dvě hodinky....a první rýmu měl až v roce a čtvrt - za to teď ve školce si to vybírá i s úrokama :unamused:
30. lis 2010 ve 03:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, my chodíme tak na hoďku, někdy hoďku a půl.Mažeme krémem na zimu z lékárny. A oblékáme se do dupaček , huňatého kabátku, zimní čepička, rukavičky, teplé ponožtičky a pak je ještě ve fusaku :slight_smile:
30. lis 2010 ve 04:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, mame skoro stejne stara miminka :slight_smile: My normalne chodime na hodinku a pul nebo i dve, pokud neni -5 tak nevidim problem. Maly ma na sobe bodycko a puncochace, medvidkovou kombinezu a v kocarku zimni fusak. Ma take poradne teplou cepici a takovy ten navlek na krk, koupila jsem v H&M. S sebou si pro jistotu beru vlnenou teplou deku. Mazu infadolanem. Kdyz bude chladneji tak budu maleho davat alespon na chvilku na balkon. Nekdo rika ze je zbytecne davat kombinezu i fusak, ale ja si to nedokazu predstavit. Fusaky na tak malych miminkach moc netesni, myslim ze je urcite potreba davat oboje.
30. lis 2010 v 08:29  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
My jsme byli na horách, když byly malý 4 měsíce, celodenní výlet bez problémů, teplota kolem nuly. Nakojení a přebalení v horské chatě a pak spinkala dál v kočárku, měla kombinézu, teplý fusak a byla krásně teploučká.
30. lis 2010 v 09:46  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@palma111 3 a pul uz je dost,takze se vubec nemusis bat jit ven i na dve hodinky..nam bude teprve za par dnu mesic a chodime ven i na ty dve hodinky,dle doporuceni lekarky :wink: Malou teple obleknu,vcetne teple kombinezy a tepleho fusaku a jak se ji venku libi,pekne celou dobu prospi :wink: Ale az ted bude pod ´minus pet,to se nedoporucuje na moc dlouho,spis jen pul hodinky..a kremikem tvaricky mazeme..takhle mi to doporucila detska lekarka..
30. lis 2010 ve 14:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, malý se narodil v lednu a to fakt fest mrzlo a byl ještě mladší naž 3 měsíce..když nebylo míň jak -5 stupňů, chodili jsme i na 3 hodiny ven-jelikož máme psa, tak jsme to spojili s venčením..teple jsem ho oblékla, zabalila do fusaku, deky a pokaždé když jsem ho vyndavala, tak byl krásně teploučký..kontroluj nosík, pokud je teploučký, tak by neměl být problém..
30. lis 2010 v 15:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj, tak já taky na hodinku ven, pak ale jeste nechávám malého tak na hodinku v prázdné garáži s otevřeným oknem...má body, mikinku, fleecový dupacky, kalhoty a kabátek hunatej, fleesovou cepku na usi a rukavicky, fusak, a deku
zatím je teplounkej, kdyz ho vyndavam :slight_smile: oblicejik mazu Bubchenem, ale koupim infadolan!:slight_smile: dík za radu
akorat mam problem, ze nevim co delat az bude tech minus pet, protoze mi pres den jinde nez v kocarku neusne
30. lis 2010 v 15:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Stejně jako předtím. Naše děti spí zásadně a pouze venku, takže 2x denně 2 hodiny, k tomu ještě nějaký menší spánek, celkem asi 5 hodin denně na čerstvým vzduchu. A na procházky chodí naše mimi samo, já jsem doma a pracuju :sweat_smile: . A kdyby teplota klesla pod -5 stupňů, uspím ho venku a pak přeparkuju do chladné chodby. Jo a pokud je teplota do nuly, fusak nepoužívám, jen deku. Pokud klesne pod nulu, nasadím fusak. Prostě otužování musí bejt :slight_smile:
30. lis 2010 ve 21:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak já chodím na procházku s dostatečně zachumlaným synem ...2 hodinky ...víc není čas...
30. lis 2010 ve 21:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak já jsem jak většina - obléknu punčošky,bodynko s dlouhym rukávem,mikinku,kombinézu a čepičku mu nasadim jak arabské ženě burku,takže má schované i tvářičky,zachumlám ho do fusaku a ten pro svůj klid ještě ucpu fleecovou dekou a chodíme tak na hodinku a půl. A protože chodim venčit psa a někdo musí nakupovat,tak budeme muset na krátkou procházku i ve větších mrazech,no máme fusak s pravym beranem,je tam v něm fakt teploučko,tak ho obalim a podložim ještě třeba teplou dekou a aspon rychlé venčení budeme muset zvládnout :unamused: Ale to tak 15-20 minut a šup domu.
30. lis 2010 ve 23:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
vzhledem k tomu, že k Aničce (10 týdnů) mám i 3 psy, tak chodíme min. 2x denně tak na 1 - 1,5 hodiny, víc bych asi nevydržela :wink: oblíkám jí do bodýčka, tepláčků, mikiny, teplý čepice a do kombinézky s rukavicema. V kočárku má pod sebou deku a na sobě taky jednu. Má tam krásný teploučko, až jí závidím. Obličejík mažu modrou indulonou.
1. pro 2010 ve 12:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek