• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Nechodím s miminkem na plavání ani cvičit do MC - nejsem špatná máma?

1. července 2009 
ivis: dobrý :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: já se děsim školky, sice tam půjde až ve 4letech, ale já si tam teda vytrpěla svoje :confounded: docela mě ostatní děcka šikanovaly, taky jsem byla taková malá, hubená, zakřiklá :confused: ve škole to už pak bylo dobrý :stuck_out_tongue_closed_eyes:
1. črc 2009 ve 12:47  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
sis: já zas byla velká, tlustá a držkatá a stejně mě ve škole šikanovaly, tak ono si nevybereš.
tak to já plánuji školku již od příštího září, tzn. 2roky a 5 měsíců, a jestli to zvládne- nezvládne : neřeším. prostě no stress :wink:
1. črc 2009 ve 12:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte...tak ja si myslim, ze ked sa niekto nezucastnuje tychto "organizovanych" aktivit, aj tak sa svojmu dietatku venuje a vymysla pre neho rozne aktivity a pod...
ja patrim sice do druhej skupiny, do MC som zacala chodit, lebo sme pristahovalci a nikoho som tu nepoznala...a klarke sa tam zapacilo, najme ked nebolo vonku pekne, alebo v zime je to super. a aj ked mame vlastnu zahradu, dieta potrebuje aj spolocnost inych deti... a na plavanie sme chodili, pretoze klarke sa moc nehcelo hybat a vo vodicke sa predsa len trosku rozhybala a vodu navyse miluje...

takze pokial to co robime nasim detom vyhovuje a su pri tom stastne....tak co treba riesit?
1. črc 2009 ve 12:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
ivis - jsem na tom stejně, kluky to taky baví i jinde, doma to znají. Takže podle některých neumíme své děti zabavit:slight_smile: Hlídání nemám vůbec žádné, jsem s klukama takřka pořád, tak prostě hledáme aktivity, které můžeme dělat spolu - a herna a cvičení jsou ideální...
1. črc 2009 ve 13:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte,
podla mna zalezi aj na povahe dietata aj matky
my zo spominanych aktivit chodime "len" na plavanie, kedze obaja vodu milujeme. maly si to neskutocne uziva a ja s nim.raz sa nam stalo, ze sme boli v bazene bez ostatnych deti. to sa chvilu bavil a potom ho to uz nebavilo.
on je sice maly nato aby sa s ostanymi detmi hral, ale ich spolocnost vnima a paci sa mu v nej. je taky odmalicka.proste on spolocnost potrebuje a ja tiez.
myslim ze na zaciatku tejto diskusie to bolo aj o hygiene a moznosti nakazenia. neskor sa to "zvrhlo" uz len nato, ci matky co chodia do MC su slepice alebo nie :(
my chodime do bazena uz 3 mesiace a ani raz nebol chory. do obchodu s nim chodim tiez, vsak jest sa musi :slight_smile:
1. črc 2009 ve 13:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky mě prostě tohle téma strašně irituje :grinning: ale nakonec jsem se přece jen rozhodla přispět-chození/nechození do plavání, cvičení, MC...a další aktivity neukazují vůbec nic o kvalitách matky....podle mě.
1. črc 2009 ve 13:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
garfie súhlas :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
1. črc 2009 ve 14:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
no samozřejmě. podle toho se dobrá máma nepozná. maminky aktivní i ty míň aktivní přece všechny dělají to, co si myslí, že je pro jejich dítě to nejlepší. sissitin dopřává svýmu Tygrovi :grinning: :grinning: přesně to, co on potřebuje, jistotu,zázemí, svojí náruč, shaula zas dopřává dvojčátkům společnost a prostor (holky, to byl jen náhodný výběr - snad se nezlobíte), stejně to nejde posoudit, vyhodnotit - který přístup je "lepší". často se tu vedou diskuse, které nikam nevedou, a to je dobře. cestování s miminkem,plavání, striktní kojení, nekojení....to tak prostě je správně, že někdo to dělá tak a někdo jinak.

Výsledek toho našeho snažení je vidět až za hoooodně dlouho, a já mám to strašný štěstí, že už ho mám, můj skoro 20ti letý syn je slušnej,hodnej, nechlastá, nekouří,nefetuje. MIluje brášku. To stačí. A to, jestli jsem s ním plavala nebo ne na to fakt nemělo ten sebemenší vliv.

Ještě se v životě naplavou - v prvních láskách, průšvihách, zklamáních.....
1. črc 2009 ve 14:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Garfie - jasně, aspoň na tomhle jsme se tu shodly všechny:slight_smile:

Berenika - krásně napsáno... Naprosto souhlasím. Důležité je, že všechny děláme přesně to, co si myslíme, že je pro naše děti nejlepší. A právě to je měřítkem, jestli jsme dobré nebo špatné matky, ne to, jestli někam chodíme nebo nechodíme...
1. črc 2009 ve 14:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
baby presne ste to vystihli :slight_smile:
1. črc 2009 ve 14:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek