Preindukce/indukce u druhého porodu. Má někdo zkušenost?

andreageisl
25. bře 2021

Zdravím. Chtěla bych se zeptat jestli má někdo zkušenost s preindukcí a naslednou indukci porodu? Už 3 týdny mám nález stejný(viz. foto). Jedná se o druhý porod kdy první porod byl taky potermínový(40+6) ale prirozene se rozbehl sam. Ve středu mi tedy bylo sděleno, že se mám dostavit v sobotu do nemocnice na vyvolání porodu. Po přečtení zde nejakych diskuzi jsem hodne nervozni protoze vetsina skoncila bohuzel cisarem☹️. Samozrejme z te zpravy od doktorky nic moc nevyctu, jen mi bylo sdeleno ze to na porod absolutne neni a neni proto mozny udelat ani Hamiltonuv hmat. Tak vas prosim o nejake vase zkusenosti, priznam se ze z cisare mam nejvetsi strach

ajja87
25. bře 2021

@andreageisl nevím jestli tě to uklidní, ja teda neměla po termínu, naopak mi týden do termínu zbyval, ale v úterý jsem měla,, poslicky,, jela do porodnice, nález úplně stejný jako ty-čípek, hlavička atd. A ve středu večer se rozjel porod.. Tak bych ještě nezoufala.. Jinak císaře se neboj, já měla první císařem a druhý teď přirozeně a za mě teda císař byl lepší 😉

martaskaaa
25. bře 2021

Mela jsem to tak také. Nastoupila jsem den před vyvoláním na preindukci (večer zavedli nějakou tabletku do pochvy) v noci mi začaly bolesti a ráno jsem už byla připravena na vyvolání. Po vyvolávací tabletě se to rozjelo docela rychle. Asi za 45min mi rupla voda a bolesti se zvýšily, otevřela jsem se hned na pulku. Rodila jsem přirozeně bez komplikací, syn byl za 5hodin od vyvolání venku.
Popravdě jsem z toho taky měla strach, protože jsem tu četla to co vy 😁😁😁

lobella
25. bře 2021

@andreageisl ja mela prvni vyvolavany, nalez jako ty podobny, na porod to rozhodne nevypadalo, nakonec to trvalo 3 dny vyvolavani nez se mala narodila, ale vyhla jsem se cisari, je to ruzne, na pokoji jsem byla s pani co mela tez vyvolavany a 6 hod od zavedeni tablety mela prcka venku🙂

andreageisl
autor
25. bře 2021

@martaskaaa Ono je kolikrat lepší nevědět, ale je to těžký si nic nehledat na internetu. Jinak děkuju za zkušenost, vím že na to každý reaguje jinak ale aspoň trošku mě to uklidnilo 😊 stejně tak či tak to dítě ven musí😄 ale už se v sobotu vidím jak tam nakráčim jak na popravu

hvezdicka09
25. bře 2021

@andreageisl ahoj, taky mi porod vyvolavali. Měla jsem nastoupit na preindukci, byla jsem úplně zavřena. Sice trvalo dva dny, než se malý narodil, ale žádná hrůza to nebyla. Taky jsem tu četla děsivé zážitky a nakonec muzu říct, ze můj porod byl bezproblémový a v rámci možností pekny. Hodně štěstí 🍀

andreageisl
autor
25. bře 2021

@lobella Ikdyž to bylo určitě dlouhé čekaní tak je super že ses vyhla cisari. Moc dekuju za uklidneni

andreageisl
autor
25. bře 2021

@hvezdicka09 Pořád se na to nějak psychicky připravuju ale docela bezuspesne😕 doufam ze pak po me zkusenosti s vyvolanim budu moct rict to same, co ty❤️

areh
25. bře 2021

@andreageisl první porod jsem měla 40+3 spontánní.
Druhý porod 2 týdny na 2 prsty, hrozili, že to může byt každou chvíli až jsem si 41+2 nechala udělat Hamiltona a 41+3 brzo ráno porodila. Jinak by mi porod další den vyvolávali.
Taky jsem měla strach jak to dopadne, ale malej se narodil přesně za 60 min od příjezdu do porodnice a celkově asi 3 h od probuzení. Pokud to půjde, nech si udělat Hamiltona, je to asi nejmenší zásah a porod sebpo něm může pěkně rozjet. Hlavně se toho neboj! Hodně štěstí 🍀

pexi
25. bře 2021

@andreageisl taky jsem byla po termínu. Večer jsem na nastupovala do nemocnice a na příjmu mi před jakýmkoliv vyšetřením praskla voda a malé se narodilo ještě v noci 😁

sdzu
25. bře 2021

Ja nastupovala u prvního 41+4 na preindukci + indukci a o necelých 24 h později byl syn na světě, přirozeně bez větších komplikací. Jen teda mi pro urychlení ještě pichali vodu a skončila jsem s větším porodním poraněním, které se ale dobře zahojilo a nejspíš s indukcí nemělo nic společného. Už jsem se na miminko fakt těšila, že jsem ze začátku z kontrakcí měla i radost a i přes poměrně velké bolesti to byl vlastně hezký porod.

leniczka23
26. bře 2021

Mě vyvolávali první i druhý porod. Zatímco u prvního jsem byla zamčena na sto západu, porodila jsem ještě ten ten kdy mi zavedli tabletu. U druhého jsem šla vysmata, protože jsem byla na dva prsty, hlenovka pryč, tak sem si říkala že to bude rychlovka. No holka, trvalo to dva dny. Dali mi hodně tablet, bolesti nastoupily ale byly k ničemu. Na nic mi dali něco na bolest a druhý den na novo. Musím říct, že ač to pak bylo docela rychlé, nepřála bych to nikomu, protože na psychiku nic moc a na víc jsem byla druhý den už docela unavená. Takže za mě špatná zkušenost.

ni_kola
26. bře 2021

@andreageisl Měla jsem to podobně. Týden nález stále stejný, hlavička nahoře, nic nepripraveno, Hamilton nešel udělat. Vyzkoušela jsem snad vše, aby se porod rozběhl sám...
Byla jsem 41+2, když jsem nastoupila do nemocnice.
Nejdřív mi udělali zátěžový test s oxitocinem, odpoledne mi doktorka zavedla balónek, který jsem měla celou noc až do rána. Ráno byl nález lepší a zavedla mi tabletu. To bylo asi v půl devátý. V devět začaly kontrakce, malej se narodil v půl jedný. Takže rychlovka.
Taky jsem se toho bála, hlavně toho, že to nepůjde a budu muset na císaře.
Neboj, dopadne to dobře 👍

martaskaaa
26. bře 2021

@andreageisl No vážně je to taková "loterie" a každé tělo na to reaguje jinak. Já měla teda už po termínu. Ale bylo tak zavřeno, že ani taky ten Hamilton nešel, no. Kamarádka před 2tydny rodila vyvoláním před termínem a dostala vyvolavacku 3x a nic, nakonec císař, v sobotu jela druhá, dostala vyvolavacku a porodila v pondělí 🙈

martaskaaa
26. bře 2021

@areh Hamilton právě nejde udělat, pokud není pootevřené hrdlo, nedostanou se na vak blan. To pak můžeš skákat i po hlavě a s mrnousem to prostě nehne , 🤣

andreageisl
autor
26. bře 2021

Dobré poledne holky, tak už jsem si myslela že to na mě přišlo samo a očividně jsem poprvé zažila posličky😄 od 5 od rána v intervalech cca 7-8minut a teda docela očistec

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru