Porod cca v 35.tt. Máte zkušenost kvůli špatným průtokům?

tynka2904
26. kvě 2021

Ahoj holky!
Mate nekdo zkusenost s porodem v 35.tydnu kvuli spatnym prutokum? Bohuzel cca za tyden v 34.tydnu me budou hospitalizovat u Apolinare a uvidime, zda pujde vyvolanym porodem, nebo cisarem. Pan doktor spis vidi cisare.
Prcek ma odhad v 33.tydnu 1500g coz me desi!!! Neumim si to predstavit.. Ale tak snad jeste neco naberem!
Ale hodne jsem cetla, ze se kolikrat seknou o nejakych 200g. Tak snad!!! No jsem z toho vykulena, ze bude chudinka takhle malicky😭😭😭
Tak prosim o nejake info, rada si cokoliv prectu🍀
Diky a pekny den!

lv
26. kvě 2021

Seknou se i o víc, důležité je překonat 34.tt kdy dozrávají plice. Budu drzet palce.

lilian2111
26. kvě 2021

Taky u mě byly špatné průtoky. Až kolem 35tt ale byly. Čekalo se, až přestane úplně přibírat a nebo minimálně. Nakonec jsem porodila ve 38tt sama a malá měla odhad 2470 a narodila se s 2375. Neboj, oni to venku doženou rychle. 🙂 hlavně žádný stres, ty odhady jsou opravdu jen odhady.

sajul
26. kvě 2021

Je dobře, že to mají doktoři pod kontrolou a že tě ohlídají. Já měla ve 32tt odhad 1750g, syn se narodil ve 38tt a měl 2340g. A nikdy nikdo a žádných špatných průtocích nemluvil, všichni se děsně divili, jak je malej. Ale, chci tě povzbudit, z porodnice jsme odcházeli klasika po 4dnech, už měl víc jak svojí porodní váhu, za 14dni přibral o 750g, takže oni to opravdu všechno doženou 😊

tynka2904
autor
26. kvě 2021

@sajul Diky diky! Ja mam ze vseho hruzu..
Zitra mam podrobnejsi ultrazvuk s merenim po 14ti dnech. Tak snad pribral poradne. Mam strach, ze mi budou muset pichat ty kortikoidy na plice..
Bojim se, aby to na nem nezanechalo nejaky nasledky. Bude tak malickej. Bojim se toho pohledu😭

tynule123
26. kvě 2021

@tynka2904 dej nám určitě vědět, ale věřím, že bude vše v pořádku

sajul
26. kvě 2021

@tynka2904 určitě neměj hrůzu, opravdu lepší měřit a kontrolovat pořádně, aby případně šel včas ven. I když bude malickej, bude krásnej uvidíš. A rychle vyroste. Mě syna hned po porodu odnesli, měl nějaký komplikace, tak ho dali přes noc do inkubátoru, ale nebyli to komplikace způsobené váhou a druhý den už byl ready. Spousta miminek se narodila i dřív a jaký jsou teď krásný. Uvidíš, co ti řeknou na té kontrole.

tynka2904
autor
26. kvě 2021

@sajul Napisu. Jsem sama zvedava.. Uz aby tohle obdobi bylo za nama a byli jsme vsichni doma.. to ze tam budu lezet nekolik tydnu dohromady, mi taky nepridava😔

michaelarousova
26. kvě 2021

@tynka2904 rodila jsem ve 35tt ale duvod dosnes nevim..kazdopadne injekce jsem dostavala a diky bohu ze to jde a syn byl zdravej☺️ Drzim palce ☺️

merope
26. kvě 2021

Mrkni na skupinu https://www.modrykonik.cz/group/1843/ - rádi tě tam uvítáme, jsou tam i fotky "před a po" 🙂.

Jinak Apolinář je špička, já rodila na Bulovce, císařem, hned po porodu mi ho ukázali, pak teda musel do inkubátoru, kdyby v tom nebyl informační chaos, tak chlap mohl být přímo u porodu a potom i u ošetření malého a vlastně pořád.

Jinak 1500 je taková "hraniční" váha - já rodila 32+6tt, porodní byla 1560, pořád je to drobeček, ale jinak super kluk.

lennus
26. kvě 2021

@tynka2904 Ahoj, je tu i skupina nedonošené děti, syn se narodil 33+1, měl 1940 g, byl to šok, rychle, snažila jsem se odsávat, naštěstí se po týdnu krásně přisál, tihle mrňouskové vyžadují snad ještě více kontaktu, tak co nejdříve klokánkovat, kontakt kůže na kůži, nosit. Držím palce!

keksik002
26. kvě 2021

@tynka2904 rodila jsem v 35+5tt syn mel odhad 2500g a nakonec mel jen 2kg. Rodila jsem teda akutne a necekane, prirozene. Sice jsem se nerozkojila, ale syn to skvele dohnal. Ted uz jsou doktori a vybavení nemocnice na spickove urovni co se týče nedonosenatek. Drzim pesti 🍀

papucka_27
26. kvě 2021

Mohou se seknou o hodně víc, u mě měl o 600g víc. Porod 33+6tt právě kvůli špatným průtokům, akutní císař. Vše v pořádku, týden v inkubátoru, pak už pobyt spolu na šestinedělí do 36+0, dnes zdravý chytrý 9letý kluk;) Dobře to dopadne!

emamaira
26. kvě 2021

@tynka2904 je to vážně jen odhad váhy, byla jsem hospitalizována v 30tt a odhad v jedne nemocnici 1500g a o dvě hodiny později v jiné nemocnici 1900g... Těžko říct, co bylo blíž pravdě, porodila jsem až v 33tt. Kortikoidy na dozrání plic mi píchali, není to nic hrozného, na miminko to nežádoucí účinky nemělo. Dozrání plic je důležité, byla jsem ráda, že je píchli.

mimi1004
26. kvě 2021

@tynka2904 Moje dcera neměla při narození ani půlku z vašeho odhadu a je to naprosto v pořádku. Rodila jsem tedy podstatně dříve, než to čeká tebe. Ale chci tím říct, že doktoři jsou dneska machři a pokud tvrdí, že bude prckovi už líp na světě, tak se zkus hodit do klidu a věřit jim i mimču. A váha je fakt jen odhad. Může to být míň, ale i víc. Držím pěsti.

malinkaelinka
26. kvě 2021

Rodila jsem o chlup později, dcera měla přes dvě kila. Ale co chci napsat, pak na neonatologii byla takhle malicka miminka naprosto normální, naopak dcera tam byla spíš větší. Když jsem byla na jednom vyšetření na oddělení sestinedeli, tak mi naopak bezni novorozence přišli jako obři 🙊🙊 co se týče poporodni adaptace, každé miminko to zvládá jinak. Dcera vývojove neodpovídala, zdala se mladší, méně zralá, přestože v těhotenství bylo do té chvíle vše naprosto ok. Trvalo nam rozkojovani, nakonec jame šli domů po 14 dnech. Ale ta péče na neonatologii byla fantastická, úžasné tiché prostředí, milé sestřičky, každý chápal že maminky nedonosenecku jsou na tom s emocemi velmi velmi křehce, takže se podle toho k nám chovali. Co já se nabrecela, když nepila, když zase zhubla a vždycky mě sestřičky držely za ruku, utěšovaly. Každý vypity mililitr, každý pribrany gram byl velká radost pro všechny. I ostatní maminky byly moc fajn a každý pokrok každého děťátka byl velkou radostí. Držím palce ,ať je miminko co největší a zvládne ten příchod na svět co nejlépe.

errol4388
27. kvě 2021

@tynka2904 až své miminko uvidíte, tak vám, stejně jako všem maminkám, bude připadat, že je nejkrásnější na světě a budete ho obdivovat a budete na něj hrdá za to, jaký je bojovník. A právem budete hrdá i na sebe, že to období v nemocnici zvládnete a nakonec budete silnější než kdy dřív a budete domů odcházet s pocitem, že teď už opravdu zvládnete všechno. Přidejte se do skupiny pro nedonošeňátka tady na Koníku nebo na Facebooku Nedoklubko. Náš malý kulíšek narozen 30+0 1300g

ada22
27. kvě 2021

Jestli jsou spatne prutoky a miminku se v bříšku nedaří,
tak je určitě lepší, ze se narodí ač malicke tak dřív. Dcera měla v 39 tt 2,5 kg v břiše spíše hubla a šla ven za 5 minut 12. Byla klika, že na kontrole byla jiná doktorka než běžně, která rozhodla o vyvolání porodu. Neměla jsem špatně prutoky, ale malou placenou, která nestíhala miminko vyživova. Po narození dcera hned vše krásné dohnala. Držím palce (-:

tynka2904
autor
27. kvě 2021

Ahoj holky! Tak pristi tyden ve stredu nastupuju na rizikove, k Apolinari k doktorovi Kouckem. Moc fajn chlap!!!
Prcek pujde na 100% cisar. Doktor rikal, ze si myslim, ze tu budu lezet tak max 14 dnu a malej pujde ven. Ale ze to samo nevi na jisto.
Rekly by jste mi prosim, jak je to po porodu/cisari? Miminko odvezou a uvidim ho kdy?? Predpokladam ze nebude u me..
Malej pribral za 14dnu 300g, coz je pekny!! Doufam, ze pribere jeste jednou tolik. Aby jsme meli nejak k tem dvou kilum.
Prej mam spatnou placentu bohuzel..
Diky a mejte se!!🍀

michaelarousova
27. kvě 2021

@tynka2904 po cisari se lezi na jipu do druheho dne ..normalne se davaji miminka na kojeni sle takle u predcastne narozenychh to asi nepujde☺️ U kdyz treba donosite..Ja ho treba videla az deuhy den vecer...protoze byl dva dny v inkubatoru ..pak jsem za nim chodila kazde tri hodimy na kojeni ☺️ Po par dnech uz jsem ho mela u sebe na pokoji

tynka2904
autor
27. kvě 2021

@michaelarousova Spis jsem zvedava, jak dlouho tam pred tim porodem/cisarem budu lezet..
Dr to odhaduje na 14 dnu. Ted jsem 33.tyden, tak v tom 35.tt cisar. Ale mozna treba az 36.tt. Samozrejme, at je tam miminko co nejdele, jen ze ja asi zesilim😭
To same, jak dlouho budeme v porodnici pak..

macinka1989
27. kvě 2021

@tynka2904 já rodila před třemi lety překotně 34+1, příčinu nevím...syn měl odhad 2500g, nakonec měl 2100g. Hned začal plakat, všechny testy měl v pořádku, v inkubátoru vůbec nebyl, ale byl na intermediárním oddělení, kde byl pod kontrolou (už nevím, kolik dní), já tam dostala taky pokoj, mohla jsem za ním chodit kdykoliv, kojit, klokánkovat, pak mi ho dali normálně na ten pokoj...”akorat” měl silnější žloutenku, takže jednu noc v inkubátoru strávil na svícení, v nemocnici jsme byli 9 dní a pouštěl nás s váhou malého 1900g.

michaelarousova
27. kvě 2021

@tynka2904 nas pousteli v dobe kdy byl oficialne donoseny☺️Urcite hraje roli i vaha☺️Syn se narodil a mel 2380g a pousteli nas pri 2700g

michaelarousova
27. kvě 2021

@tynka2904 celkove jsem tak byla 14 dni ..bylo to uprimne hrozny..hornony jely na pone obratky😂ale hlavme ze bude mimco zdrave! Prezit se da ledacos

tynule123
27. kvě 2021

@ada22 v jakým týdnu jsi Teda po té kontrole rodila a kolik měla při narození?

ada22
27. kvě 2021

@tynule123 Po té kontrole jsem šla další den na vyvolání porodu. Bylo to 39 tt +2 , ale již ve 34tt mi můj dr poslal do rizikové poradny, že se mu zdálo, že malá neprospívá.

merope
27. kvě 2021

@tynka2904 Nevím přesně, jak Apolinář, ale ty budeš na JIP, malý na JIP. On za tebou nepřijde, takže ty za ním. Typicky v den porodu budeš večer ráda, když dojdeš do sprchy, ale druhý den už tam vyrazí snad každá. Kdyby ses cítila, tak je i možné, že by tě partner odvezl na vozíku, ale tedy já to chvíli uvažovala - dokud jsem se nepokusila zvednout a dojít do sprchy. Byla jsem ráda, že jsem zpátky - i ten druhý den jsem došla na neonatologii, tam si sedla na židli, malého mi dali klokánkovat a já nic nedělala, pak jsem se zase zvedla a šla zpátky (za vydatné podpory partnera). Ale za malým může jít určitě partner.

Co se týče propouštění, tak pravidlo je tuším ukončený 36tt a aspoň 2 kila s tím, že 2,3 je lepší.

Kdybys ale rodila po 36tt, tzn. donošené dítě, ty pak vozí na kojení normálně na JIP. Nevím, jak by to bylo, kdyby byl na neonatologii, ale nebyl v inkubátoru. (A mám zkušenost z Bulovky.)

merope
27. kvě 2021

@michaelarousova Jen je potřeba říct, že "oficiálně donošený" = ukončený 36tt. Ale vždy záleží na konkrétním dítěti - musí mít stabilizované vše včetně jídla.

lennus
27. kvě 2021

@merope Přesně tak, podmínka pro propuštění u nás byla, že musí sám dýchat, byl na podpoře dýchání jen chvíli po porodu, kojit se či pít z láhve a přibírat, syn se naštěstí hezky přisál a šlo to, propustili nás s 2 kg.

michaelarousova
28. kvě 2021

@merope ano presne tak☺️

merope
28. kvě 2021

@michaelarousova To víš, zkušenosti, koukám, že máš dítě jen o 2 dny "starší" než já (32+6tt, i když teda mě termín posouvali a z IVF přesně vím, kdy byla ovulace, tak to podle mě bylo ještě o pár dní méně). Jsou to ale zlatíčka a 33tt je už relativně v pohodě. Můj drobek si CPAP asi hodinu a půl po porodu sám vyrval, tak mu ho sebrali a už nedali (protože dýchal sám).

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru