Nedonošené miminko. Kdo je na tom podobně?

jasemin26
2. čer 2021

Ahojky,je tu nějaká mamina které se taky nepovedlo donosit miminko do termínu? Nám se narodil syn ve 34tt s váhou 1500g. Je tu někdo kdo je na tom podobně a rád by si o tom pokecal a podpořil? Hezky den

keksik002
2. čer 2021

@jasemin26 syn se narodil 35+5tt 2090g 🙂 ale uz je to 4,5roku :D

pe_tu_ss_ka
2. čer 2021

@jasemin26 u mě to také není úplně aktuální, už to bude 2,5 roku. Malý se narodil 32+6tt, a měl 2050g a 43cm. Ale u malého jsme to věděli, že to bude dřív, protože kvůli vývojové (hned po porodu operované) vadě, jsem měla nadměrné množství plodové vody.

jasemin26
autor
2. čer 2021

@pe_tu_ss_ka děkuji za odpověď, a je malý v pořádku? U mě bylo vše ok dle lékařů jen víc plodové vody, a najednou že je menší a že jsem dostala preeklamspii a to byl pak hukot😟.

jasemin26
autor
2. čer 2021

@keksik002 děkuji za odpověď 👍, to je krásná váha 👍 to dlouho v inkubátoru nebyl ne? A je malý v pořádku?

keksik002
2. čer 2021

@jasemin26 měsíc v inkubátoru, týden na normalni postylce a pak hura domu.. Měl ale jen sondu na krmeni, protože nechtěl jist.. Z porodnice jsme odjeli za 5tydnu, pul roku cvicili vojtovu metodu, jinak nastesti vse dohnal 🙂

lalolita
2. čer 2021

@jasemin26 sice to není aktuální,ale malá narozená 2013,31+6tt váha 1600g. Je jí teď 8 pryč,krom vrozené vady oči po mně,astmatu, které ji zapinkala kdysi jedna dětská,tak v pohodě 😉

mimi1004
2. čer 2021

V říjnu to už bude 7 let. Dcerka se mi narodila se 720 gramy ve 26+2. V září půjde do 1. třídy a jako naprosto zdravé dítě 😊

nikishkaaaa
2. čer 2021

@jasemin26 já mám 3 letou zdravou slečnu narozenou v 33+0 tt vazila 2040g a merila 44 cm. Za 10 dnů jsme byly doma. Ale jídlo byl neskutečný boj :( zvracela nam do půl roku obloukem, málo papala. Jinak naštěstí bez problémů, nyní jsem v 28tt a nic bych si nepřála více, jako donošené děťátko....bohužel je zde vysoká pravděpodobnost opakovaného předčasného porodu :( z důvodu inkompetence děl.hrdla a zkracování čípku.

pe_tu_ss_ka
2. čer 2021

@jasemin26 ano, naštěstí to co malý měl, byla "kosmetická" vada podle toho, s čím tam ležely ostatní děti. Všechno dohnal, teď má 2,5 (14,5kg a 100cm). Nikdo by to nepoznal. Jen ten první měsíc byl mazec pro nás všechny.

jasemin26
autor
2. čer 2021

@keksik002 a ten týden už jsi tam mohla být s ním aby jsi se s ním naučila? Vím že se ptám jak Tatar ale je to naše první a ještě po dlouhém čekání a díky ivf. Tyo je to krásný klučina😍👍..

jasemin26
autor
2. čer 2021

@mimi1004 děkuji moc za odpověď, ty bláho to byla hodně drobounké, je to tedy velká bojovnice 😉.. ať dělá stále radost😉

jasemin26
autor
2. čer 2021

@nikishkaaaa teda tak to jste byli rychle doma😉👍 to nebyla ani v inkubátoru ne? Hlavně že je zdravá 👍... Jinak držím moc moc palce ať se povede mrnouska donosit🍀

jasemin26
autor
2. čer 2021

@pe_tu_ss_ka tak to je dobře 👍😉 děkuji moc za povzbuzení

jasemin26
autor
2. čer 2021

Děkuji vám moc za odpovědi a pozitivní zprávy, na internetu jsou same negativní zprávy,tak jsem z toho začínala být v háji. Moc vám děkuji za podporu 😉👍

keksik002
2. čer 2021

@jasemin26 mohla jsem tam za nim kdykoliv chodit, po 5ti dnech jsem ale podepsala revezra jela domu. Kazdy den jsem za nim ale rano prijela, zkusila kojit pozdej uz nakrmila z lahve, prebalila, pocvicila, pomazlila a vecer jezdila domu se v klidu vyspat. Všechno mi sestry ukazaly ale kdyz jsem neco nevedela tak byly ochotniukazat vysvetlit. Ikdyz jsem se zpočátku bala, protoze byl drobek tak to tak nejak prislo samo.. Je fakt, ze tim ze byl na jinem oddeleni nez ja, tak to bylo narocne. Ale nemusite mit strach, kamaradka rodila ve stejnem tydnu jako ja a holcicka mela 2,5kg a jeli za tyden domu 🙂

makovice88
2. čer 2021

@mimi1004 26+2?? Pani! Muzu se zeptat, proc se narodila takhle brzy?
Ja prvni dceru rodila 37+4 a myslela si, kdovijak to neni brzy 😁

jasemin26
autor
2. čer 2021

@keksik002 děkuji moc za odpověď.. já už jsem teď taky po císaři doma, malý je stále na Jirpu a tam s ním být nemůžu, tak mě právě zajímalo jak to bude potom, taky za ním jezdím každý den,ale nyní jsou návštěvy na Jirpu jen hodinu😟. To je krásná váha doufám že nás drobeček se taky brzy dostane na 2kg🙏

mimi1004
2. čer 2021

@makovice88 Měla jsem zánět v plodovce i v placentě (eColi). Naštěstí ona to nechytila, jen mé tělo se prostě rozhodlo porodit.

