Disproporční vývoj miminka na konci těhotenství. Neměl někdo podobně?

ivis_b
29. zář 2020

Maminky, chtěla bych se zeptat, jestli máte někdo zkušenost... Minulý týden ve 36+1tt mi v porodnici dělali biometrii (mojí doktorce se nedařilo miminko moc změřit) a výsledek byl dost rozpačitý. Hlavička odpovídala 36+2, noha 37+5 a bříško jen 32+5. Průtoky prý ok. Jenže ten rozdíl je dost velký, problém je samozřejmě v tom zaostávajícím bříšku. Váhový odhad 2510g, což je spíš míň a číslo ještě zvyšují dlouhé nohy, takže váha bude spíš menší. První syn se narodil pár dní před termínem a měl 3810g, já i brácha jsme byli taky velcí, takže nemám nějakou dispozici rodit malá miminka. Co jsem zjišťovala, může to být selháváním placenty, tak mám docela strach. Neměl jste to někdo podobně?

cinam
29. zář 2020

A kontrolovali průtoky, jestli se mimču daří? To je asi základ. Můj malej byl takovej disproporční 😁 hlava odpovídala, nohy trochu větší a bříško cca o ty tři týdny menší. Celkovy odhad váhy o dva týdny menší než by měl být. Ve 37tt mi odhadovali na pohotovosti těch 2500g. Narodil se na termín a měl 2850 g.

ivis_b
autor
29. zář 2020

@cinam jak pisu nahore, prutoky pry ok🤷‍♀️

levandule_k
29. zář 2020

a jak to budou řešit, když je ten vývoj disproporční?

ivis_b
autor
29. zář 2020

@levandule_k no prave ze zatim nijak🤷‍♀️Pry se ma sledovat, jestli to brisko roste, nebo jestli zustava stejny. Ted jdu z kontroly a pry o tyden povyrostlo (kontrola byla po tydnu). Monitor trochu divocejsi, tak ted budu chodit na kontroly (monitor+prutoky) 2x tydne. Vic zatim nic.

levandule_k
29. zář 2020

Tak držím palce ať je to dobré. Takže teď to nijak neovlivníš. Teď se tím nestresuj, i když je to těžké, ať tím stresem neškodíš miminku...

hipposkin
29. zář 2020

@ivis_b Ja mela vahovy odhad ve 35+5 2050gramu, hlavicka odpovidala normalne, briska cca 32tt a nohy nevim, ale prutoky ok, kontrola za tyden, doktor jen rekl, ze miminko bude prcek a jestli to doklepu do 40.tydne, tak bude mit pod tri kila. Po tydnu byl vahovy odhad 2300g, tak rekl, ze miminko roste, prutoky ok, kontrola za tyden. Ta bude zitra.. Take me to nejdriv vydesilo, ale snad to bude dobre, doktor se nijak neznepokojoval..

ivis_b
autor
29. zář 2020

@hipposkin u me se doktor v porodnici (tam me na premereni poslala doktorka minuly tyden) ani moje mudr taky nijak zvlast neznepokojuje. Paradox je, ze do porodnice na premereni jsem sla mimo jine proto, ze prvni dite bylo velike, ja jsem drobna (teda jsem docela vysoka, ale hubena s uzkou panvi) a podle toho ten porod taky vypadal - takze jsem s nima chtela domluvit, ze pokud bude vaha zase splhat ke ctyrem kilum, udelaji mi kvuli prvnimu porodu cisare. A misto na dalsiho obrika to vypada na opacny problem. Tak je mi to divny. Byla bych radsi, kdyby se uz mala rozhodla jit ven, ale podle mudr se to dole zatim moc nechysta, i kdyz bricho mi tvrdne casto. Jsem ted 37+0...

hipposkin
29. zář 2020

@ivis_b no ja si zase rikam, ze jestli je malé a prutoky jsou ok, tak lepsi, kdyz doroste jeste v bříšku.. Ale po te prvni kontrole jsem z toho byla dost rozhozena, u te dalsi jsem se trochu uklidnila.. Jsem zvedava, co zitra.. Budu muset brat obe deti s sebou (do skolky nesmi a babicka je v karantene) , tak to asi bude divoky, pritom bych se potrebovala na tolik veci zeptat..

hipposkin
29. zář 2020

@ivis_b ale u me všechny deti byly spis mensi, dcera 37+3 mela 2570g, druha 40+5 mela 3030g..

ivis_b
autor
29. zář 2020

@hipposkin jako jo, aspon do tech 3kg by vyrust mohla, jeste ten tyden at tam je. Pokud mas predchozi deti male, tak bych byla v klidu👍🏻😉Syn byl 39+3 a 3810g

zuzaadol
29. zář 2020

@ivis_b U nás to bylo tak, že v 36tt měl malý malé bříško, krátké nohy a hlavičku větší o skoro tři týdny. Během posledních týdnů se nám tak srovnal, že při narození 54 cm a 4.5kg😂 hlavně klid občas to potlacte nějakou čokoládou a bude dobře 👍

cinam
29. zář 2020

@ivis_b pardón, to jsem přehlédla. Mě na to doktorka v porodnici řekla, že to prostě bude prcek a že se rodí zdravé děti v termínu klidně od 2,5 do 5 kg. Tak prostě tentokrát to asi bude prcek a ne jako první 😊

ivis_b
autor
29. zář 2020

@cinam to jo, ale tady je problém v té disproporci - noha je větší o 5 týdnů než bříško... A taky to většinou bývá tak, někdo rodí buď malé děti nebo větší děti, roli tam hraje i genetika a tak. A já mám první dítě veliké, tak jsem čekala dalšího obříka 🙂

teerulka
29. zář 2020

Přesně to samé jsem řešila s dcerkou. Hlavička trošku menší, nožky trošku delší, bříško menší o měsíc, později i více... Sledovali nás v porodnici už měsíc předem každý týden. Důležité bylo, aby dcera aspoň trošku přibírala, měla v pořádků průtoky a ozvy. Podařilo se jí donosit přesně do termínu, v den termínu jsem měla kontrolu a na ní už miminko oproti minulé kontrole nemělo žádný přírůstek a ozvy už také nebyly ok. Šla jsem přímo na sál na vyvolání a dcera se ještě to samé odpoledne narodila. Vše dopadlo dobře, miminko se narodilo zdravé s váhou 2726g, teď ma 10 týdnů a už má přes 6 kg. Vše dohnala 😉

cinam
29. zář 2020

@ivis_b tak to bude hubený couhan 😊 pořád jsou to jen odhady. Po tom, co kamarádce den před porodem odhadli 3,25 kg a malej se narodil 4,5 kg tak už to tak vážně neberu. Na to jak náš malej byl dle utz disproporční, tak se narodil jako úplně normální mimino jen prostě s menší váhou. Důležité, že tě budou hlídat kvůli průtokům

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru