Necháváte svoje miminka žužlat si ručičky?

kyia
22. led 2015

Necháváte svoje miminka žužlat si ručičky? Syn má tři měsíce a objevil svoje ručičky tak si je často strká do pusinky a žužlá. Nevím jestli je to dobré, tak se mu snažím je vydělávat. Jaké s tím máte zkušenosti?

kimby
22. led 2015

@kyia mám jen o měsíc staršího chlapečka, dělá to samozřejmě také, beru to jako motorický vývoj a nabízím mu i hračky, které už je schopen uchopit, samozřejmě vše putuje rovnou do pusinky. Syn tedy není dudlíkové dítě. Nevidím v tom žádný problém, ale vývoj

ingrid1450
22. led 2015

Já nechávám, pokud vím, že si hraje a objevuje. Dělá to už pár týdnů a teď začala strkat do pusy i všechno, co se jí do ručiček dostane. Myslím, že je to normální. Když vidím, že je unavená a chce spát, tak jí strčím dudlík a případně jí ho za ručičku vyměňuji, aby si nezačala cucat ruku na uklidnění. Uvidíme, jestli se mi tahle strategie vyplatí.

sedmiteckas
22. led 2015

Ručičky mu z pusy nevydelavejte, jak píše paní přede mnou, je to vývoj, je to přirozené. Pusou teď bude zkoumat všechno - hračky, materiál, strukturu...

katyxq
23. led 2015

v tomhle věku je to normální a žádoucí součást vývoje 🙂, jen ať je zkoumá

pisisvori
23. led 2015

Souhlasim s napsanym. Dcera to delala taky a hrozne moc,cely den nacpane v puse a uslintana jaj blazen😉. Tak pred 3 -4 tydny to presĺo,cuca samozrejme vse ostatni,ale ruce uz skoro ne. Asi to delaji vic deti co nemaji dudlik😉

lllucielll
23. led 2015

Rehabilitacni rikala,ze by bylo divne,pokud by to nedelal,je to normalni🙂