margie
2. čer 2021

Naše dcera narozená 31+7 s váhou 1550g. 14 dní na JIP pak 14 dní se mnou na pokoji a za měsíc jsme byly doma. Neměla ještě asi 3 kila. Byly jsme doma dřív než byl datum porodu 😄 teď má 4 roky a je dokonce vyšší o hlavu než její vrstevníci ❤️

fouskovi
2. čer 2021

@jasemin26 ale vy nejste návštěva ale zákonný zástupce vy máte právo být se svým ditem furt

emamaira
2. čer 2021

Syn se narodil 33+5, vaha teda krásných 2300g. Měl k tomu ještě srdeční vadu, takže za dva po porodu byl na operaci. Taky jsem za ním mohla jen hodinu, po týdnu mě přijali k němu na běžný pokoj. Domů jsme šli za 3 týdny. Jen jsme chodili preventivně na neurologii, vývoj byl lehce pomalejší ale pořád v normě, sedět začal až v roce, chodit v 16 měsících. Teď mu je skoro 3,5 a všechno v pohodě, do skolky chodí už rok. Jen je drobnější ale to souvisí spíš s kardio problémy. Přeju pevné nervy a ať jste brzy spolu 🙂

dominge
2. čer 2021

@jasemin26 mě se před měsícem narodili dvojčata ve 34tt s váhou 1500g a 1700g. Klidně napiš 😉

aneta_v
2. čer 2021

@jasemin26 pred skoro 3 lety se mi po necekanem odchodu hlenove zatky narodila dcera ve 34+0, 44 cm a 2.34kg. Byly jsme v porodnici 14 dni, z toho 8 dni spolu na pokoji, inkubator nepotrebovala, sondu taky ne, do rizikove poradny nas nechteli, Vojtovku jsme cvicili kvuli asymetrii, jinak se vyvijela dle korigovaneho veku. Ted v srpnu ji budou 3 a neni to na ni poznat ani nahodou 🥰 A s jidlem bojujeme doted, je to vyzlicka, ale vzhledem ke druhe mladsi donosene vyzlicce to bude spis genama 😁

hvezdicka18
2. čer 2021

@jasemin26 Malej se narodil ve 34+2, 2090 g, 46 cm. 3 tydny v nemocnici (2 dny dechova podpora, 14 dni vyhrivane luzko, 18 dni sonda na krmeni). Mela jsem preeklampsii. Dneska jsou mu 2 r a 8 m a vsechno je OK 😉.

zelenaesmolda
2. čer 2021

@jasemin26
jestli te to uklidni tak ja jsem mela porodni vahu cca 1700g a jsem naprosto zdrava a v poradku 🙂

keksik002
2. čer 2021

@jasemin26 vy jako matka ale nejste preci navsteva, vy tam s nim můžete byt klidne cely den.. Drzim pesti at jste brzy spolu 🍀

keksik002
Autor odpověď smazal
Zobraz
keksik002
2. čer 2021

Ještě se zeptam, kde presne je, v jakem meste? Je blbost aby te tam pustili jen tak kratce.. Jsi mama, ta muze byt se svym ditetem 24 hodin denne, tohle se tyka spis ostatnich rodinnych prislusniku.. Kazdopadne, ja bych se nenechala odbyt a chtela bych byt s malym co nejvic..

nikishkaaaa
2. čer 2021

@jasemin26 byla v inkubátoru asi 5 dní. Ale před porodem se stihly podat kortikoidy na dozraní plic, takže dýchala sama. Jen to jidlo byl teda masakr!

alena138
2. čer 2021

Já taky rodila dříve. Na týdny sice to vypadá že tolik moc ne, byla jsem 36+1, ale malá zaostávala ve vývoji v bříšku a byla menší. Měla 2380g a 45 cm. Musela být na kyslíku v inkubátoru, na Jip jsem za ni docházela co tři hodiny, kvůli odsávání mlíka. Mohla jsem tam být, jak jsem potřebovala, ve dne v noci, vizita nevizita. I tatínek mohl přijít. Bylo to u únoru. Byla i možnost ubytování na hostinském pokoji. Ale naštěstí se brzy lepšila, tak byla přeložena na oddělení intermediární péče, kde mě ubytovali taky a za pár dní mi ji dali na pokoj ke mně. Návštěvy nemohly. Jen tatínkové na odpoledne. Maminky kdykoliv - kapacita ubytovaných bylanohdy menší, než miminek