Nedonošené miminko. Kdo je na tom podobně?

jasemin26
2. čer 2021

Ahojky,je tu nějaká mamina které se taky nepovedlo donosit miminko do termínu? Nám se narodil syn ve 34tt s váhou 1500g. Je tu někdo kdo je na tom podobně a rád by si o tom pokecal a podpořil? Hezky den

jasemin26
autor
2. čer 2021

@keksik002 leží v HK na Jirpu, bohužel tam opravdu můžeme být jenom hodinku, asi kvůli Coronaviru 🤷... Můžeme za ním jen my jako rodiče, zbytek rodiny na návštěvu nemůže.

jasemin26
autor
2. čer 2021

@margie to gratuluji, kéž by to u nás šlo taky takhle hezky rychle😉

jasemin26
autor
2. čer 2021

@fouskovi bohužel na dětské klinice na Jirpu to není možné, jak píšu pouze 1 hodinu😟

jasemin26
autor
2. čer 2021

@emamaira děkuji moc za odpověď😉, tyo takhle maličký chudáček na operaci 😟, je to opravdu velký bojovník a já mu přeji už jen to dobré, držte se a hodně zdravíčka 🍀👍

jasemin26
autor
2. čer 2021

@dominge velká gratulace, takže taky prdelky leželi na Jirpu? Pokud ano mohu se zeptat jak dlouho? Než vás přeložili na nedonošená oddělení? Přeji ať hezký rostou a hodně zdravíčka 🍀👍

jasemin26
autor
2. čer 2021

@zelenaesmolda děkuji moc za odpověď, určitě mě to uklidnilo😉🍀

keksik002
2. čer 2021

@jasemin26 to me mrzi, ze je to takto omezene.. Ale zase, vy se alespon date dokupy a miminko je tam skvele postarano. Brzy urcite budete uz spolu 🍀

dominge
2. čer 2021

@jasemin26 no u nás v Teplicích je jip spojeny s nedonosenci. V inkubátoru byl jeden 5 dní a druhý asi 14. Jinak v nemocnici celkem měsíc. Za tu dobu krásně probrali a vyrostli a do malička jin dávali fortifikaty na růst a posílení, protože mě mlíčko jim na zesílení nestačilo. Ale teď už to jsou krásná miminka 😉

jasemin26
autor
2. čer 2021

@keksik002 děkuji.. ano doufám že brzy budeme spolu.. je to zvláštní pocit vědět že jsem po porodu ale prdolku u sebe nemám😟

jasemin26
autor
2. čer 2021

@dominge no to jsou krásný bobanci 😍...jinak moc děkuji za odpověď 😉.. v HK to mají právě rozdělené. Moc moc přeji ať krásně rostou a dělají jen samou radost

dominge
3. čer 2021

@jasemin26 já tobě držím palečky a neboj, všechno zvládnete 😉🍀🍀🍀 kdyby něco, klidně napiš

jasemin26
autor
3. čer 2021

@dominge děkuji moc, moc si toho vážím 😉

klea81
3. čer 2021

@mimi1004 tak to je pokrok, kamarádka má z 27 tt velmi postiženou dceru, ale je to už 20 let

luciaanaa
3. čer 2021

@jasemin26 Syn se narodil taky brzo 36tt a měl 2790kg teď už mu je 20m a dle MUDr by nikdo nepoznal že je,, nedonošený,, a jinak je úplně v pořádku. 2 dny byl v inkubátoru na dopečení a 10 dní na antibiotikach, prý se nalokala plodové vody takže jsem si tam pěkně poležela, jinak to je pěkný 😈🤣🤣

mimi1004
3. čer 2021

@klea81 To je vždy vabank. Buď bude miminko v pořádku nebo ne. I dneska bohužel zůstávají některá miminka brzo narozena s nějakým postižením 😔 Lékaři umí zázraky, ale někdy jsou i oni bezmocní...

bessinka
4. čer 2021

@jasemin26 neboj,vše bude dobré.držím palce.Syn narozený 36+1tt.měl 2,9kg a 48cm.kromě toho,že cvičíme Vojtovku,je šikovný 👍a nic mu nechybí.teď jsou mu 2roky a 1měsíc a má 93cm a 13kg.myslím na vás.

jasemin26
autor
4. čer 2021

@bessinka děkuji moc😉.. to měl syn krásnou váhu 😉.. je moc dobře že je v pořádku 👍. Snad bude náš prdolka taky 🙏😉

jasemin26
autor
4. čer 2021

Poprvé jsme klokankovali 😍😉

bessinka
4. čer 2021

@jasemin26 jo měl váhu hezkou.dr.říkal na kontrolách,že je o 2týdny větší.syn měl asi slitování,a nechtěl ať rodím 4kg dítě😀
to je nádhera❤ještě doplním,že švagrová rodila v 7.měsíci,dcera měla ani ne 1,5kg a taky vše dohnala.teď v létě ji budou 2roky.
vše uteče a za chvíli jste doma.držte se.

jasemin26
autor
4. čer 2021

@bessinka to je hodný že se syn slitoval a nechtěl aby maminka rodila 4kg dítě 😂😉... Co já bych dala za to aby byl o 2 týdny větší, my byli o 4 menší 😕, ale to doženeme😉. Moc děkuji za podporu 😉

suzzikk
5. čer 2021

@jasemin26 Já mám dvojčátka kluky narozené v březnu 2020 ve 24+5tt s váhou 785g a 790g,vše díky bohu v pořádku 💙💙

sasiii
5. čer 2021

@jasemin26 syn 31plus5 1330g a vse uplne v poradku a je mu uz 3,5 roku 🙂

merope
5. čer 2021

Snad jí nebude vadit - @tynka2904 tu má hned vedle podobnou diskuzi - https://www.modrykonik.cz/forum/zdravotni-komplikace-v-tehotenstvi/porod-cca-v-35-tt-mate-zkusenost-kvuli-spatnym-prutokum/?page=2#post-80824660

Ale teda to, že tam můžeš být jenom hodinu denně, to jako obhajují čím? Já rodila předloni na Bulovce a naopak maximálně podporovali, aby tam rodiče s dětmi byli co nejvíce. Dokud jsem byla hospitalizovaná, chodila jsem i 4x denně, potom když už jsem byla doma, tak typicky jsem chodila 2x denně - vždycky změřit teplotu, přebalit, nakrmit, dát ho spát, sama odstříkat mlíko, ven na procházku po areálu a za cca 2 hodiny zase zpátky a nanovo. Malý byl taky na JIRP v inkubátoru, maximální podpora, ať si matky o děti pečují samy. Dle dohody jsme chodily i na koupání a koupaly. Takže když jsem pak nastupovala na oddělení k malému, už jsem tu péči v podstatě uměla a jenom pocvičila.

Matky mohly chodit dle dohody kdykoli, otcové měli nějaké návštěvní hodiny, ale bylo to vše jen o dohodě (jen prostě mimo ty otcovské návštěvní hodiny šlo o to, že některé holky se stydí a aby měly klid na kojení) - když jsme jednou čekali na chodbě "na čas", tak si nás všimli a ať jdeme dovnitř, že stejně koupeme a bude líp, když tam budeme dřív než přijdou všichni ostatní.

Jen teda na čas, kdy děti spaly, to nás vyhodili ven a 9-12 měli vizity, tak na 9 jsme ani přebalovat nechodily. Kdybychom moc chtěly, asi by to taky šlo, ale tam těch možností bylo tolik, že to vůbec nevadilo.

jasemin26
autor
5. čer 2021

@suzzikk ty bláho to byli drobecci 😮, díky bohu že je vše v pořádku 🍀👍, jen ať dělají samou radost. A moc děkuji za zprávu 😉

jasemin26
autor
5. čer 2021

@sasiii děkuji moc za zprávu, opravdu mě uklidňuje že i při tak malé váze jsou miminka ok😉👍... Syn ať dělá jen samou radost

jasemin26
autor
5. čer 2021

@merope ahojky, tak to jsi měla fajn, to bych taky takhle brala kdybych tam mohla být s malým déle, když počítám že tam jedeme dvě hodiny a pak hodinku s malým je to mazec, obhajují to tak že je Corona a že to takhle kvůli tomu mají 🤷, dnes jsem se zkoušela zeptat jestli by jsme tam aspoň tu hodinku nemohli být s manželem spolu aby jsme se nemuseli po půl hodině střídat, tak to prý bohužel není možné 🤷

jasemin26
autor
5. čer 2021

Aspoň už nejsme na Jirpu👍, už máme 1540g😍

merope
5. čer 2021

@jasemin26 No, jako jet 2 hodiny tam a 2 hodiny zpátky kvůli 1 hodině... to je opravdu tak trošku myslím i proti všem zákonům a opatřením. Kdyby ses chtěla moc hádat, tak vyhádat by to určitě šlo. Chápu, že přijdeš, opečuješ dítě, to pak dáš spát, počkáš venku a zase přijdeš, když je dítě vzhůru. Jezdit 4 hodiny denně kvůli hodině návštěvy ještě takhle sekané? A kvůli covidu, na který jste určitě testovaní + když už tam jste, tak kdybyste byli nakažení, tak tam stejně tu nákazu šíříte?

pinika
5. čer 2021

U nás 29+3 a malá byla menší než by v tomto termínu měla být, 880 g ... teď 5 let, zdravá jako rybka a zvědavá jak opice 🙂.
Návštěvy to je těžké. Věřím, že díky Covid je to o dost složitější. Já i tehdy měla ruce rozežrané dezinfekcí a na Aro nás rozhodně nepouštěli o moc víc. Jen když už šlo klokánkovat tak nás nechali déle, to se naopak optimálně mělo 2 hodiny v kuse.

jasemin26
autor
5. čer 2021

@pinika tak to byla malička, a je moc dobře že to dohnala a je šikovná a hlavně zdravá 👍, já doufám že se to pak trochu s těmi návštěvami zlepší 🙏😉. Jinak moc děkuji za zprávu😉